Referendum

S Evropou, anebo na periferii? A co když otázka vůbec takhle nezní?

Odpovídalo 128 vrcholných manažerů firem.

Manažeři oslovení ČESKOU POZICÍ jsou nejednotní v názoru, zda by ČR měla, či neměla přistoupit k evropské smlouvě o fiskální odpovědnosti.

Mohou se developeři těšit, že Praha 7 konečně vyhlásí výběrové řízení?

Dle výsledků referenda si lidé přejí zrušit dosavadní výběr nového sídla radnice a vypsat tendr. Cena objektu nemá překročit půl miliardy.

Boj o území v Praze Bubnech

Pražští zastupitelé dosud neschválili zadání změny územního plánu v perspektivní rozvojové lokalitě. Jak dopadne lednové hlasování?

Zbytečné referendum o jaderném úložišti?

V Bukově na Žďársku proběhlo referendum o jaderném úložišti. Občany potěšené zájmem státu o jejich názor čeká sprška.

Ježíšek nadělil Peltovi a spol. stavební parcely

V Černolicích schválili pár dní před Štědrým dnem územní plán. Na pozemcích developerů, včetně šéfa fotbalu Pelty, se nově bude moci stavět.

Kauza referendum na Praze 7, díl třetí: Zapojení Ústavního soudu

Praha 7 podá ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího správního soudu, který vyhlásil referendum v době prvního kola prezidentských voleb.

Petice na Praze 7: Odvolejte starostu, nebo ať odstoupí sám!

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Pro odvolání Marka Ječménka (ODS) se uvádí sedm důvodů. Jedním z nich je dosud neúspěšné hledání nového sídla pro radnici po roce 2015.

Referendum za nepředraženou radnici Prahy 7 bude. Má ale smysl?

Nejvyšší správní soud vyhlásil v Praze 7 referendum za nepředraženou radnici, čímž vyhověl kasační stížnosti proti jeho zrušení.

Anticena za Otevřenost rozhodování: gratulujeme Praze 7!

Městská část Praha 7 získala anticenu za to, že odmítla uspořádat referendum za nepředraženou radnici. Kvůli špatně položeným otázkám.

Pierre Manent: Hlavním dnešním problémem Západu je ohrožení národa

Myšlenky a názory současného francouzského myslitele, bytostného liberála a kritika Evropské unie Pierra Manenta se v médiích této země často neobjevují. Veřejnou diskusi ovlivňuje spíš svými knihami.

Rozhovor s významným pravicovým francouzským politologem o socialismu, liberalismu, Francii, finanční krizi a integraci Evropy.

Eurozóna dnes: Němci už nechtějí skákat podle delfské věštírny

Odpovědné rozhodnutí. Německý ustavní soud se pustil do pitvy záchranného fondu a rozpočtového paktu. Nad EU mezitím panuje noc a mlha. 

Praha 7 rozdala pokuty za referendum, které nebude

Někteří signatáři petice za konání lidového hlasování proti pořízení předražené radnice dostali od Prahy 7 pokutu.

Francouzská krajní levice raketově sílí. Ať žije občanské povstání!

Kandidát krajní levice na francouzského prezidenta Jean-Luc Mélenchon na svém předvolebním mítinku 18. března před téměř stotisícovým davem na pařížském náměstí Bastily prohlásil: „V případě volebního vítězství bude svoláno Ústavodárné shromáždění. A to

Jean-Luc Mélenchon, bývalý trockista a socialista a věrozvěst nové revoluce, má v průzkumech už třináct procent.

Vláda fauluje. Její zákon cestu k referendu neotevře, ale zatarasí.

Vládě zřejmě nevadí, že tímto chytráckým návrhem zákona dost možná ještě více posílí ve veřejnosti dojem, že je slabá v kramflících.

PPF hodlá stavět Argentinskou hvězdu i bez dohody s Prahou 7

Projekt Argentinská hvězda by dle současných odhadů měl být dokončen v roce 2014. PPF již prý jedná s potenciálními nájemci.