Tea Party

Fenomén Trump mění americkou pravici

Donald Trump.

Nástupce Baracka Obamy bude známý v prosinci 2016. Tři kandidáti levice jsou stařena a dva starci. Něco divného je i s pravicí – do boje se zapojil magnát Donald Trump.

Roman Joch 9.10.2015

Nerozlučná dvojice – banky a stát

Bankovním gigantům byl snížen rating neboť se propadá důvěra, že stát by je v potížích zachránil. Kdo ale koho potřebuje víc?

USA prozatím unikly bankrotu, ale destruktivní taktika vítězství nezaručí

Demokraté v čele s prezidentem Barackem Obamou preferují redukci deficitu federálního rozpočtu především zvýšením daní.

Způsob, jakým se vedla politická vyjednávání ve věci navýšení dluhového stropu, připomínal spíše banánovou republiku než světovou mocnost.

Michal Zděnek 23.10.2013

Prozření Obamových hagiografů: Je to nový Nixon?

Sotva americká média vstřebala, že Obamův berní úřad diskriminoval opoziční spolky, vyšlo najevo špiclování novinářských telefonů.

Obamův berní úřad se přiznal k šikaně opozičních spolků

Američtí vládní demokraté mají skandál, za nějž by se nemusel stydět ani někdejší padoušský republikánský prezident Richard Nixon.

Proč bude další čtyři roky americkým prezidentem Barack Obama?

Nad tím, co z Obamova vítězství v prezidentských volbách vyplývá pro současnost i budoucnost USA, se zamýšlí Roman Joch.

Chtějí Američané v Bílém domě prezidenta, nebo herce?

Ve středu 3. října se v první televizní diskusi před americkými prezidentskými volbami 6. listopadu střetl kandidát Republikánské strany Mitt Romney (vlevo) se současným prezidentem Barack Obama, který svůj post obhajuje za demokraty.

Výkon Mitta Romneyho v první debatě neměl nic společného s realitou. Barack Obama byl pasivní, protože se možná chtěl chovat jako prezident.

Igor Lukeš 10.10.2012

Zrovna Occupy Wall Street to nevytrhne. Bůh s námi!

Newyorskou iniciativu podpořili heslem „Zdravíme bojovníky Obsaďte Wall Street“ i demonstranti, kteří se 21. října sešli v západoindickém Ahmadábádu.

Nic nebude jako dříve. Bude nezbytné předefinovat mnoho věcí – od bankovního systému přes demokracii až po daňový systém.

Obsaďte Wall Street! Velká bestie se probouzí.

Protesty přímo na Wall Streetu, to tu dlouho nebylo.

Oficiální média začala brát nové protestní hnutí v USA vážně až ve chvíli, kdy jej podpořil největší a nejváženější odborový svaz AFL-CIO.

Obsadí hnutí Obsaďte Wall Street nakonec i Bílý dům?

New York, 5. října: Demonstrace lidí, kteří už toho mají dost.

Důkazem toho, že hnutí může vzkvétat, dokonce i když není zcela jasná jeho identita a má naprosto ulítlé představy, je americká Tea Party.

Michal Semín: Kalousek chce vyvolat volby, dokud je Klaus prezidentem

Michal Semín je považován za hlavního ideologa konzervativního hnutí Akce D.O.S.T.

Rozhovor s klíčovou osobností Akce D.O.S.T. o Bátorovi, Klausovi, Věcech veřejných, a především o šancích konzervativní pravice.

Atentát na členku Kongresu a odpovědnost Sarah Palinové

Členka amerického Kongresu Giffordsová je po atentátu v kritickém stavu. Média řeší spoluvinu jejích politických odpůrců.

Zuckerberg zvolen osobností roku magazínu Time

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, systému, který je údajně nepostradatelný a zároveň trochu strašidelný.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg převálcoval letos podle týdeníku Time hnutí Tea Party i kontroverzního Juliana Assange.

Město demokratů

Republikáni v San Francisku jsou považovaní za zlo, jež rozkládá USA, a příslušníci Tea Party za šašky z východního pobřeží

Regenerují USA díky Tea Party?

Převolební mítink hnutí Tea Party v arizonském Flagstaffu.

Rozzlobení daňoví poplatníci založili hnutí Tea Party, protože byli přesvědčeni, že americká federální vláda utrácí příliš jejich peněz