Senát ČR

Předvolební dryáky pravice aneb Získá levice ústavní většinu?

Výhodná situace levicových stran by v pravicových neměla vyvolat dojem, že volby určitě prohraje, a proto o tolik nejde. Opak je pravdou!

Mohla by se Miroslava Němcová stát českou Angelou Merkelovou?

Z konfrontace názorů členů ODS na místopředsedkyni strany ČESKÉ POZICI vyplynulo, že kvalit německé kancléřky ani zdaleka nedosahuje. Zatím.

Petr Pithart: Potřebujeme nad sebou „tatíčka Masaryka, prezidenta budovatele“

„Budeme opět rovnostářská společnost, tedy doleva. To není nadávka, to je sociologický fakt. Proto tedy Zeman bude mít pozitivní ohlas. A vůbec nemusí překračovat Ústavu, to naprosto nemá zapotřebí,“ míní Petr Pithart.

První polistopadový předseda české vlády a dlouholetý senátor v rozhovoru vysvětluje, co je příčinou nedotknutelnosti českých prezidentů.

Ústavní právník Marek Antoš: Senát nemůže přijímat cokoliv

Prezident Zeman chce prostřednictvím své vlády úkolovat senátory, aby schvalovali vybraná zákonná opatření. Je to v souladu s Ústavou?

Vznikne „ministerstvo vědy“? Profesorka Syková má pro ČSSD recept.

„Podle mě tu nemáme dobře vybudované vědecké prostředí, což pramení z doby před rokem 1989, kdy struktura vědeckých institucí byla budována spíše po ruském vzoru. Od té doby se na této struktuře nic podstatného nezměnilo,“ říká Eva Syková a nabízí řešení

Na ministerstvu školství mohou být dle sociálnědemokratické senátorky dva ministři – každý pro jinou problematiku.

Řežba o ÚSTR ve stylu tety Kateřiny

V uplynulém týdnu jsme byli svědky mnoha natolik neuvěřitelných výroků, že se vkrádá otázka: Kdo se ve skutečnosti chová jako bolševik?

Ať prezidentskou volbu audituje NKÚ

Senát řeší citlivou otázku: Kdo prověří financování volební kampaně? Stát už ale nezávislého auditora přeci má, píše Lukáš Wagenknecht.

Svědectví: Jak se zrodila Rekonstrukce státu

Protikorupční projekt přejal americký styl, kdy se zákonodárci předem veřejně zaváží k podpoře určitých zákonů. ČSSD své politiky zastavila.

Levicový prezident. Levicový senát. Jaký bude Ústavní soud?

Veřejnost bude muset pečlivě hlídat, zda Miloš Zeman jmenuje ústavními soudci odborníky, či zda například nesplácí volební dluhy.

Totalitní pomstychtivost v denní praxi

Výroky pánů Nečase, Kubery a Hermana jsou zřejmým či skrytým dotykem obsahu pojmu totalita.

Zemanova trefa do brňavky: modifikace volebního systému

Když se stal Miloš Zeman prezidentem, k hrůze mnohých se drží tématu: zavést takzvané panašování i ve sněmovních volbách.

Na naše kuřáky nesahejte, ohlídáme si je sami!

Čeští poslanci i senátoři zamítli návrh směrnice EU o regulaci kouření. A eurokomisařům vzkázali: Protikuřácké tažení nechte na nás.

Střetne se Zeman s Klausem o změny ústavního pořádku?

Nový prezident i ten bývalý se zajímají o možné změny Ústavy ČR. Oba je však vnímají odlišně.

ÚSTR: Proti vůli levice se zrodil, proti vůli pravice bude zrušen?

Obměněná Rada Ústavu pro studium totalitních režimů a jeho ředitel jsou v otevřeném konfliktu, jenž může skončit odvoláním Daniela Hermana.

Přemysl Houda 28.2.2013

Očista ODS od velrybářů vyvolává odpor

Skandální situací v oblastním sdružení Praha-západ, kde raketově vzrostl počet členů, by se měla ve čtvrtek zabývat výkonná rada ODS.