Škoda JS

Temelín nuke expansion bidders to get starting orders

Přístavba dalších dvou bloků jaderné elektrárny v Temelíně s sebou přináší řadu problémů, na něž se bude muset vláda důkladně připravit.

Bidders for massive contract to build two new reactors at the Czech Temelín plant, and three options, to get offer details by month’s end

Russians ‘closer’ to winning Temelín tender, Czech intelligence agency says

Přístavba dalších dvou bloků jaderné elektrárny v Temelíně s sebou přináší řadu problémů, na něž se bude muset vláda důkladně připravit.

Source says secret BIS report sees Russian consortium as most likely to win Czech nuclear plant expansion tender; the French are ‘out’

Tom Jones 28.10.2011

Jaderná energetika v Řeži se Evropské komisi nelíbí

Energie, nebo černá díra? Evropská komise opět připomínkovala projekt Udržitelná energetika v Řeži (SUSEN), který se má soustředit na jaderné reaktory dalších generací.

Brusel požaduje po projektu SUSEN za 2,45 miliardy korun další vysvětlení ve věci jádra i údajně privilegovaných výsledků bádání.

Martin Rychlík 25.8.2011

Westinghouse ‘did not’ seek delay in Temelín bid

Westinghouse is currently building four AP1000 reactors in China

Westinghouse didn’t delay the $25 bln Temelín bid, sees no grid problems, and will use up to 80 percent Czech suppliers if named winner.

V Česku se stále rodí noví Laurinové a Klementové

Rodinná firma Felgrových z Ústí nad Orlicí bude vyrábět motocykl FGR Midalu s výjimečným šestiválcovým motorem.

Navzdory dnešnímu depresivnímu politickému zpravodajství dokážeme stále v Česku navrhnout design a vymyslet technologii výroby.