Protikorupční policie

Věci veřejné chtějí mít větší vliv na justici. A snaží se velice!

Konflikt: Peake předložila návrh na poslední chvíli a bez předchozích jednání, Pospíšil projednávání materiálu zastavil.

Ministr spravedlnosti Pospíšil (ODS) se střetl s vicepremiérkou Peake (VV) o koordinaci reformy státních zastupitelství a policie.

Petr Lessy by měl zlepšit své manažerské schopnosti. Pomohou mu tři rady?

Policejní šéf ve středu představil již třetí vizi lepšího fungování protikorupční policie. Měl by vzniknout nový útvar, který by sám řídil.

Potvrzeno znalcem: losování zakázek bylo zmanipulované

Protikorupční policie již má znalecký posudek, podle nějž byl software v losovacích zařízeních používaných ve veřejných tendrech upraven.

Úspěch protikorupční policie: obvinění bývalých manažerů ŘSD

Protikorupční policie přišla na nevýhodné nájemní smlouvy, které uzavřelo bývalé vedení ŘSD se dvěma obchodními společnostmi.

Žalobkyně Bradáčová: Vražda je tisíce let stejná, korupce se mění

Státní zástupci slouží ochraně veřejného zájmu, nikoli tomu či onomu premiérovi, říká prezidentka Unie státních zástupců Lenka Bradáčová..

Speciální tým protikorupčních žalobců se podle státní zástupkyně Lenky Bradáčové neobejde bez kvalitního partnera na straně policie.

Dobrá zpráva: Elitní policista Vincenz od policie neodchází

Šéf policejního týmu, který vyšetřoval například případ úplatných soudců v Litoměřicích, uniformu nesvlékne.

Martin Shabu 24.11.2011

Šéf protikorupční policie bagatelizuje odchody detektivů

Ředitel ÚOKFK Tomáš Martinec považuje letošní odchody elitních detektivů do civilu za běžné, státní zástupci si to však nemyslí.

Elitní tým žalobců na obzoru

Koalice se dohodla na vytvoření speciálního týmu pro boj s korupcí. A na zrušení Vrchních státních zastupitelství v Praze a Olomouci.

Ministr Kubice: Triky policejního prezidenta nepřijmu

Ministr vnitra Jan Kubice označil reakci policejního prezidenta Petra Lessyho na redukci policejních struktur za čísla kouzelníka Čáryfuka.

Kubiceho velký třesk: Tisíc policistů do civilu, pro další nižší hodnost i plat

Změny, které chystá na doporučení expertní komise ministr vnitra Jan Kubice (vpravo), se dotknou hlavně bezprostředních podřízených policejního prezidenta Petra Lessyho.

Revoluční návrh komise expertů na stamilionové úspory a zeštíhlení velících struktur by nemusel vydýchat policejní prezident Petr Lessy.

Martin Shabu 23.10.2011

Skandální rozhodnutí státního zastupitelství v kauze Kalousek

Případ údajného úplatku pro Miroslava Kalouska za povolení internetového sázení žalobce odebral protikorupční policii.

Armádní letadla Casa byla předražená. Důkaz podalo samo ministerstvo obrany.

Kabinet Mirka Topolánka schválil v dubnu 2009 návrh, aby se jedno letadlo Casa vyměnilo za pět bitevníků L-159, čímž se nákup zbývajících tří letadel Casa prodražil. Exministr obrany Martin Barták přesto tvrdil, že cena nepřesáhne čtyři miliardy, což nak

Český stát utratil za dopravní letadla pro vojáky dvojnásobek peněz, než po něm dodavatel, společnost EADS, v roce 2006 požadoval.

Policie vyšetřuje nejen ProMoPro, ale i celé české předsednictví EU

V kauze ProMoPro se policie chystá obvinit zhruba 10 lidí.

Protikorupční policie přijde o svého jediného náměstka

Dalším elitním detektivem, který opouští policii, je Jiří Veselý, náměstek ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Poslanci budou grilovat Lessyho - kvůli odchodům elitních detektivů

Poté, co se o odchody vyšetřovatelů citlivých kauz začal zajímat premiér, pozvali si poslanci k vysvětlení také policejního prezidenta.