Synot

Spor krále hazardu a státu bude velkou právní podívanou

Ivo Valenta

Spor českého státu a impéria Iva Valenty ve věci zrušeného povolení na provoz hracích automatů slibuje velkou právní podívanou. V mezinárodní arbitráži se představí opravdová esa: na straně státu muž, který sváděl souboje s ropnými giganty, na straně Valenty lidé, kteří připravili Česku porážku v arbitráži, kterou s ním vedla Nomura.

Adam Junek 10.12.2015

Žaloba na Česko kvůli automatům: Přidává se i rakouský vládce hazardu

Videoloterijní terminál (ilustrační foto).

Velké evropské společnosti zvažují mezinárodní žalobu na Česko kvůli regulaci herního průmyslu. A mezi nimi podle zjištění LN i z impéria druhého nejbohatšího Rakušana Johanna Grafa, který je v porovnání s králem českého hazardu, senátorem Ivem Valentou, přinejmenším hazardním carem.

Adam Junek 20.10.2015

Hazardní ráj v Česku skončí

Hazard (ilustrační snímek).

Vláda schválila balík zákonů, jež přiškrtí herní byznys. Daň z hazardu poskočí z 20 na 35 procent a nově bude rovněž zavedena herní přestávka: po dvou hodinách si bude muset hráč udělat 15minutovou pauzu. Herní byznys ale v Česku neskončí; i vládní dokument totiž počítá jen s 11procentním smrsknutím trhu.

Česko versus „solárníci“: Stát vyměnil právníky

Těsně před finále vyměnil resort financí právníky, kteří hájí Česko proti...

Český stát v rozběhnutých mezinárodních soudních sporech kvůli investicím do solárních elektráren angažoval nové advokáty. A to ve chvíli, kdy ti původní odeslali arbitrům potřebnou dokumentaci.

Ivo Valenta: S regulací hazardu se to nesmí přehnat

Podnikatel a senátor Ivo Valenta.

Ovládá loterijní gigant Synot a před tři čtvrtě rokem uspěl v senátních volbách. Je pro něj snazší lobbovat za mírnější regulaci hazardu? „Jedna rovina je podnikatelská, kdy nám jde o férové prostředí pro všechny hráče na trhu. Druhá je senátorská, kdy připomínám i dopady na Česko, když se regulace přežene,“ říká Ivo Valenta v rozhovoru.

Adam Junek 17.7.2015

Senátor Valenta jde proti Česku

Ivo Valenta

Česko čeká tuhý boj kvůli hazardu. Arbitráž proti němu připravuje senátor a nekorunovaný král českého loterijního byznysu Ivo Valenta. A ve sporu, který je na spadnutí, získal silného spojence – bývalého arbitrážního experta ministerstva financí Radka Šnábla.

Babiš rozhoduje o biopalivech, já můžu o hazardu

Ivo Valenta

Majitel gigantu Synot Ivo Valenta svým zvolením do Senátu zřejmě neřekl poslední politické slovo. Už čtrnáct let sice žije v Monaku, na Moravě a zejména v její jižní části je i přes skandální minulost populární figurou. Podle informací ČESKÉ POZICE dokonce plánuje vybudovat nový politický projekt. Magnát však v rozhovoru tyto informace bagatelizuje.

Příliš ostrý start Dlouhého v soutěži o Hrad

Coby člen Národní ekonomické rady vlády se Dlouhý podílel na vypracování protikrizového plánu.

Vladimír Dlouhý jde do boje o prezidentskou funkci s heslem: Chci být otevřený a upřímný. Není však důvod, abychom mu věřili.

Poslanci se zbláznili? Klid, to jen hazard opět prosazuje svou.

Michal Babák hází vidle do koaličního kompromisu ohledně zdanění hazardu. Jeho návrh ubere miliardy obcím a jejich rozdělení nadále ponechá na libovůli provozovatelů hazardu.

To nám to zdanění hazardu dlouho nevydrželo! Rozpočtový výbor doporučil částečně zachovat neprůhledné odvody na dobro.

David Kasl 1.11.2011

Dobojováno: Sazku získají Kellner s Komárkem. Za 3,81 miliardy.

AKTUALIZOVÁNO. Věřitelský výbor schválil podepsání smlouvy s vítězi tendru. Proti se postavila Česká spořitelna a Penta.

Jan Farský – falešný prorok boje proti hazardu

Poslanec a starosta Semil Farský loterijnímu zákonu buď nerozumí, nebo rozumět nechce. Jeho novela k omezení hazardu nepovede.

Kellnerovým a Komárkovým bábovičkám hrozí Tykačova tlapička

Finále hvězd. Do idylických plánů Karla Komárka a Petra Kellnera se nabourala „firma spolupracovníků Pavla Tykače“.

Znalosti od profesora Vysoké školy spekulace Pavla Tykače se zúročují. Firma Charlcoal drží v souboji o Sazku win-win pozici. Jde si pohrát.

V pátek končí licitace o Sazku. Penta nabídne více než pět miliard.

PPF s KKCG, Synot a Pavel Tykač musejí podat finální nabídky na Sazku a složit kupní cenu v J&T Bance do pátku do 18 hodin.

Hazardní trh nepříjemně inovuje: Vše pro výrobu patologických hráčů!

Obcím se některé formy hazardu podařilo omezit, na zájmy loterijních gigantů a poslanecké výrobky jsou však krátké.

Tvrdé podmínky výběrového řízení na prodej Sazky

Pokud vítěz tendru nezíská souhlas antimonopolního úřadu, bude muset zaplatit smluvní pokutu 1,5 miliardy korun.