Rozpočet

Kalouskova velká násobilka

Pokud by Kalousek skutečně odstoupil, znamenalo by to konec současné koalice. Nynější ministr financí by se mohl stát premiérem.

Nekývnou-li VV na zvýšení DPH na 19 procent, čekají jejich ministry škrty, jež jsou ve srovnání s ostatními resorty několikanásobné.

Kalousek kouzlí s rozpočtovými čísly

Ministr financí tvrdí, že sjednocená DPH na 19 procentech by srazila příští rok schodek rozpočtu pod 100 miliard korun.

Možná není důležité vyhrát válku, ale zkrotit moloch Pentagon

Leon Panetta ještě jako ředitel CIA při úspěšném slyšení 9. června v branném výboru amerického Senátu.

Nový americký ministr obrany Leon Panetta musí bojovat na čtyřech válečných frontách: v Afghánistánu, Iráku, Libyi a s – plýtváním.

Barrosova další sedmiletka: Rozpočet EU má stoupnout o pět procent

Evropská komise chce od roku 2014 více spoléhat na vlastní příjmy, počítá s daní z finančních transakcí či evropskou DPH.

Šmerda: ŘSD by se mělo transformovat na akciovou společnost

Je skandální, že Ředitelství silnic a dálnic má z několikamiliardového majetku příjem pouze 80 milionů ročně, míní ministr dopravy.

USA: Ještě horší než Řecko

Co udělá se skomírající ekonomikou šéf Fedu Ben Bernanke (vlevo)? Barack Obama bude potřebovat příští rok pro své voliče optimistické zprávy, aby mohl pomýšlet na znovuzvolení.

Americké zadlužení obnáší v současnosti 14,5 bilionu dolarů, ve srovnání s dalšími závazky federální vlády však jde jen o zlomek.

Petr Gazdík: Dáme Vítu Bártovi příležitost. Ať se v řádném procesu očistí.

Dovedu si představit dohodu demokratických stran na technickém uspořádání do konání předčasných voleb, říká předseda hnutí Starostů a nezávislých.

Pokud to nějaký z partnerů bude cítit jako jedinou možnost pro pokračování koalice, půjdeme znovu i na Hrad. 

Svérázný recept EU proti krizi

Speciální komise pro finanční krizi navrhuje zvýšit podíl rozpočtu EU na 5 až 10 procent HDP unie. Nyní činí něco přes 1 procento.

Bez dotovaných zemědělců se evropský venkov vylidní

„Lotyšský zemědělec dostává na jeden hektar dotaci 99 eur. Jeho belgický kolega však 460 eur. Tento extrémní rozdíl musíme snížit,“ řekl ČESKÉ POZICE eurokomisař odpovědný za rozpočet EU Janusz Lewandowski.

Samozřejmě, že zemědělská politika zůstane největším výdajem EU, říká eurokomisař pro rozpočet, Polák Janusz Lewandowski.

Martin Shabu 11.5.2011

Lewandowski: Země EU, která nebude dodržovat pravidla, přijde o dotace

„Lotyšský zemědělec dostává na jeden hektar dotaci 99 eur. Jeho belgický kolega však 460 eur. Tento extrémní rozdíl musíme snížit,“ řekl ČESKÉ POZICE eurokomisař odpovědný za rozpočet EU Janusz Lewandowski.

Eurokomisař ČESKÉ POZICI potvrdil, že příští rámcový rozpočet EU na období 2014 až 2020 bude obsahovat sankce pro členské státy.

Napjatý rozpočet přeje lobbistům

Výdaje na lobbování v USA se za posledních deset let více než zdvojnásobily na 3,5 miliardy dolarů.

Zvýší důchodová reforma rating Česka?

Soukromé penzijní fondy pro konzervativní investory budou lačné po českých státních dluhopisech. Vláda bude moci lehkovážně utrácet.

Změnami DPH si státní rozpočet dlouhodobě polepší o 15 miliard

Pokud vláda prosadí sjednocení DPH na 17,5 procenta, deficit veřejných rozpočtů se po roce 2015 sníží dle studie o 20,2 miliardy Kč.

Největší trable s rozpočtem mají evropské země

Jedenáct z dvanácti rozpočtově nejohroženějších ekonomik je v Evropě. Ke dnu je táhne stárnoucí populace a vysoké vládní výdaje.

Japonské zadlužování bude letos pokračovat rekordním tempem

Japonsko nutně potřebuje sebereflexi a vizi, kam by mělo směřovat a jakou roli by chtělo hrát v měnícím se světě.

Japonský dluh veřejných financí přesahuje dvojnásobek HDP, vláda se přesto chystá třetí rok v řadě vypůjčit si na polovinu státních výdajů.