Standard & Poor’s

Padla magická hranice dluhů. A žádný mocný Žid v pozadí.

Podle agentury Bloomberg objem dluhu celého světa dosáhl sto bilionů dolarů. Roste především zadlužení evropských zemí. Od ledna 2002, kdy byla zveřejněna studie agentury Standard & Poor’s, uplynulo více než jedenáct let. Dosavadní vývoj bohužel předstihuje i tehdejší pesimistický scénář. Evropské státy přicházejí o rating AAA jako na běžícím pásu. A jak to bude s dluhem v roce 2050, se dnes raději nikdo nepokouší hádat.

Pavel Kohout 21.4.2014

Může Evropská unie nechat padnout Kypr?

Finanční pomoc 17,5 miliardy eur odpovídá HDP země, ale nikomu se nechce otvírat kyperskou plechovku s červy. Mohli by v ní být i ti EU.

Kruh kolem Španělska se zvolna uzavírá

Celková důvěra v českou ekonomiku v dubnu opět poklesla a vzhledem k vývoji hospodářství v Evropě nejsme z nejhoršího ani zdaleka venku.

Madoff byl břídil, Evropa hraje to správné „letadlo“

Krach španělské zadluženosti je jen předzpěvem ke krachu té italské; a francouzská již stojí v řadě hned za ní. Tam je ta skutečná bomba.

Francie: Čekání na nového Charlese de Gaulla

Hlavní body programu Françoise Hollanda se od cílů současného francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho příliš neliší.

Pokud nenastane překvapení, měl by se prezidentem stát buď socialista François Hollande nebo dosluhující hlava státu Nicolas Sarkozy.

Když ratingové agentury známkují, finanční trhy už jen zívají

Přežije stoletý vynález Johna Moodyho i v digitálním věku nebo se politici a infosféra postarají o jeho zašlapání do země?

„Zlé“ ratingovky jen zvířily toxické bahno

Věrohodnost ratingových agentur je nyní podstatně vyšší než věrohodnost vlád a centrálních bank jižního křídla Evropské unie.

Optimistická nálada na trzích vyhnala korunu na letošní maxima

Snížení ratingu devíti evropským zemím i záchrannému fondu EFSF agenturou Standard & Poor´s mělo na investorský apetit omezený vliv.

Jak finančníci drží politický systém v šachu aneb Krutost bez hranic

Velké ratingové agentury, ty samé, které nyní hodnotí evropské země, oceňovaly i ty nejrizikovější hypoteční úvěry ratingem AAA.

O současnosti a budoucnosti evropských zemí nerozhodují jejich demokraticky zvolené parlamenty, ale ratingové agentury, bankéři a úředníci.

Tři možnosti, jak omezit vliv ratingových agentur

Pokud agentury nepřevezmou odpovědnost za své ratingy, Evropa se nikdy nezbaví chaosu, ekonomické nestability a morálního hazardu.

Ratingy jsou lepší než předpověď počasí. Ale jen trochu!

Odpovídalo 136 vrcholných představitelů firem.

V průzkumu ČESKÉ POZICE 60,7 procenta oslovených vrcholných manažerů nepovažuje hodnocení ratingových agentur za věrohodná.

Chceme se vůbec připojit k silnému jádru Evropské unie?

Podaří-li se euro zachránit, bude zde silné jádro a poté země na periferii, které ztratí možnost rozhodovat nejen o osudu eurozóny.

Jsou ratingové agentury supi? Možná. Ale hlavně – Dagong není Moody’s.

Současný mezinárodní ratingový systém neodhaluje věrně schopnost dlužníka splácet dluhy, míní šéf čínské ratingové agentury Dagong.

Další internetová revoluce na obzoru: přichází Facebook věcí

Ke katalogizaci kamarádů by si internetoví uživatelé mohli začít pořizovat inventáře majetku a oblíbených věcí, z čehož by měli mít radost především obchodníci.

Americký podnikatel věří, že všechny věci mají svůj magický příběh, a na webu sestavuje jejich obří databázi. Obchodníci větří příležitost.

Koruna bude dál posilovat. Hodnocení ratingových agentur to neovlivní.

Odpovídalo 123 vrcholných představitelů firem.

Dle většiny oslovených vrcholných manažerů zvýšení ratingu ČR spojené s posílením koruny nezpůsobí naší ekonomice problémy.