Referendum

Holešovská výzva: První útok na demokratický systém od listopadu 1989

Holešovská výzva vznikla nenápadně na konci loňského roku. Prozatím má podobu demonstrací s někdy až několikatisícovou účastí, jež se počínaje 15. březnem opakovaně konají v Praze a dalších městech republiky.

Odboráři a především ČSSD mající snahu se k příštím demonstracím připojit, by měli dvakrát měřit, než se ztotožní s protiústavním hnutím.

Polská jaderná elektrárna: Děkujeme, nechceme!

Vláda současného premiéra Donalda Tuska chce vybudovat dvě. Lidé z obce Gąski, kde by jedna mohla být, ji však v místním referendu odmítli.

Největší realitní tendr v Praze aneb Jak posunout hranice blázince

Projekty Mercury Tower a Argentinská hvězda jsou finalisty soutěže, jež připomíná seriál plný parodií.

Zastupitelstvo Prahy 7 nedalo v pondělí 27. února jasnou odpověď, zda o nové radnici za miliardu korun rozhodnou v referendu obyvatelé.

Boj o novou radnici aneb Praha 7 a demokracie v praxi

Proběhne na Praze 7 první místní referendum v hlavním městě? I když referendum podporuje dostatek občanů, odpověď zatím jasná není.

Petice, jako je Nevylučujme se z Evropy, našemu vyloučení nezabrání

Nestátní občanská iniciativa je pro ODS čímsi „z jiného světa“, v Nečasově straně nemá šanci vyvolat debatu o evropských tématech.

Bude v Egyptě přechod k demokracii úspěšný?

V současné chvíli vládnou v zemi tři síly: demokraticky zvolený parlament, Nejvyšší rada ozbrojených sil a pouliční aktivisté.

Naše evropská politika na třech kolejích

Odvoláním ministra zahraničí Karla Schwarzenberga z vlády by premiér Petr Nečas udělal radost prezidentu Václavu Klausovi, jenž má knížete v oblibě jako hřebík v patě.

Analýza Petra Nováčka: Premiér Nečas by si měl ujasnit, zda unese odpovědnost za své bruselské Ne!

Předčasné volby eurofoby nezastaví. Protože nebudou!

Přivést voliče k urnám by TOP 09 a ČSSD musely do března 2013, dokdy je Klaus omezen prezidentským mandátem a nemůže plně podpořit národovce.

Dohoda o rozpočtové disciplíně bez nás. Je to problém?

Neúčast ČR v rozpočtové unii vyřešení dluhové krize neohrozí. Stejně jako naše neúčast v eurozóně neohrozí existenci eurozóny.

Europhobes won’t be stopped by early elections (because there won’t be any)

The fight over Europe's fiscal treaty which left TOP 09 isolated in the coalition has stirred up the unlikely prospect of early elections

Petr Nováček 24.1.2012

I Václav Klaus by měl ctít koaliční dohodu

Prezidentovi se nelíbí, že by o připojení k evropské rozpočtové a hospodářské smlouvě rozhodlo referendum.

TOP 09 zahájila souboj s ODS o hegemonii na české pravici

ODS v čele s Petrem Nečasem (vpravo) svůj euroskeptický postoj na sobotním kongresu nejenom potvrdila, ale dokonce prohloubila. TOP 09, jejímž předsedou je Karel Schwarzenberg, je zřejmě na pravé části politického spektra jediná s prointegračním postojem

„Topka“ se odlišila od občanských demokratů ve dvou zásadních a aktuálních tématech – ve vztahu k EU a k hrozbě extremismu.

Další Papandreovo levantské smlouvání: Zůstane Řecko v eurozóně?

Řecký premiér Jorgos Papandreu chce zřejmě změnu již dohodnutých podmínek záchranného plánu pro svou zemi.

Politici EU si mysleli, že budou mít chvíli klid, ale řecký premiér jim jej nedopřál. Navrhl referendum o setrvání Řecka v eurozóně.

Studentské protesty v Chile: vláda referendum odmítá

Ve čtvrtek 20. října proniklo v hlavním městě Chile Santiagu několik desítek demonstrujících studentů na zasedání senátní rozpočtové komise. Na stole, u nějž senátoři jednali, rozvinuli několikametrové transparenty, například s výzvou Plebiscito Ahora (P

Chilská vláda se brání národnímu referendu o vzdělávacím systému, aby pak nebylo vyžadováno například pro zásadní změny Ústavy.

Jan Jindra 2.11.2011

Rada prezidentu Klausovi: Nikde není smluvně dáno, kdy euro přijmeme

Odpovídalo 132 vrcholných představitelů firem.

Téměř polovina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ se domnívá, že by si Česko nemělo vyjednat výjimku z povinnosti zavést euro.