PPF

Spor o sídlo NKÚ: Ponižující souboj kontrolorů s Radovanem Vítkem a spol.

Jen těžko si lze představit ministra, který musí kromě vlastní agendy zajistit pro své úředníky kanceláře. Proč se v této roli ocitl NKÚ?

Daniel Křetínský: Dostavba Temelína se teď Česku nevyplatí

„V roce 2008 se vám může zdát investice do jaderné energetiky jako vynikající investiční příležitost a o čtyři roky později může vypadat z hlediska běžných komerčních principů zcela nesmyslně,“ říká Daniel Křetínský.

Šéf EPH nevylučuje stížnost na ČEZ u antimonopolního úřadu, pokud by se energetický gigant dohodl s Pavlem Tykačem na úkor ostatních.

Kterého magnáta potěší NKÚ: Vítka, nebo Komárka?

Pokud by si NKÚ pořizoval vlastní budovu, je „favoritem“ sídlo Sazky. Jenže skupina CPI předložila nabídku na prodloužení nájmu v Tokovu.

Druhý svazek Institutu Václava Klause: Jako obvykle o vlastní důležitosti

Druhá knížečka Institutu Václava Klause má 48 stran a je jakýmsi preview na Klausem vydávanou knížku My, Evropa a svět (Fragment 2013), neboť z ní přetiskuje dvě kapitoly.

Klaus se vyjadřuje k dělení federace i měny. Kritizuje „dvojdomkáře“ Václava Havla, „odborníka“ Jana Švejnara i čechoslovakismus.

Zvrat v insolvenčním řízení ECM: Firma je v konkurzu

Největší skupina věřitelů společnosti ECM již nehodlá prosazovat reorganizační plán. Soud jí vyhověl a prohlásil na firmu konkurz.

Podezření věřitelů ECM: Insolvenční správce nehraje fair

Ivo Hala neuznal platnost více než sedmi miliard závazků, které přihlásili věřitelé ECM. To si zahraniční investoři nechtějí nechat líbit.

Mezi věřiteli developerské společnosti ECM propukl otevřený konflikt

Glancus Investments patřící do skupiny PPF kritizuje podmínky emise eurobondů ECM, držitelé papírů rozpor s dobrými mravy odmítají.

Čínská PPF stopa v konkurzu developerské firmy ECM

Portfolio zkrachovalé společnosti ECM bude „řešit“ firma Rea International, která má blízké vztahy se skupinou PPF.

Proč PPF usilovala o konkurz developera ECM? Hrála téměř o pět milionů eur.

Firmě PSJ New ve vlastnictví skupiny Petr Kellnera hrozí, že bude muset vyplatit do konkurzní podstaty ECM téměř pět milionů eur.

Podaří se konečně rozhýbat český mobilní trh?

Změny v nabídce telekomunikačních firem může vyvolat výsledek nynější aukce mobilních kmitočtů. Ve Francii způsobil nový operátor revoluci.

Známý manažer Ladislav Bartoníček míří do plynárenství

Ladislav Bartoníček byl od roku 2007 generálním ředitelem a členem představenstva Generali PPF Holding. Teď radikálně změní odvětví svého působení.

Bývalý generální ředitel České pojišťovny a spolupracovník Petra Kellnera získá post v čele slovenského SPP.

Přestěhují se kontroloři od Radovana Vítka ke Karlu Komárkovi?

Do finále výběru nového sídla pro NKÚ postoupily tři nabídky. Dle informací ČESKÉ POZICE požadavkům úřadu nejlépe vyhovuje budova Sazky.

Československo má byznys. Plynovody chce propojit Kellner s Křetínským.

Skupina EPH buduje vedle elektráren a tepláren druhý pilíř postavený na plynovodech. V Česku ale ještě jistotu nemá.

Jan Žižka 15.1.2013

Kellner odchází z České pojišťovny i od Děripasky

Akcionáři italské Generali našli způsob, jak českého podnikatele vyplatit. Končí i vyčerpávající souboj v ruské pojišťovně Ingosstrach.

Jan Žižka 11.1.2013

Novým šéfem Sazky bude Robert Chvátal

Robert Chvátal patří mezi několik málo českých top manažerů, kteří v posledních letech působili v zahraničí na vrcholových pozicích v nadnárodních společnostech.

Loterijní gigant Sazka obměňuje vedení. Kamila Zieglera v čele vystřídá bývalý generální ředitel T-Mobile Austria.