Skanska

Cinknutá jihočeská losovačka aneb Jak se hejtman Zimola mýlil

Zabavení losovacího zařízení během tendru Jihočeského kraje na opravy silnic odstartovalo odhalení 36 nestandardních „losovaček“.

Bárta versus Dobeš aneb Co se skrývá za výběrem nového šéfa SŽDC?

Současného pověřeného ředitele SŽDC Pavla Habartu (vlevo) přivedl do podniku Vít Bárta (uprostřed). Ministr dopravy Pavel Dobeš (vpravo) nyní hledá jeho nástupce.

O nejvyšší post v podniku, který rozděluje na zakázkách miliardy ročně, má zájem 25 uchazečů. Favoritem je Jiří Kolář blízký ODS.

Developers plan over 20,000 new Prague flats

New apartments under construction on Prague’s periphery

Undeterred by forecasts of downturn in property sales and empty apartments, developers still planning new Czech residential projects 

Dalo se zabránit cinknutým losovačkám? Zaspal ÚOHS?

Je ÚOHS nečinný pokud jde o losovačky? Úřad tvrdí, že nikoliv. Podle zákona prý může reagovat až na již učiněné úkony zadavatelů.

Jedeme dál! Středočeský kraj inzeruje i několik losovaček denně.

Zadavatelé veřejných zakázek pokračují bez ohledu na šetření protikorupční policie v pořádání losovaček a utrácejí rozpočty na příští rok.

Czech civil engineers lack work, yet state hunts for specialists abroad

Supply outstrips demand on construction market, but the Czech gov’t has failed to get transport infrastructure built more cheaply

Potvrzeno znalcem: losování zakázek bylo zmanipulované

Protikorupční policie již má znalecký posudek, podle nějž byl software v losovacích zařízeních používaných ve veřejných tendrech upraven.

With Czech public tenders, ‘luck of the draw’ can be a misnomer

Electronic lotteries were meant to stop dirty tricks in public tenders; they may have served to make rigging them easier

Slavné jihočeské losovačce předcházel varovný dopis pro hejtmana Zimolu

Přestože je Zimola hejtmanem, a zastupuje tak kraj navenek, může vnímat veškerou kritiku za losovačky jako nespravedlnost.

ČESKÁ POZICE získala dopis adresovaný hejtmanovi Zimolovi, jenž byl odeslán ještě před losovačkou, o niž se zajímá policie.

ex-Central Group CEO faces tax evasion charge

If convicted of tax evasion, former Czech residential developer Central Group CEO Aleš Novotný faces up to 10 years in prison

Czech real estate going green

Skanska Green Court was designed by Richard Meier & Partners

A roundtable of green building experts discuss the role of occupier demand in Czech sustainability and puncture a few industry myths

Pane Bárto, vraťte nám 13 660 korun aneb Inventura kauzy Skanska

V březnu Vít Bárta prezentoval pět projektů, které stavěla Skanska a objevují se na nich nesrovnalosti.

Skanska stáhla žalobu u Městského soudu v Praze, kterou podala v souvislosti s kroky bývalého ministra dopravy Víta Bárty.

Czech state and Skanska settle motorway repair spat

Former transport minister, Vít Bárta (left) with the sign reading “Skanska built here. we must repair it”

Skanska has dropped claims against the state highways agency as both sides agree to share the bill for repairs to the D11 motorway.

Ministr Šmerda se „Véčkám“ neosvědčil. A ostatním?

Koncepce, s níž kromě ministerstva dopravy nesouhlasí snad nikdo, nahrazením Víta Bárty Radkem Šmerdou (vpravo) bohužel ze stolu nemizí.

Stavební firmy tvrdí, že komunikace s ministerstvem dopravy se po odchodu Víta Bárty zlepšila.  

Ťok: Skanska je za poctivost připravena zaplatit

Za svou snahu změnit na trhu chování a jednat transparentně je Skanska připravena „zaplatit nějakou cenu“, říká její generální ředitel Dan Ťok.

Generální ředitel Skansky je dalším z českých top manažerů, jenž otevřeně kritizuje poměry v českém politicko-byznysovém Palermu.

David Kasl 10.6.2011