Studenti

Rada od studentů: Daně nezvyšujte, radši potírejte korupci

Podle aktuálního průzkumu společnosti KPMG je proti zvyšování sazby DPH 58 procent studentů ekonomických oborů.

Maturitní duel: Čakovická ředitelka versus CERMAT

Ředitelka gymnázia a lektorka Daniela Hochmanová píše o šokujících zmatcích ve státní maturitě z češtiny. Úředníci jí oponují.

Příliš strašidelná maturita...

Pravopisně správně, lexikálně pěkné, ale test nedodržel zadaný žánr, což ve slohových pracích může znamenat nula bodů a automatickou pětku čili kouli neboli sardel.

Napětí kolem slohových prací a státní maturity sílí. Vyřadili bychom pro nedodržení formy a stylu i velké literární talenty doby minulé?

Martin Rychlík 6.6.2012

Nejatraktivnější destinace pro studenty: Evropa

Podle odborné studie Evropské komise studovalo v roce 2007 v Evropě na 900 tisíc studentů z jiných koutů světa a asi 600 tisíc studentů ze zahraničních zemí starého světadílu.

V Evropě studuje na 900 tisíc vysokoškoláků z jiných částí světa a dalších 600 tisíc zahraničních studentů z jiných evropských zemí.

Nový rektor Jihočeské univerzity: Počty studentů jsou neudržitelně vysoké

Libor Grubhoffer chystá redukci duplicitních oborů a naznačuje i vizi dalšího rozvoje: „Českým Budějovicím chybí silná technická fakulta.“

Spontánní start projektu Markething.cz

Studenti Univerzity Karlovy naostro spustili vlastní web, který sleduje hlavní události a trendy v marketingu, médiích, reklamě a PR.

Petr Bušta 2.4.2012

Tato právnická fakulta měla být zavřená už dávno

Odpovídalo 38 právníků a advokátů.

Na 60 procent účastníků ankety ČESKÉ POZICE nesouhlasí s rozhodnutím Josefa Dobeše, jímž prodloužil akreditaci plzeňským právům.

Poplzeňské rozpravy: Je ministr Dobeš zachránce, feudál nebo podfukář?

Bývalý ministr školství Josef Dobeš

Sobotní deníky se vyjadřují k prodloužení akreditace pro plzeňskou právnickou fakultu. Ministr školství už čelí i trestním oznámením.

Dobešova plzeňská klička. Takže teď je to válka.

Ministr Josef Dobeš dnes přednesl jedno ze svých zatím nejtěžších rozhodnutí.

Ministr školství Josef Dobeš vyhlásil válku Akreditační komisi. Její šéfka Vladimíra Dvořáková hovoří o rozvracení vysokého školství.

Nepříjemné čtení pro studenty z Plzně: Dostudování je nejisté

Fakultu práv opustí asi tři desítky vyučujících.

Podle Jiřího Nantla, ředitele odboru vysokých škol MŠMT, závisí osud 1400 plzeňských studentů na okolnostech mimo kontrolu státu i školy.

Profesor Haňka: Reformou budou postiženi ti, kteří se obklopují průměrnými

Předseda Rady pro reformu vysokých škol Rudolf Haňka publikoval v MF Dnes svůj reformní manifest. Mají se bát jenom špatní akademici?

Nasraný ministr školství Josef Dobeš a několik vět psychiatra Höschla...

Ve čtvrtek šel Prahou průvod studentů Univerzity Karlovy, kteří třímali nápis 1968-1989-2012. Podle profesora Cyrila Höschla šlo o hysterickou reakci a arogantní protesty.

Odpor Univerzity Karlovy proti věcným záměrům vysokoškolských zákonů může ministra školství ještě více utvrdit v jeho počínání.

Jak se nechat vyhodit ze školy. S předmluvou Václava Klause.

Václav Klaus napsal úvod ke knize How to Get Expelled from School svého názorového spřízněnce z Austrálie Iana Plimera.

Český prezident napsal úvod k učebnici od australského profesora, který tvrdí: Mládež je indoktrinovaná vírou v globální oteplování.

Na španělských náměstích se bojuje za neudržitelný sociální stát

A z čeho máš doktorát ty?

Do Evropy „arabské jaro“ nepřichází. Jen se siestoví kavárenští hosté a studenti humanitních věd zvedli od stolků a vyrazili demonstrovat.