Radovan Krejčíř

Vina Radovana Krejčíře byla jednoznačně prokázána

Jaromír Císař, advokát.

Otevřít opět případ kvůli návratu Krejčíře by anabázi jen prodloužilo, říká v rozhovoru advokát Jaromír Císař, jenž hájí státní podnik Čepro proti Krejčířovi.

Jihoafrický pád „bosse“ Radovana Krejčíře

Radovan Krejčíř stál před jihoafrickým soudem s pouty na rukou.

Nejznámějšího českého uprchlíka označovaného v Česku mafiánsky „padrino“ poslal soud v jihoafrickém Johannesburgu na 35 let do vězení za pokus o vraždu, za únos a obchod s drogami. Radovan Krejčíř vinu odmítá. Žalobce podle něho neshromáždil dostatek relevantních důkazů pro jeho odsouzení.

O fotbalové „krakatičce“ a hráčích jako loutkách

Záložník FC Hradec Králové Tomáš Malinský.

Tomáš Malinský, záložník FC Hradec Králové, čte knihy o mafiánech a nebere si servítky vůči fotbalové vrchnosti. V rozhovoru hovoří o bezmoci hráčů.

Doba zločinu nepřeje

Tomáš Pitr

První parta privatizovala, druhá dělala peníze na ekonomických transakcích, třetí spolupracovala se státem. Já ale nebyl v žádné, popisuje v rozhovoru pro ČESKOU POZICI proces vzniku polistopadové ekonomické elity Tomáš Pitr.

Kauza Oleo Chemical: O co jde při zatýkání

Ivo Rittig po výslechu.

Policie se rozhodla vyšlápnout si na české podsvětí spojené s padlými bankami nebo Radovanem Krejčířem. Na začátku byl byznys s přidáváním biosložky do paliva. Na konci je spleť kauz, které se točí kolem firmy Oleo Chemical.

Další figura v případu Oleo Chemical: Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř u soudu v Johannesburgu

V miliardové kauze petrochemické firmy Oleo Chemical se to hemží známými společnostmi a jmény – namátkou kontroverzní podnikatel Petr Sisák, firma Key Investments, politický podnikatel Ivo Rittig, koupelnářská společnost Ravak či protikorupční filantrop Karel Janeček. Nyní ČESKÁ POZICE narazila na další povědomé jméno, v podsvětí možná vůbec „nejslavnější“.

Jaroslav Starka: Ideální prezident pro Čechy? Generál Pinochet!

„Za komunismu jste špičky dosáhl ve chvíli, kdy jste měl žigula a chatu na Slapech. Dnes je tomu trochu jinak. Řeknete milion, a nikdo se ani neotočí. Hele, já tomu nerozumím,“ říká Jaroslav Starka.

„Zákon by měl platit pro každého. Kdybych byl ministrem vnitra, udělal bych pořádek,“ říká mimo jiné v obsáhlém rozhovoru fotbalový boss.

Občanská boxerská strana: Další pražská radnice má své ranaře

Bojové sdružení občanských demokratů na Praze 11 dostává od starosty Dalibora Mlejnského 24krát nižší nájem než Městská knihovna.

Jakub Kalenský 2.5.2013

Doufejme, že pointa Mazánkova případu není „krejčířovská“

ODS by měla mít péči o to, aby se Roman Janoušek co nejdříve dostal do rukou světské spravedlnosti.

Czech fugitive Krejčíř arrested in South Africa for armed robbery

Radovan Krejčíř, alleged to be a major figure in South Africa’s criminal underworld, heading to a Johannesburg court hearing in August

Radovan Krejčíř’s arrest on armed robbery charges comes two months ahead of his trial for having ‘faked cancer’ to get insurance money

Švýcaři našli na účtu Tomáše Kadlece, exšéfa NBÚ a podniku Čepro, 30 milionů korun

Proč dlouholetý vysoce postavený důstojník BIS a později ředitel NBÚ nechal posílat na svůj účet ve Švýcarsku desítky milionů korun?

Že by byl jeden z nezkušenějších českých zpravodajců tak naivní, že nedokázal najít sofistikovanější způsob?

Swiss find fortune on accounts of ex-head of Czech state fuel firm

Proč dlouholetý vysoce postavený důstojník BIS a později ředitel NBÚ nechal posílat na svůj účet ve Švýcarsku desítky milionů korun?

Swiss find Kč 30 mln on bank account of ex-top Czech state security official Tomáš Kadlec, who headed state strategic fuels firm Čepro

Czech fugitive Krejčíř to be tried in SA court in April

Radovan Krejčíř, alleged to be a major figure in South Africa’s criminal underworld, heading to a Johannesburg court hearing in August

South African court sets mid-April date for trial of Czech fugitive Radovan Krejčíř on insurance fraud charge

Czech fugitive Krejčíř to appear in SA court

Radovan Krejčíř

After months of delays, Czech fugitive Radovan Krejčíř is due in a South African court Monday to face charges in alleged insurance scam

Fugitive Krejčíř implicated in new fraud case

V kauzách proti státní společnosti Čepro stopy vedou k uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi.

Convicted in absentia by a Czech court for tax fraud, Radovan Krejčíř may face charges in South Africa for an insurance scam

Brian Kenety 26.8.2011