Radim Jančura

Jančura: Budeme chtít nazpět cestující, jež nám vzal Flixbus

Společnost Student Agency si pořídila 45 autobusů Irizar i8. Na snímku majitel...

Majitel Student Agency Radim Jančura má nového rivala na českém trhu. Německý Flixbus začal v Česku jezdit za zlomek cen žlutých autobusů. Jančura bojuje s tímto globálním autobusovým gigantem a v rozhovoru říká, že jej chce porazit se svými vlaky.

Roman Šitner 25.7.2018

Nad kolejemi má dohlížet Energetický regulační úřad

Konkrétní náplň nové činnosti úřadu řešil náměstek ministerstva dopravy Miloslav Hala s předsedkyní ERÚ Alenou Vitáskovou.

Jan Charvát 17.4.2013

Oprava D1: Šlo by to rychleji a za méně peněz?

Odborníci se přou o to, zda je nutné dálnici D1 celou bourat a prakticky postavit novou. Zvolená varianta vyjde na 20 miliard a potrvá šest let.

Potvrzeno: Liberalizace železnic prozatím končí

Ministerstvo dopravy v pátek zamítlo odvolání společnosti Arriva. Historicky první tendr na dotovanou rychlíkovou trať tak bude zrušen.

Zrušení dotací na jízdné pro studenty má vyřešit volný trh

Ministerstvo dopravy se chystá zrušit studentskou slevu ve výši čtvrtiny ceny jízdenky. Dopravci ji mají pokytovat dobrovolně. Učiní to?

Liberalizace železnic prozatím skončila

První veřejná zakázka na rychlíkové tratě bude nejspíš zrušena poté, co ministerstvo dopravy z tendru vyřadilo společnost Arriva. 

Aby se železniční doprava nestala luxusní hračkou několika zemí...

Evropská komise chce od prosince 2019 plně otevřít vnitrostátní osobní přepravu novým účastníkům a službám.

Jan Charvát 10.2.2013

Zakážou Janečkův protikorupční fond?

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Městský soud v Praze vyzval NFPK k obhajobě obecné prospěšnosti své činnosti. Spor odstartovaly kauzy v dopravním podniku.

Šéf Českých drah: Přílišná liberalizace osobní dopravy je absurdní

„Napadá snad někoho liberalizovat části linek v Dopravním podniku hlavního města Prahy?“ upozorňuje na absurditu přílišného otevření osobní železniční dopravy konkurenci Petr Žaluda.

Dráhy se snaží zabránit vyhlášení výsledků tendru na rychlíkové tratě. Podle generálního ředitele Petra Žaludy stát vlastní firmu diskriminuje.

Jan Charvát 21.1.2013

Koho volí „našeptávači“

Tomáš Halík, Stanislav Bernard, Karel Janeček, Martin Hausenblas, Radim Jančura a další v anketě ČESKÉ POZICE.

Protikorupční našeptávači o Klausově amnestijním „neštěstí“

Radim Jančura, Andrej Babiš, Karel Janeček, Matěj Hollan, Stanislav Bernard a další hodnotí prezidentův novoroční počin.

Boj o dotované vlaky začíná

RegioJet získal údaje o dotacích na jednotlivé vlakové linky ČD. Soukromí dopravci mají o důvod víc, proč se těšit na připravované tendry.

Jančura slaví vítězství. Získal utajovaný dokument Českých drah.

„Záleží na tom, jaká by to byla sociální demokracie,“ říká Radim Jančura o možném budoucím vítězi voleb.

Ministerstvo dopravy poskytlo majiteli RegioJetu údaje o tom, kolik stát doplácí na jednotlivé rychlíkové spoje. Dráhy je chtěly utajit.

Nový výplod populismu: Bártovy vévébusy

Jde o lákávou nabídku na cestování za nákupy. A kdyby vás na palubě autokaru doprovodil Radek John, Michal Babák či samotný superguru...

Oslí cesta privatizace. Prodejme pivovar, vlaky a radiátory!

Petr Tluchoř a jeho poslanci sice hovoří o miliardových příjmech na rok 2013, jenže jim zřejmě nedochází, že privatizace není prodej bot.

István Léko 8.10.2012