Radovan Vítek

Koronavirová pandemie odfoukla světovým magnátům spoustu peněz

Nejbohatší lidé světa, Jeff Bezos a Bill Gates.

Podle každoročního žebříčku časopisu Forbes ve světě ubylo magnátů s majetkem alespoň miliarda dolarů. O něco si pohoršil i nejbohatší Čech Petr Kellner. V pořadí se však nic podstatného nezměnilo. Na špici dolarových miliardářů, a tedy nejmajetnějším člověkem světa, je nadále zakladatel internetového superobchodu Amazon Jeff Bezos.

Dohoda Prahy a státu o pozemcích na vládní čtvrť je zatím nejistá

Nejen úředníci. U konečné metra v Letňanech by se mohlo stavět pro vládu. Cílem...

Projekt vládní čtvrti vázne. Varianta úřednického kampusu ve Vysočanech padla. Zatím bez výsledku je i druhá možnost – uzavření dohody mezi Prahou a státem o poskytnutí pozemků v Letňanech. Kdy se projekt posune, záleží na jednání s Prahou, která je vlastníkem letňanských pozemků. Jenže vyjednávání mezi státem a metropolí se vlečou.

Pro vládní čtvrť nabídl pozemky i miliardář Vítek

Šéf realitního impéria CPI developer Radovan Vítek.

Realitní magnát Radovan Vítek přihlásil své pozemky do výběru na nové sídlo pro tisíce úředníků. Má to ale háček. Úřednický komplex, který by mohl na jeho vysočanských pozemcích vyrůst, by měl jen zhruba třetinovou kapacitu oproti tomu, který by mohl vzniknout v Letňanech na 354 tisících metrech čtverečních.

Kauza Hagibor: Firmy miliardáře Vítka prý spáchaly trestné činy

Budova rádia Svobodná Evropa

Budova, kde sídlí v Praze Rádio Svobodná Evropa, se stala rukojmím v soudním sporu tajemných amerických investorů a podnikatele Radovan Vítek. Skupina L88 Investments vyzvala Městské státní zastupitelství v Praze, aby na proces dohlédlo.

Tomáš Plhoň 25.10.2016

Miliardář Vítek v síti Panama Papers: Skořápka – bonus od banky

Radovan Vítek

Příběh miliardáře Radovana Vítka v kauze známé jako Panama Papers neukazuje na daňové triky, ale na praktiky bankovních institucí, které se navzdory řadě prohlášení o boji s praním špinavých peněz rozhodně podnikání přes daňové ráje neštítí. České bankovní domy se ovšem dušují, že v této praxi „nejedou“.

Zpomalí se čínská jízda Českem?

Do rukou čínských investorů se přesouvá fotbalová Slavia, aerolinky i paláce v...

Otevřená náruč čínských firem přinese české ekonomice miliardy korun, hlásá hlavně prezident Miloš Zeman v závěsu s vládou. Dokud ale nejsou miliardy na účtech, je jásot nad zhruba deseti miliardami investic, ohlášenými při poslední Zemanově návštěvě v Pekingu, předčasný.

Adam Junek 21.9.2015

Miliardový konkurz ECM finišuje. Čas na sčítání škod.

Většina aktiv z portfolia zkrachovalé developerské společnosti ECM již byla zpeněžena. Prodat zbývá dva pražské projekty a jeden v Pekingu.

Ministři NKÚ peníze na nákup vlastního sídla nedali. V Sazce nebude.

Vláda na svém zasedání kontrolorům slíbila budovu, jež by se měla uvolnit na konci příštího roku. Budou řešit stejnou situaci jako dnes?

Spor o sídlo NKÚ: Ponižující souboj kontrolorů s Radovanem Vítkem a spol.

Jen těžko si lze představit ministra, který musí kromě vlastní agendy zajistit pro své úředníky kanceláře. Proč se v této roli ocitl NKÚ?

Sazka, nebo Tokovo? Přetahovaná o sídlo NKÚ pokračuje.

Skupina CPI, vlastník budovy Tokovo, v níž dnes sídlí Nejvyšší kontrolní úřad, předložila další nabídku na prodloužení nájemní smlouvy.

NKÚ si chce koupit budovu Sazky. Co na to Kalousek?

Jak vyplývá z materiálu, který úřad vypracoval pro kontrolní výbor sněmovny, pořízení vlastní budovy je pro něj výhodnější než pronájem.

Nekonečná story stěhování NKÚ: Vítkova CPI se nevzdává a jde do protiútoku

Je možné, že se Miloslav Kala (vlevo) dohodne s Radovanem Vítkem?

Kontroloři chtějí koupit budovu Sazky. Společnost CPI, jež jim nabídla prodloužení nájmu ve svém Tokovu, proto hodlá podat trestní oznámení.

Kterého magnáta potěší NKÚ: Vítka, nebo Komárka?

Pokud by si NKÚ pořizoval vlastní budovu, je „favoritem“ sídlo Sazky. Jenže skupina CPI předložila nabídku na prodloužení nájmu v Tokovu.

Přestěhují se kontroloři od Radovana Vítka ke Karlu Komárkovi?

Do finále výběru nového sídla pro NKÚ postoupily tři nabídky. Dle informací ČESKÉ POZICE požadavkům úřadu nejlépe vyhovuje budova Sazky.

Filmaři versus NKÚ 1:0. Pomůže kontrolorům Kalousek?

Poslanci schválili peníze pro daňové pobídky na úkor NKÚ. Ministr financí prý přesto úřadu 250 milionů na nákup nového sídla sežene.