Tajné služby

Severní Korea a Írán: Dvojí metr Západu

Diktátorský režim severokorejského vůdce Kim Čong-una směřuje zemi do „klubu“ těch, co disponují jadernými zbraněmi. Írán v čele s prezidentem Mahmúdem Ahmadínežádem tvrdí, že jeho jaderný program slouží k mírovým účelům.

Teherán je denně pranýřován za své snahy o energetickou soběstačnost, zatímco poslední jaderný test Pchjongjangu vyvolal jen slovní kritiku.

Jan Schneider 19.2.2013

Alarmujícící zpráva z amerického Kongresu: Pozor na zákeřné čínské firmy

Výbor Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby varuje před čínskými koncerny Huawei a ZTE, které podnikají i v Česku.

Stíny horkého léta 2012. V čem se liší od roku 1989?

Jestli se Milouš Jakeš (vlevo) kdysi bál, že nahrávka s jeho vnitrostranickým projevem prokazuje jeho hloupost, pak naši současní politici se bojí, že jejich nahrávky by mohly zajímat orgány činné v trestním řízení.

Politické špičky deklarují vůli zlepšit fungování státu, přitom jen bojují o čas k udržení nynějších systémů, které své hlavní protagonisty saturují.

Nikam nechoďte, pošlete místo sebe hologram!

Hvězdné války III: Pomsta Sithů. Zasedání Rady rytířů řádu Jedi.

Technologie 3D přenosu inspirované filmy Star Wars se brzy dočkají americké tajné služby. Prorazí novinka stejně jako kdysi internet?

Slovenská Gorila neztrácí elán. A to jsou volby až za měsíc...

Mnohé staré slovenské politické harcovníky, možná například i předsedu SDKU-DS, bývalého premiéra a současného šéfa slovenské diplomacie Mikuláše Dzurindu, čeká na splavu voleb šlajsna do nedobrovolného politického důchodu.

Kauza vrhla slovenskou politiku do velmi divoké vody a jízda zdaleka nekončí. Hrozí zemi obdoba maďarské orbánizace?

Připravuje se Saúdská Arábie na válku?

Princ Bandár bin Sultán se stal šéfem saúdskoarabské rozvědky. Dle deníku Washington Post se Saúdové připravují na konflikt Íránu s USA.

Petr Zelenka 8.8.2012

Nepochopitelný Blízký východ?

V syrském Aleppu již s Bašárem Asadem nepočítají. O budoucím směřování země se však teprve rozhodne.

S cílem pokořit Írán jsou USA ochotné se spojit se samotnou al-Kájdou, podobně jako před mnoha lety s afghánskými mudžahedíny.

Odposlechy v Americe: ani spočítat se nedají

Generální inspektor amerických tajných služeb utrousil skutečnou perličku – zveřejnění počtu odposlechů by prý narušilo soukromí občanů.

BIS má přijít až o čtvrt miliardy korun. Je to likvidační?

Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang si dle informací ČESKÉ POZICE počátkem května při slyšení v Senátu posteskl na krácení výdajů.

Ministerstvo financí navrhuje škrty 250 milionů korun v rozpočtu tajné služby. Podle politiků ČSSD by ji to mohlo položit.

Proč se kvůli BIS premiérům nechce na kobereček

Ředitel Jiří Lang novinářům 24. dubna po jednání komise řekl, že mohou věřit, že existují indicie o tom, že odposlechy mohly uniknout i odněkud jinud než z BIS.

Mechanismus kontroly tajných služeb je málo účinný, konstatuje bezpečnostní expert Jan Schneider.

Přímý útok na tajnou službu. Kde udělali novináři chybu?

Roman Janoušek. Vytěžovaný zdroj?

Kdy se konečně stane naše společnost vůči manipulacím nahrávkami a odposlechy imunní?

Jan Schneider 4.4.2012

Zrůdné kotě a perverzní kolibřík

Odposlechy hovorů mezi Pavlem Bémem a Romanem Janouškem jsou dobrý materiál pro všelijaké kombinace. Kolik uší poslouchalo? Musela to být právě BIS? Jde o to sestřelit jejího ředitele? Je jisté, že nahrávky prošly přes ABL? Je původcem úniku poctivý whistleblower? Jan Schneider řadu z nich rozebírá. Ale hlavně: Pavel Bém voličům dozajista neslíbil, že spoustu věcí bude konzultovat s „kýmkoliv“, natožpak s Janouškem.

USA: Kdo v listopadu vyzve na souboj Odpadlíka? Nejspíš Oštěp.

Republikánská kampaň se posunula zase o něco dál. Již víme, jakými krycími jmény kandidáty na nominaci nazývá tajná služba.

Dnes proti Garnetu, zítra proti Íránu? V Perském zálivu začíná být těsno.

USA se možná připravují na válku. Uvěřitelné zprávy o cvičeních a přesunech amerických sil se však míchají i s těmi méně věrohodnými.

Brutál jak Brno? Ano. Záměrně.

Cílem cvičné akce v Brně nebylo vyladit brutální výslechové metody, ale zjistit a zvýšit odolnost vyslýchaných adeptů v krizových situacích.