Státní rozpočet

Velká Británie se stále víc vzdaluje od EU

I v důsledku nedávno oznámeného auditu dopadu zákonodárství unie na Británii se zdá, že v současnosti je Lamanšský průliv hlubší a širší.

Vláda? Jaká vláda? Teď jsem se vyděsil!

Většina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ není s působením vlády v první polovině jejího funkčního období spokojená.

Co si počít s BIS

Odpovídalo 78 vrcholných manažerů firem.

Dle 53,8 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by se BIS měla prioritně soustředit na ochranu státních ekonomických zájmů.

Kterak českým vědcům rozdělit 26 miliard korun

Věda a základní výzkum potřebuji i extrémně nákladná zařízení, čehož jsou důkazem například rozličné urychlovače ve středisku jaderného výzkumu CERN, kde pracují i Češi.

Oproti letošnímu rozpočtu půjde v roce 2013 na vědu ze státní kasy o 702 milionů korun méně.

Profesor Pačes: Ve vědě se vede špinavá válka o peníze

Věda není levná! Čeští akademici pracují i na zřejmě nejsložitějším přístroji, jaký kdy člověk vyrobil - na urychlovači Large Hadron Collider v CERN.

Někdejší předseda Akademie věd ČR kritizuje financování výzkumu a všímá si nevraživosti mezi Akademií a vysokými školami.

Pod policejní lampou je tma

Nejvyšší kontrolní úřad zjistil závady v hospodaření s majetkem ministerstva vnitra. Začnou policisté vyšetřovat své šéfy?

Za vším hledej krávu aneb Antropologové na hnojárně?

Jedním z nejslavnějších pasteveckých etnik, jež antropologové zkoumali, jsou Nuerové v Súdánu. Dobytek je pro ně vším. Pomáhají cizokrajné poznatky modernímu zemědělství?

Na serveru Britské listy se diskutuje, zda na Českou zemědělskou univerzitu patří třeba i antropologický výzkum v Kyrgyzstánu.

Lessy neuspěl: Požadavek na 40 389 policistů poslala vláda k „dopracování“

Kabinet Petra Nečase se shodl, že rozhodování o navyšování peněz musí předcházet srovnání početních stavů policie se zahraničím.

Solární daň: Nechal se Ústavní soud ovlivnit finanční újmou státu?

V nálezu ústavních soudců převládají politické argumenty nad ryze právními.

BIS má přijít až o čtvrt miliardy korun. Je to likvidační?

Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang si dle informací ČESKÉ POZICE počátkem května při slyšení v Senátu posteskl na krácení výdajů.

Ministerstvo financí navrhuje škrty 250 milionů korun v rozpočtu tajné služby. Podle politiků ČSSD by ji to mohlo položit.

Dohráno. Zbývá už jen Řekům poděkovat.

Řecké volby signalizují konec jedné evropské politické epochy – sociálního státu a střídání u moci konzervativních a socialistických stran.

Neprůstřelní odsávači evropských peněz: Quango

Dnes už jich je 52. Nikdo je nenachytá, přestože auditoři EU nacházejí již 15 let v jejich účetnictví „nevysvětlené nesrovnalosti“.

Francouzi zřejmě chtějí vyzkoušet jiný způsob vlády

Podle nejnovějších volebních průzkumů by se měl stát novým francouzským prezidentem socialista François Hollande (vlevo). Svého protivníka, současného prezidenta Nicolase Sarkozyho, by měl porazit o šest procent hlasů.

Voliči jsou nespokojení zejména s tím, že Sarkozy nedodržel hlavní slib, jejž dal před pěti lety: „Pracovat víc, vydělávat víc.“

Jen nižší zadlužení? To je chabý cíl!

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Většina vrcholných manažerů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívá, že vládní rozpočtová opatření české ekonomice neprospějí.

Kalousek vzkazuje: Ústavní soud ať si hospodaří, jak chce

Ministr financí zrušil kontrolu, jež přišla na nesrovnalosti v účtech Ústavního soudu. Důvod? S nezávislostí soudu se prý nehazarduje.