Tajné služby

Arafata zabilo polonium aneb Další díl travičského thrilleru

K definitivnímu objasnění Arafatovy smrti bude nejspíš potřeba počkat na další informační úniky z Izraele a Palestiny. Případně pár desítek let na otevírání archivů.

Pokud se experti zásadně nemýlí, nezbývá než pracovat s faktem, že v těle Jásira Arafata byla už za jeho života smrtelná dávka polonia 210.

Změna priorit BIS: Na prvním místě je ochrana ekonomických zájmů státu

Výroční zpráva za rok 2012 Bezpečnostní informační služby, jejímž ředitelem je Jiří Lang, opět přispěla k poznání reality, a navíc nabídla i určitá řešení. Nyní je na politicích, aby tento podklad pro svá rozhodování vzali vážně. A na občanské společnost

Kontrarozvědka nově varuje před dezinformováním dozorčích rad managementem společností se státní účastí. Snad se ten kapitalismus naučíme.

Uhranuté zpravodajské služby se soustřeďují na kyberbezpečnost

Kauza Snowden ukazuje i negativní dopady jednostranné závislosti zpravodajských služeb v západní společnosti, píše Jan Schneider.

Jan Schneider 11.11.2013

Íránští Modžáhedové v tichosti dobývají českou politiku

Marjam Radžavíová stojí v čele Rady íránského národního odporu, politického křídla Lidových modžáhedů, kteří se léta označovali za islámsko-marxistickou skupinu.

Radikální skupina patřila ještě loni k mezinárodně uznávaným teroristům. Dnes jsou s nimi zadobře zákonodárci z několika politických stran.

Kauza Bárta: Co všechno prošlo rukama zadrženého plukovníka Petržílka?

Pokud Vít Bárta vsadil na spolupráci s Janem Petržílkem, našel si uvnitř elitního protikorupčního útvaru nejužší bod informačního trychtýře.

Martin Shabu 6.11.2013

Vojenské zpravodajství: Kvůli kauze Nagyová má od spojenců jen informace druhé kategorie

Z důsledků skandálu se vojenská tajná služba bude dle bezpečnostních analytiků vzpamatovávat ještě dlouho.

Zeman: Prověrka Mynáře zatím není podstatná. Opravdu?

Pokud je prověřování nejvyšších státních úředníků zbytečné, měl by se prezident Miloš Zeman zasadit o změnu zákona.

Kauza Snowden pokračuje: NSA připravuje válku s kryptografií

The Washington Post zveřejnil první dokument, který dokládá, že NSA se snaží do internetové komunikace uživatelů aktivně nabourat.

Pozor, i přítel naslouchá! Ale to Angela musí vědět...

Předvolební Německo zasáhla špionážní kauza Snowden plnou silou a opoziční levice znovu vynáší oblíbenou antiamerickou kartu.

Moskva z kauzy Snowden vytěžila, co mohla

Rusko si USA vychutnává, protože ví, že jakýkoli vývoj příběhu „disidenta“ Edwarda Snowdena bude mít negativní následky pro Ameriku.

Exkluzivně o kauze PRISM: USA uštědřily Evropanům výprask

Ze záznamu o prvním jednání skupiny EU-USA o ochraně osobních údajů vyplývá, že Evropa je přístupem USA jednoznačně zklamána.

Špionážní megaskandál z dob vlády socialistů v Maďarsku: Padl verdikt

Zleva György Szilvásy, Lajos Galambos a Sándor Laborc.

Odsouzení dvou bývalých ředitelů tajných služeb a jednoho ministra se zapíše do maďarských, ale možná i světových dějin tajných služeb.

Gusenbauer: Rakouský kancléř či kazašský špion?

Mezi klienty Alfreda Gusenbauera (vlevo) je i kazažský prezident Nursultan Nazarbajev.

Bývalý vrcholný politik a nyní spolupracovník prezidenta Nazarbajeva je vyšetřován s podezřením, že předal tajné informace kazašské rozvědce.

Bývalý šéf Vojenského zpravodajství: Snad to Páleník a Kovanda dělali jako melouch

Pro vojenskou tajnou službu by bylo nejlepší, kdyby se v kauze Nagyová potvrdilo jen selhání několika lidí, říká v rozhovoru Miroslav Krejčík.

Kauza Nagyová: Pomník neznámým zpravodajcům

Lze zaslechnout leccos. Například radu, že náčelníkům vojenského zpravodajství mělo být poskytnuto pětiminutové privátno s nabitým revolverem.