RSJ

Automatické počítačové systémy: Rakovina na burzách

Kapitalismus a internet

Zatímco obchodníci tvrdí, že se díky superrychlým počítačovým programům podařilo zlevnit burzovní transakce, politici volají: zastavte roboty.

Jan Sochor 20.12.2015

Mecenáš Winkler: Každá koruna do vědy je dobrá

„Nelibuji si v kupování věcí. Neholduji luxusu, v podstatě mě nezajímá. Zajímá mě věda, kvalitní umění,“ říká finančník Libor Winkler z RSJ.

Ožije v Česku mecenášství vědy?

Z Nadačního fondu Karla Janečka (na snímku vpravo) se po třech letech činnosti stal nadační fond Neuron na podporu vědy. Chce dávat vzkaz, že péče o vědu je společenskou prioritou.

Nadační fond Karla Janečka pro podporu vědy se změnil na Neuron, přibyli dva další dárci, čtvrtý je jistý. Přidají se čeští milionáři?

Karel Janeček: Koho podpořím?

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

„Politickou stranu nezaložím a k žádné se nepřipojím, byla by to hrubá chyba. Snažím se dělat věci nezávisle,“ říká protikorupční bijec.

Karel Janeček: Potřebujeme nová pravidla, aby féroví lidé měli větší šanci dostat se k moci

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

Rozhovor o prezidentských volbách, amnestii, špatné voličské paměti, Pozitivní evoluci, Danielu Landovi a (ne)potrestaných zlojedech.

Natland se pustil do vědy

Známá finanční skupina spolu s Luďkem Sekyrou a dalšími bude investovat do výzkumných projektů z nového stomilionového fondu.

Karel Janeček na naivních vlnách?

Žádné kbelíky špíny. Cílem projektu Pozitivní evoluce je vyvolat diskusi o morálních hodnotách a propojit dobré lidi v naší zemi.

Reflex nabízí nejvíc miliardářů na centimetr čtvereční

Petr Kellner jako „kápo Kelli“ zdobil obálku Reflexu číslo 34, na týdeníku s číslicí 36 se vyjímá „šílenec“ Karel Janeček, který na coveru přebil i Marka Dospivu z Penty. Ten je ukryt uvnitř.

V dopisní rubrice týdeníku se sešly reakce hned tří miliardářských skupin: Andreje Babiše, Zdeňka Bakaly a Kellnerovy PPF.

Karel Janeček: Jak léčit psychopaty, kteří se dostali k moci

Spolumajitel společnosti RSJ algorithmic trading Karel Janeček.

Demokratické systémy bohužel nejsou bezchybné a stává se, že se k moci dostávají psychopati a sociopati.

Anti-corruption campaigner ‘targeted’ by Prague underworld

Spolumajitel společnosti RSJ algorithmic trading Karel Janeček.

Karel Janeček says he’s a wanted man, and target of a smear campaign; it may be due to the work of his anti-graft group NFPK

Tom Jones 31.1.2012

Šachta & Partners versus Janeček: Výprava na Mauritius a oříšek pro KPMG

Ve válce mezi zakladatelem Nadačního fondu proti korupci a advokátní kanceláří jde do tuhého.

István Léko 21.12.2011

Kardinál Radek obviňuje protikorupčního Janečka z krácení daní. Nesmysl, reaguje finančník.

Finančníka Karla Janečka (na fotografii) obviňuje anonymní analytik z trestných činů podle paragrafů 240 a 243 trestního zákona, což je zkrácení daně a nesplnění oznamovací povinnosti v daňovém řízení.

Anonymní zpráva, kterou média nedávno obdržela, musela stát hodně peněz i času. Neznámý analytik však své práci rozumí.

Kde má Karel Janeček své miliardy? Dozvíme se v pondělí.

Deník E15 upozornil na nesrovnalosti mezi slovy šéfa protikorupčního fondu a výroční zprávou společnosti RSJ. Co na to říká Janeček?

Court rejects Janeček’s anti-corruption fund listing

Finančník Karel Janeček podá žádost o zapsání protikorupčního nadačního fondu ještě jednou.

Endowment fund to combat corruption not ‘publicly beneficial,’ says the court officer who rejected the registration application