TV Nova

Čínský kapitál má zájem o TV Nova

Nové studio Televizních novin

Nejsledovanější česká televize TV Nova údajně chystá změnit majitele. Hovoří se o částce okolo jedenácti miliard korun a akvizice by mohla být hotová do půl roku. Kapitál, který se uchází o podílnictví, je čínský, ale nikoli od nejznámějšího původce čínských investic v Česku, skupiny CEFC. Druhým investorem má být společnost Penta.

Zkraťte, prosím, Události ČT

Sledovat Události ČT je někdy nevyzpytatelné. Nevíte, zda vás nezaskočí publicistický speciál o vaření nebo půjčování banánovek kdesi v Praze.

Zbytečně prodlužované televizní zprávy vedou k nadprodukci výplně a balastu. Hlavní zprávy by měly obsahovat hlavní zprávy.

Pražský magistrát platí provozovateli Novy, výstupem jsou zprávy

Pražská radnice si za miliony kupuje mediální prostor u CET 21. V některých případech se příspěvky tváří jako zpravodajství.

Poslední duely prezidentských kandidátů: paralýza

Debaty rozhodly podstatný kvíz ve prospěch Zemana – souboj se Schwarzenbergem přenesl na pole klasické politiky, v níž je silnější.

Přemysl Houda 25.1.2013

Franz boduje u mládeže i diváků TV Nova

„Některé politiky známe již dvacet let, a stejně je vždycky něco osvítí, že si najednou myslí, že jsou dobří. Občané ale nyní ve volbách řekli, že tuto divnou mantru už nechtějí opakovat,“ říká „občanský kandidát“ na prezidenta Vladimír Franz.

Popularita prezidentského kandidáta Vladimíra Franze v posledních dnech prudce roste. Potvrdil to i diskusní pořad „Cesta na Hrad“.

Poslání České televize: Informovat, nebo dojímat?

Televize veřejné služby má informovat, vzdělávat a vytvářet prostor pro společenskou debatu. Emotivní příběhy patří do bulváru.

Prázdná a falešná televize. Tam by si Václav Klaus nikdy nepodtrhával.

Prezident opět perlil. Zprávy nikdy neviděl a televizní debaty by zrušil.

TV Nova sjíždí ke dnu. A veze se přitom na farmářské koze!

„Ztratila se nám koza. A slepice nenese,“ klíčová témata zábavné reality show Farma, kterou denně vysílá TV Nova. Novodobým hrdinou je pan Milan z Dobřichovic.

Sociolog Neil Postman se už v roce 1985 obával, že se s televizí ubavíme k smrti. Je děsivé, že televizní zábava už není ani zábavná.

Jiří Šmejc opouští Kellnerovu PPF

Pětiprocentní vlastník skupiny PPF prodá svůj podíl a za utržené peníze nakoupí bankovní aktiva. Petr Kellner posílí nad 99 procent.

Co zamračilo Václava Klause?

Moderátorka Markéta Fialová si v interview nebrala vůči hlavě státu servítky. Kladla poměrně nepříjemné otázky, nad nimiž se prezident tu a tam zamračil a pozvedl obočí.

V bilančním televizním interview s prezidentem zaujaly odpovědi na otázky týkající se Věcí veřejných, milostí a budoucího angažmá.

Czech commercial TV boss sees brighter picture for ads

CEO Adrian Sarbu says with restructuring now behind it, and economies recovering, all of CME’s markets should recover in 2011

Prague-listed group owning the Czech Republic’s leading commerical broadcaster says ad revenues should climb despite heavy discounting

Rozzuřený Ed Fagan exkluzivně: Žaluji český stát, ministry i primátora Karlových Varů

Americký právník Ed Fagan zkusil s českým státem vyjednávat o karlovarských dluhopisech po dobrém a se zlou se potázal. Nyní zvolil těžší kalibr.

Americký právník podává žalobu kvůli karlovarským dluhopisům, chce blokovat budoucí české bondy a zmrazit zlato vrácené po válce do Česka.

Chris Johnstone 30.11.2011

US lawyer Ed Fagan to sue Czechs over spa bonds, target future state bonds, ‘Nazi gold’

Ed Fagan has dropped the soft approach for hard legal action

US lawyer Ed Fagan is to sue the Czech Republic, a few ministers, and Karlovy Vary’s mayor over claims related to a 1924 bond issue

S&P changes outlook for owner of Czech broadcaster

CME has media holdings in six countries across the CEE region

Int’l ratings agency warns that CME, owner of the biggest Czech TV broacaster, may face cash flow and revenue problems in 2012

Defraudace na Vojenském zpravodajství? Spíše jen klasické manko.

Dle TV Nova měl jeden z týlových pracovníků zpronevěřit 300 tisíc korun. Mohlo však jít o jeho zkratovitou reakci na náhlou finanční krizi.

Jan Schneider 10.10.2011