Rasismus

Kapitola 53. Posun judeofobie od pravice k levici

Ředitel pařížského sociologického a politologického ústavu Centre National de la Recherche Scientifique Pierre-André Taguieff se specializuje na analýzu okrajových či extrémistických idejí a hnutí, pravicových i levicových.

Politická levice potřebovala Židy jako symbol obětí pravicového extremismu. Jakmile se stali schopnými sebeobrany, ztratili pro ni význam.

Benjamin Kuras 30.11.2011

Kapitola 50. Nová totalita v masce antitotalitarismu

Francouzský myslitel Alain Finkielkraut se narodil v roce 1949 ve Francii polským židovským rodičům. Na snímku s Íránským byznysmanem Amirem Jahanchahim během protestů na podporu íránské opozice v Paříži v červnu 2009.

Z pokrokářství a multikulturalismu, dvou léků na nacionalistický šovinismus, se staly masové ideologie směřující k totalitarismu.

Kapitola 43. Zachrání nás vzdělaní černoši?

Z povýšení jazyka může vyrůstat touha po všeobecném vědění, schopnost komunikace a zvyšování sebevědomí a sebedůvěry. S tímto poznáním v roce 2005 založil bývalý lektor Readingské univerzity Tony Sewell vzdělávací institut Generating Genius.

„Gangsta“, antikultura nevzdělaných a demotivovaných teenagerů z rozvrácených rodin se šíří nebezpečným tempem.

Kapitola 42. Od degradace angličtiny k rabování, žhářství a vraždám

Profesor historie David Starkey se stal po Franku Ellisovi druhým anglickým akademikem veřejně obviněným z rasismu.

Kvalita jazyka, kterým člověk mluví, ovlivňuje kvalitu jeho myšlení, životních hodnot, pohledu na svět a tím i jednání.

Pomůže holešovská policejní škola vybudovat multietnickou policii?

Multikulturalismus v pojetí střední policejní školy je založen na respektování českého právního řádu a na multietnickém respektu.

Klausův budoucí politický návrat: ODS? Suverenita? D.O.S.T.? Někdo jiný?

Pokud by se vrátila ekonomická recese, vzrostlo sociální napětí a prezident Václav Klaus se ztotožnil se Suverenitou Jany Bobošíkové, tato strana by v příštích volbách 15 procent hlasů a snad i víc mohla získat.

Komentátor Petr Nováček spekuluje o „podvozcích“, které by mohly prezidenta Václav Klause po skončení funkce dopravit zpátky do politiky.

Nečas: O ekotendru by měla vláda rozhodnout v říjnu

Nečas has threatened to resign if his coalition government approves the ‘eco-tender’

Premiér Nečas v rozhovoru pro LN uvedl, že neopustil myšlenku rozdělit ekologickou zakázku dle technologií či zeměpisně na více částí.

Dr. Bátora, homo nefastus

Kontroverzní Ladislav Bátora, jenž kandidoval za Národní stranu, se má údajně od 1. dubna ujnout role poradce na MŠMT. Proti jeho angažování se poprvé postavili i čeští akademici.

Nálepkování lidí fašouny a rasisty je snazší, než by člověk čekal. Podle Miroslava Kalouska jsou rasisty i četní antropologové a další vědci.

Kapitola 37. Je rasa hlavní příčinou zaostalosti černochů?

Japonský profesor Satoši Kanazawa dospěl ve svém výzkumu k závěru, že černošky jsou ze všech ras nejošklivější, protože mají v těle nejvíc testosteronu.

Podle profesora Franka Ellise je možná na čase, aby Afričané přestali kňourat a fňukat nad rasismem a začali něco vyrábět.

S norskou exportní pýchou, black metalem, je trochu potíž

Black metal patří do zvláštní kategorie metalové hudby, která je velice rozšířena ve Skandinávii a především synové Norska ji ovládají na vysoké úrovni.

Subkultura severského metalu má jasno: Potřebujeme evropskou krev a evropské, tedy pohanské náboženství. Norský stát ji podporuje.

Multikulti? Ano! Ale jen, když se to zrovna hodí.

Kritik německé integrace a multikulturní společnosti Thilo Sarrazin byl vyhnán z berlínské čtvrti Kreuzberg, v níž žije 30 procent cizinců.

Kapitola 32. Pravda o multikulturalismu

Dle profesora Franka Ellise jsou nejvýkonnější Číňané. Po nich následují Indové, pak teprve běloši a černoši.

Podle výzkumu profesora Franka Ellise na tom není bílý muž se svým IQ nikterak růžově.

Kapitola 27: Pomoc Němcům po nacismu přináší relativizaci zla

Židovský psycholog Viktor Frankl (1905–1997) strávil v nacistických koncentračních táborech tři roky. Za přežití vděčí svému psychologickému objevu, že i nejhorší podmínky dokážou přežít ti, kdo v osudu nacházejí konkrétní smysl.

Zneužití nálepky nacista na kdejakou pravicovost ztotožňovanou s rasismem posunuje k politické korektnosti a multikulturnímu sebemrskačství.

Vzhůru k lidské tváři kapitalismu!

S kapitalismem považovaným za ideální jsme neměli tu čest. Budeme v podmínkách hospodářské soutěže schopní vykouzlit rysy humanity?

Kapitola 6. Kdo je rasista?

Na téma definice rasismu se v Česku otevřela před několika lety zásadní a dosud neuzavřená diskuse, které se budou věnovat další díly seriálu.

Benjamin Kuras 17.3.2011