ProMoPro

Kauza ProMoPro: Státní kasa přišla o miliardu. Vymůže ji?

ProMoPro (ilustrační)

Sedm odsouzených podnikatelů má zaplatit náhradu škody 327 milionů korun. Zbývající částku z celkové vyčíslené škody 938 milionů pak musí stát podle soudu vymáhat v rámci občanskoprávního sporu. Přiznaný nárok státu na odškodné ve výši 327 milionů korun za předražené audivizuální služby z doby českého předsednictví ale není konečný.

Martin Shabu 17.1.2017

Zpravodajci by se mohli dostat k informacím daňařů. Vyrovnávání sil ve vládě?

Mlčenlivost pracovníků finančních úřadů znemožňuje zpravodajským službám získat klíčové informace například k odhalování korupce.

Koaliční vláda má sedm životů jako kočka. Přežila i Kocourka.

Tento týden recidivovaly dvě staré bolesti Nečasovy vládní sestavy – personální nestabilita vlády a vzájemná nedůvěra koaličních stran.

Nečas obětoval těžkou figuru. Do koncovky jde s pěšáky.

Vládu opouští ministr obrany Alexandr Vondra, poslední spojenec premiéra Petra Nečase. Končí éra disidentů ve vysoké politice.

Nechá si to ODS líbit?

I po ústupu z vlivové pozice bylo o Marku Dalíkovi slyšet víc, než by si ODS přála.

Policie i státní zastupitelství se nadechly a soukolí spravedlnosti je stále těžší ubrzdit. Obviněním Dalíka byla překročena další hranice.

Otázka nad Kalouskem: Už zvoní hrana i hrobníkovi?

Nikdy nebyl mocnější než nyní. Politik, jenž proslul tvrdostí na hranici bezskrupulóznosti, se čím dál víc podobá jistému pistolníkovi.

Vondrův trumf do kampaně: Pepik Hnátek!

Alexandr Vondra ve své předvolební kampani do Senátu promítá film Okresní přebor. Režisér filmu Jan Prušinovský s tím nesouhlasí.

Používá Kalousek v kauzách ProMoPro a Casa dvojí metr?

Až ministr financí svolá tiskovou konferenci, kde FAÚ hrdě představí šetření finančních toků kolem nákupu letadel, bude hned jasněji.

Když Rampula obědvá s klíčovým členem Fischerova týmu

Středa 18. července 2012, kolem čtrnácté hodiny, pražská restaurace Kogo. Vlevo Jan Novák, vpravo Vlastimil Rampula.

Ač většinou respektujeme soukromí, považujeme za důležité o schůzce dvou významných mužů informovat. Ve veřejném zájmu.

Náš „politický vězeň“ David Rath

Vazebně stíhaný poslanec David Rath vyzval mezinárodní lidsko-právní organizace, aby se k nám přijely porozhlédnout a zakročily. 

Případ Rath: Ojedinělý úkaz, nebo nebude pro politiky stačit kapacita věznic?

Odpovídalo 129 vrcholných manažerů firem.

Dle 69,8 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ je kauza Rath signálem zlepšující se práce policie a státního zastupitelství.

Kajakář Kalousek v dresu Omnipolu, lyžař Klaus se sponzory PPF a Lukoilem

Vážný kandidát na prezidenta ČR Karel Schwarzenberg jako šermíř s nášivkou NWR a dosluhující prezident Václav Klaus coby svěřenec týmu PPF/Lukoil. A s dalšími servismany.

Týdeník Reflex se (informativně) bavil. A českou politickou elitu nasoukal do přiléhavých kostýmů. Za koho jezdí Mirek Topolánek?

Police make arrests over Czech EU presidency fraud

Jaroslav Veselý, spolumajitel ProMoPro, tvrdí, že pojem exkluzivní ve spojení s kontraktem s Kongresovým centrem Praha je nešťastný.

Fraud charges have been pressed over an alleged overcharging scam during the Czech EU presidency, which threatens Defense Minister Alexandr Vondra's continuation in the government

Prosecutions pending in alleged Czech EU Presidency embezzlement case

Jaroslav Veselý, spolumajitel ProMoPro, tvrdí, že pojem exkluzivní ve spojení s kontraktem s Kongresovým centrem Praha je nešťastný.

Police conclude services for EU Presidency conferences were overpriced, with at least Kč 135 mln embezzled; prosecutions imminent

Rampulovy hrátky s kauzou ProMoPro

Personální výměna na postu pražského vrchního státního zástupce, který zastává Vlastimil Rampula, je jednou z nejcitlivějších věcí, již v současné době vláda řeší.

Aféra spojovaná s ministrem obrany Alexandrem Vondrou spěje do finiše, říká staronový pražský žalobce.