SPD

Kauza Tluchoř-Fuksa-Šnajdr by neobstála ani u německých soudů

Spolková organizace LobbyControl mluví o ostudě demokracie a Německu jako o banánové republice.

Pozor, i přítel naslouchá! Ale to Angela musí vědět...

Předvolební Německo zasáhla špionážní kauza Snowden plnou silou a opoziční levice znovu vynáší oblíbenou antiamerickou kartu.

Merkelová slibuje a levice se nestačí divit

Volební kandidát sociálních demokratů na spolkového kancléře Peer Steinbrück se netěší přílišné oblibě ve srovnání s nynější kancléřkou Angelou Merklovou.

Programy německých politických stran se čím dál více obsahově přibližují ve snaze obsáhnout co nejširší pole možných voličů.

Imigranti proudí do Německa! Nečeká je tam však rovná šance.

Podmínky pro azylanty nejsou ani v Německu ideální. Na tři tisíce uprchlíků a jejich podporovatelů volalo po lepším zacházení ze strany úřadů v říjnu 2012 v Berlíně.

Země hlásí rekordní počet přistěhovalců a je na to hrdá. Jak ale imigranty více zapojit do veřejného života?

Levné bydlení v Berlíně? Zapomeňte.

Developeři se téměř výhradně soustředí na výstavbu luxusních apartmánů, jako jsou v oblasti East Side Gallery, největšího souvislého kusu někdejší Berlínské zdi.

Berlín chce řešit nedostatek bytů zákonem, který zakáže jejich přeměnu v kanceláře, obchody, restaurace i prázdninové apartmány pro turisty.

Angela a spol. aneb Ženská síla v německé politice

Angela Merkelová stráví v České republice pět hodin. Je to málo, nebo hodně?

Kromě spolkového kabinetu řídí momentálně ženy i čtyři vlády z 16 spolkových zemí a dá se hovořit o významném posunu, když ne přímo trendu.

Dá se vyžít z německého platu?

Pro levicové parlamentní síly patřilo zavedení plošné minimální mzdy k hlavním...

Zavedení plošné minimální mzdy je v Německu jedním z hlavních předvolebních témat.

Německo: V boji s daňovými úniky světí účel prostředky

Nákup CD s ukradenými bankovními daty se v největší ekonomice EU pomalu stává běžnou praxí. Je to pochybné, ale „výhodné“.

Zátah na německé think-tanky v Rusku. Mstí se Putin za Kypr?

Ruské úřady provedly razii v pobočkách nadací Konrada Adenauera i Friedricha Eberta. Smráká se nad osou Berlín-Moskva kvůli neshodě o Kypru?

Dan Macek 1.4.2013

Může Evropská unie nechat padnout Kypr?

Finanční pomoc 17,5 miliardy eur odpovídá HDP země, ale nikomu se nechce otvírat kyperskou plechovku s červy. Mohli by v ní být i ti EU.

Varování pro Merkelovou: Může se stát poraženou vítězkou

Poněkud hořké úsměvy doprovázely schůzku ve volbách poraženého šéfa zemské vlády v Dolním Sasku Davida McAllistera a spolkové kancléřky Angely Merkelové v centrále CDU v Berlíně.

Je ztráta vlády CDU po volbách v Dolním Sasku signálem, že opozice převezme moc na podzim i na spolkové úrovni?

Kdo povede Německo v příštích letech

Angela Merkelová má s koaličním kolegou Phillippem Röslerem starosti. Jeho strana FDP se zřejmě nedostane v letošních volbách do spolkového parlamentu.

Nejmenší koaliční strana FDP se letos zřejmě nedostane do parlamentu. Kým ji Angela Merkelová ve vládě nahradí, pokud opět vyhraje volby?

Poučný příběh německých pirátů: Srážka s realitou

Strana, jež se stala vývěsným štítem mezinárodního pirátského hnutí, ztrácí popularitu. Konec příběhu, nebo jen tvrdé procitnutí?

Bohaté Německo na cestě k energetické chudobě

Německá kancléřka Angela Merkelová 16. května odvolala ministra životního prostředí Norberta Röttgena (CDU). Záminkou byla drtivá porážka CDU ve volbách 14. května v největší spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku. Skutečným důvodem však „energetická c

Výrok o nedostupnosti elektřiny pro údajně desítky tisíc německých domácností vyvolal vážné diskuse o německé hospodářské politice.

Václav Vlk 16.6.2012

Vítězné politické tažení německých pirátů

Kvůli kriminalizaci kopírování autorsky chráněného obsahu volí piráty stále víc Němců. Už jsou zastoupeni ve čtyřech zemských parlamentech.