Stanislav Mečl

Podoba nespravedlnosti se v čase mění

Stanislav Mečl, advokát a bývalý státní zástupce.

Bývalý státní zástupce Stanislav Mečl se dnes jako advokát pere za nespravedlivě stíhané a hají je. A v rozhovoru říká: „V minulosti to bylo stíhání za politické názory a odpor proti vládnoucímu režimu, dnes spočívá spíše v neodborném přístupu policistů a státních zástupců, kteří nechápou podstatu řady složitých hospodářských kauz.“

Odvolání Stanislava Mečla: Způsobil si ho sám svou zhrzeností?

Náměstek nejvyššího žalobce Pavla Zemana prý neunesl fakt, že se nestal vrchním státním zástupcem v Praze.

Košík krabů aneb Co se povídá o odvolání Jiřího Pospíšila

Jádro věcí nebývá skryté, ale pouze zasuté v množství informací. Je v textu Jana Schneidera ten pravý důvod, proč Pospíšil musel odejít?

Rampula skončí. Očista justice se znovu rozjela.

Podle zatím oficiálně nepotvrzených zpráv je pravděpodobné, že ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (vlevo) se vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampulu skutečně rozhodl odvolat.

Podstatný výsledek kauzy Rampula: Pospíšilova politická hvězda roste.

Euforie kolem kauzy Rath není na místě

Přijde více podobných kauz, jako je případ poslance Davida Ratha, který byl zadržen po převzetí údajného úplatku?

Zatímco podobně odvážných a schopných státních zástupců jako Lenka Bradáčová by se našlo několik, kvalitních lidí u policie rychle ubývá.

Vlastimil Rampula, křišťálově čistý

Rampula podle NBÚ neprozradil žádné utajované informace. Přesto o profesionalitě vrchního státního zástupce pochybujeme.

O kanibalismu není v právním řádu této země ani slovo

Odpovídalo 37 právníků a advokátů.

Více než dvě třetiny účastníků ankety ČESKÉ POZICE míní, že současná válka státních zástupců je primárně problém politický.

Pavel Pokorný 12.3.2012

‘I’m being followed’ says anti-corruption campaigner Randák

„Dopravní podnik odebírá od firmy Oleo Chemical pohonné hmoty. Tato společnost má provizní smlouvu s firmou Cokeville Assets,“ řekl v televizní debatě u Václava Moravce Randák z protikorupčního fondu.

Ex-spy boss turned anti-corruption activist Karel Randák refutes claims Anti-Corruption Endowment (NFPK) engaged in espionage

Vlastimil Rampula vyzvonil, co neměl. Fatální chyba.

Personální výměna na postu pražského vrchního státního zástupce, který zastává Vlastimil Rampula, je jednou z nejcitlivějších věcí, již v současné době vláda řeší.

Staronový vrchní státní zástupce se více než unáhlil, když zmedializoval návštěvu neznámých osob v kanceláři jeho náměstka Grygárka.

Rampula lže

Vrchní státní zástupce se v nedělním prohlášení odvolává na názor expertů Šándora a Lásky, který tito pánové v minulých dnech nevyslovili.

Bitka v justici pokračuje, nyní řádí Rampula

Staronový šéf vrchního státního zastupitelství v Praze zkritizoval Jiřího Pospíšila, Pavla Zemana i Stanislava Mečla.

Justice minister may be sacked in face of abuse of office charges

Konflikt: Peake předložila návrh na poslední chvíli a bez předchozích jednání, Pospíšil projednávání materiálu zastavil.

Jiří Pospíšil reportedly faces criminal complaint over sacking of Prague’s head prosecutor, and his party’s leaders wants him to resign

Tom Jones 24.2.2012

Véčka stahují smyčku kolem ministra Pospíšila

Konflikt: Peake předložila návrh na poslední chvíli a bez předchozích jednání, Pospíšil projednávání materiálu zastavil.

Ani tři paradoxy svolání úterní schůze poslaneckého výboru pro bezpečnost nezabrání grilování ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

Vlastimil Rampula je zpátky: Městský soud zrušil jeho odvolání z funkce

Bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula uspěl u soudu. Může se vrátit do funkce, z níž ho odvolal ministr spravedlnosti.

Znepokojení privatizátoři MUS píšou vrchnímu státnímu zástupci Mečlovi

Koláček a spol. vidí v kriminalizaci svých osob prostředek boje uvnitř státního zastupitelství a hodlají se bránit. I právní cestou.