ÚOHS

Už definitivně nejde o spor Areva versus ČEZ, ale Areva versus Česko

Areva musí ven. Francouze však takový verdikt zjevně přesvědčí pouze o tom, že je antimonopolní úřad pod politickým vlivem.

Westinghouse předběžně vítězí v temelínském tendru

Rusové jsou zatím druzí, ale konečné pořadí se za půl roku může lišit.

Jan Žižka 5.3.2013

Projekt dostavby Temelína může zkrachovat

S možností, že stát a ČEZ nakonec stopnou rozšiřování jaderné elektrárny, je nutné reálně počítat. Po vyřazení Arevy je to ještě pravděpodobnější.

Jan Žižka 5.3.2013

Systém výplaty sociálních dávek: Vrátí se „nesmrtelný“ OKsystem?

Antimonopolní úřad zakázal plnění dvou důležitých dodatků prováděcí smlouvy souvisejících s novým zajištěním výplaty sociálních dávek.

Vláda obětovala malé distributory pohonných hmot

Zvolený způsob obrany proti daňovým podvodníkům může znamenat i likvidaci poctivých podnikatelů.

Losovačky jsou již zakázány, ještě o nich ale uslyšíme

Za ovlivňování výsledků losování při veřejných tendrech ÚOHS udělil v osmi prvoinstančních řízeních pokuty za více než 3,1 milionu korun.

Dvě špatné zprávy pro SŽDC a jeden pozitivní rozhovor

NKÚ zveřejnil závěr kontroly hospodaření v SŽDC. O den později uložil stejné státní firmě pokutu antimonopolní úřad. Špatný začátek týdne!

Privatizace jako cikánské hospodaření: Je-li ti zima, vytrhej parkety

Dle 72,2 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by vláda neměla začít privatizovat, aby zvýšila příjmy státního rozpočtu.

Čeho se asi ještě dočkáme, když Praha 7 hledá sídlo radnice!

Že by si vedení městské části v čele s Markem Ječménkem (ODS) připravovalo půdu, jak z nepodařeného výběrového řízení vybruslit?

Sedmá pražská městská část hledá již více než 17 let prostory pro novou radnici. A ani současný pokus zatím nevypadá moc nadějně.

Lost decade: How the Czech state wastes transport infrastructure resources

Over the past 10 years the Supreme Audit Office examined 11 ambitious projects in the transport sector; the results are depressing

FinMin reopens Kč 115 bln ‘eco-tender’

Finance Ministry reopens Kč 115 billion ‘eco-tender’; bidders will have access to relevant data as of April 4, with bids due Sept. 5

Napřed parodie na tendr, teď už čistá klauniáda. Nejnovější gag Prahy 7.

Že by si vedení městské části v čele s Markem Ječménkem (ODS) připravovalo půdu, jak z nepodařeného výběrového řízení vybruslit?

Kritizovaná veřejná soutěž na nové prostory pro radnici Prahy 7 není dle vedení městské části klasickým tendrem, ale jen průzkumem trhu.

Parodie na tendr: Výběr nového sídla Prahy 7 budí rozpaky ÚOHS

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Antimonopolní úřad upozornil Prahu 7, že některé postupy v soutěži na nové prostory pro sídlo radnice mohly být v rozporu se zákonem.

Student Agency boss Jančura lashes out at corrupt politicians, flawed competition watchdog

Radim Jančura slams ‘corrupt’ Czech politicians, lax institutions in interview that led Fin Min Miroslav Kalousek to file a slander suit

David Kasl 18.4.2012

Bránit razii Evropské komise se nevyplácí

Energetický a průmyslový holding musí spolu s EP Investment Advisors zaplatit 60 milionů korun, protože v roce 2009 bránil vyšetřování.