Praha 7

Palác Stromovka: Finance se snaží zabránit možným arbitrážím

Místo, kde má Palác Stromovka stát.

Radnice Prahy 7 v podstatě bezvýsledná jedná s investorem centra Palác Stromovka, společností Lordship. Ta by mohla chtít svých 800 milionů vysoudit v mezinárodní arbitráži. Nově se takovým sporům snaží předcházet ministerstvo financí.

Adam Junek 5.10.2015

Praha chce zpět vrácený židovský majetek

Spor se vede o obytný dům na rohu ulic pplk. Sochora a Veverkovy.

Hlavní město se u soudu domáhá zrušení smlouvy, na jejímž základě darovalo v roce 1998 původně arizovaný dům synovi zesnulé majitelky.

O koupi bývalého sídla Economie se zajímá i Evropská komise

Z evropských dotací bylo totiž proplaceno 80 procent ceny, za niž stát nakoupil pro Úřad práce ČR někdejší budovu Bakalova vydavatelství.

A ústavní svoboda projevu a umělecké tvorby je kde?

Pět z celkem sedmi návrhů česko-romské vlajky od Tomáše Rafy.

Praha 7 uložila umělci Rafovi pokutu za návrhy česko-romské vlajky. A člověk žasne, jak mnozí nemají cit pro pochopení našich ústavních práv.

Prodej bývalého sídla Economie Úřadu práce: Padlo trestní oznámení

Kontroverzní obchod mezi společností Alkatria a Úřadem práce prověří orgány činné v trestním řízení. ČESKÁ POZICE obdržela kopii podnětu.

Lanovkou z Prahy 7 přes Prahu 6 na Prahu 8

Radní Prahy 7 v čele se starostou Markem Ječménkem jednali o spojení městských částí a vyzvali primátora Hudečka, aby zvážil zadání studie.

Stát koupí budovu bývalé Economie. Bez tendru!

V objektu za bezmála 300 milionů korun bude sídlit Úřad práce ČR. Co z toho plyne pro Prahu 7, která koupi této budovy rovněž zvažovala?

Bizarní přetahovaná o bývalé sídlo Bakalovy Economie

Aktualizováno. Vláda přerušila jednání o koupi administrativního objektu pro Úřad práce ČR. Praha 7 stále čeká na svou šanci.

Ušmudlaný deal: Koupí stát bývalé sídlo Economie za 300 milionů?

Vláda se chystá pořídit pro Úřad práce budovu od firmy s akciemi na majitele. Narychlo, bez otevřeného tendru a za cenu, jež budí rozpaky.

Podaří se bývalé sídlo Bakalovy Economie konečně udat státu?

Do budovy, v níž dříve sídlilo vydavatelství Economia, se možná přesune Úřad práce ČR. Transakci již schválila vládní dislokační komise.

Skrývá se za nákupem budovy Economie politický sponzoring?

Praha 7 jedná o realitním obchodu s firmou s akciemi na majitele. Podporuje tak spekulace, zda se někdo nechce zahojit na veřejných financích.

Praha 7 má obědové konto pro děti z nemajetných rodin. Bohulibá akce, ale...

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Kdyby městská část nepromrhala miliony v průzkumu realitního trhu, měla by na obědy pro potřebné děti na 88 let.

Patálie s hledáním radnice Prahy 7: Kde se vzal rozdíl 135 milionů?

Aktualizováno. Praha 7 jedná o koupi budovy za orientační cenu, která je téměř dvojnásobkem částky, za niž ji nedávno prodalo vydavatelství Economia.

Praha 7 stále hledá radnici. Skončí (dočasně) v bývalém sídle Economie?

Zatím poslední variantu rozuzlení mnohaletého hledání považuje za výhodnou i opozice, nákup budovy na Letné by však mohl skončit u soudu.

Jak „vyhodit“ víc než 6,6 milionu korun? Zeptejte se v Praze 7!

Téměř dva roky městská část prováděla průzkum trhu, v němž se snažila najít budovu, do níž se v roce 2015 přesune tamní radnice. Zbytečně.