Stanislav Bernard

Pivní válka v českých hospodách

Pivo - ilustrační foto.

V českých hospodách zuří tvrdý boj velkých pivovarů o pípu. Vyhrává v nich však zákazník – díky tuhému boji pivovarů si může takřka neomezeně vybírat.

Nabízet hospodám peníze je korupce

Pivovarník Stanislav Bernard.

V červenci uplynulo 20 let od odstupňovaného zdanění pivovarů. Dnes z toho těží všech skoro 300 minipivovarů a řada menších průmyslových. Stanislav Bernard už mezi ně nepatří, humpolecký pivovar nedávno překročil limit 200 tisíc hektolitrů, ve kterém lze nižší daň státu platit.

Koho volí „našeptávači“

Tomáš Halík, Stanislav Bernard, Karel Janeček, Martin Hausenblas, Radim Jančura a další v anketě ČESKÉ POZICE.

Protikorupční našeptávači o Klausově amnestijním „neštěstí“

Radim Jančura, Andrej Babiš, Karel Janeček, Matěj Hollan, Stanislav Bernard a další hodnotí prezidentův novoroční počin.

K čemu tu vládu vlastně máme

Stanislav Bernard tvrdí, že je solitér. O existenci státu by v podnikání pokud možno ani nevěděl.

Podnikatelé Babiš a Bernard měli studentům VŠE prezentovat své názory na vládní hospodářskou politiku. Prý ale dosud o žádné neslyšeli.

Janečkova pozitivní Jihlava

Karel Janeček s Petrem Vachlerem 23. října na pódiu velkého sálu jihlavského Dělnického domu.

Večery v „pozitivních městech“ podnikatele Karla Janečka odstartovaly v Jihlavě a náš reportér Jan Schneider byl u toho.

Stanislav Bernard: ‘thievery is lower where people love their country’

‘The Civic Democrats are losing their original program based on the personal responsibility of each for his own life, on a vision of a slimmed down state and low taxation. They are acting halfway Leftist. But most importantly, too many people in the ODS

Czech family brewery co-owner explains why the Nečas government is the greatest political disappointment he has experienced

Stanislav Bernard: Míra zlodějiny je menší tam, kde mají lidé svou zemi rádi

„ODS ztrácí svůj původní program založený na osobní zodpovědnosti každého člověka za svůj život, na vizi štíhlého státu a nízkých daní. Chová se napůl levicově. Ale hlavně – příliš mnoho lidí z ODS nebo z jejich okolí je spojováno s masivní korupcí,“ řík

Spolumajitel rodinného pivovaru v rozhovoru vysvětluje, proč je pro něj Nečasova vláda vůbec největším politickým zklamáním, které zažil.

Šiško, Drábku, vraťte provize! Váš byznys skončil.

Student Agency podala k ÚOHS návrh na zrušení smluv, na jejichž základě ministerstvo práce zavádí nový systém výplaty sociálních dávek.

Janečkův protikorupční fond oslavil narozeniny. Rok první.

V den boje proti korupci vyhlásil NFPK nový projekt s názvem WANTED.

K výročí protikorupčních mušketýrů se vyjádřili Jiří Pospíšil, Karolína Peake, Jiří Dienstbier, Petr Gazdík či právník z Šachta & Partners.  

Law firm Šachta confirms intent to sue anti-graft campaigner Janeček

Webové stránky projektu Vaše svoboda.

Šachta & Partners says Czech billionaire NFPK founder Karel Janeček is ‘hysterical’ over tax evasion charges, refutes his ‘bounty’ claim

Výzva 11/11: Ministře Jankovský, jste nástrojem korupčníků. Odstupte!

Dle lídrů protikorupčního fondu připravil ministr pro místní rozvoj děravý zákon o veřejných zakázkách, který jde na ruku korupčníkům.

Speculation grows about Czech billionaire’s political agenda

Since Agrofert boss Andrej Babiš spoke out about corruption earlier in the week, there has been much speculation about his motives

Česko ignoruje doporučení EU ohledně neprůhledných firem

Novela zákona o veřejných zakázkách je dle iniciativy Konec korupci! nedostatečná, neobsahuje diskvalifikaci anonymních firem z tendrů.

Rakouská cesta pro anonymní akcie

Nadační fond proti korupci ve své analýze uvedl, že počet neprůhledných firem je u nás sedmkrát vyšší než v Rakousku.