Silvio Berlusconi

Itálie šetří. Přestanou tam kvůli tomu vycházet některé deníky?

Úřednický kabinet premiéra Maria Montiho se rozhodl snížit celkovou státní finanční podporu tištěným médiím na 53 milionu eur.

Novoroční projev, nikoli však prezidentův

Spolupracovník ČESKÉ POZICE v alternativním oslovení svých spoluobčanů jim v roce 2012 především přeje najít sílu přežít další rozvoj ČR.

Czech foreign minister wears badge comparing Vladimir Putin to a dog

Czech foreign minister Karel Schwarzenberg (center) just wearing his characteristic bow tie in talks with his British and US counterparts, William Hague and Hillary Clinton

Karel Schwarzenberg is unapologetic after wearing a badge suggesting Russian PM Vladimir Putin should be adressed like a dog

Czech tabloid launches petition demanding authorities crack down on corruption

Ex-Prime Minister Stanislav Gross ČSSD and Public Affairs (VV) paymaster Vít Bárta top the list of Czech politicians and businessman who people polled by Blesk say should be behind bars

Czech tabloid Blesk, the best-selling daily, initiates petition calling upon police and judiciary to properly investigate corruption scandals 

Tom Jones 8.12.2011

Půjde Topolino svědčit v Berlusconiho kauzách?

Mirek Topolánek se objevil vedle hollywoodské hvězdy George Clooneyho a portugalského fotbalisty Cristiana Ronalda na seznamu možných svědků, které by mohli vyzvat obhájci bývalého italského premiéra Silvia Bersluconiho.

V procesu „bunga-bunga“ Topolánek pro Berlusconiho svědčit zřejmě nebude. V kauze nahých hrátek na Sardinii však ještě jasno není.

Ex-Czech PM ‘Topolino’ unlikely ‘bunga-bunga’ witness for Berlusconi

Come se dice ‘bunga-bunga’ in checo?  Prime ministers Mirek Topolánek (left) and Silvio Berlusconi (right), talk shop with Karel Schwarzenberg (now Czech foreign minister) during the Czech EU presidency in 2009

Mirek Topolánek is a minor star in Italy due to a nude romp at Villa Certosa, but likely won’t be called in defense of Silvio Berlusconi 

Poll: More Czechs trust in Obama than in Klaus

Dva prezidenti a odlišné ekonomické zájmy. Ani během vrcholných setkání Baracka Obamy a Václava Klause se nenašla shoda na úpravě investiční dohody. Změní něco temelínský tendr?

Obama edges out Klaus in CVVM poll on ‘trustworthiness’ of leaders, both leave Medvedev and Putin in the dust

Souboj talentů: Kocourek versus Berlusconi

Nemůže snad být rozdílnějších politických typů, než jsou Silvio Berlusconi a Martin Kocourek. Ale dá se určit, který z nich je horší politik?

Pavel Pokorný 18.11.2011

O řeckém zlatu a izraelském mlčení aneb Komu připadne Ithaka

Co země, to jiný postoj k evropské dluhové krizi. Jak reagují Němci, Portugalci, Belgičané či Slováci? A čím, nebo lépe kým se řídí Češi?

Putin: My jsme se změnili, ale Amerika ne!

Premiér Vladimir Putin odpovídal 11. listopadu na otázky expertů z Valdajského klubu.

Spolupracovník ČESKÉ POZICE byl přítomen večeři ruského premiéra s členy Valdajského klubu, vybírá Putinovy nejzajímavější komentáře.

Gábor Stier 16.11.2011

Kontrarevoluce jménem Berlusconi

Silvio Berlusconi v římském parlamentu v sobotu 12. listopadu, tedy v den, kdy rezignoval na premiérský post.

Příběh italského expremiéra varuje dnešní rebely: Odstranění jedné politické třídy nemusí nutně vést k lépe řízenému státu nebo ke štěstí.

Dvourychlostní Evropa? Ale kdeže – rychlostí bude jako ve Formuli 1.

Nicolas Sarkozy pomyšlí na to, že se jeho země poveze spolu s Německem na čele eurozóny. Co na to kacléřka Angela Merkelová? A bude Silvio Berlusconi sledovat jejich jízdu zezadu?

Půjde-li utužování evropské integrace severojižním směrem, nemusí být výsledná rychlost kladným číslem ani při sebetvrdší eurozónní formaci.

Rčení o koruně coby náhradě švýcarského franku už neplatí

Česká měna ztrácí pověst, utrpěla největší propad od roku 2009 - oslabila na 25,7 Kč za euro. Další vývoj se navíc těžce predikuje.  

Za kým půjde příště Sarkozy s prosíkem?

Francouzský prezident žádal osobně Baracka Obamu o pomoc Evropě, ale u amerického prezidenta nepochodil.

Italy asks Czech foreign minister to explain Berlusconi sex quip

Foreign Minister Schwarzenberg is ‘at war’ with the trade minister

Italian ambassador asks Karel Schwarzenberg to explain his remark that Silvio Berlusconi had ‘f**ked away’ opportunity for reforms

Tom Jones 3.11.2011