Politická korektnost

Fašistický původ západního liberalismu

I fašismus s lidskou tváří chce všechno řídit, ale politické odpůrce nezabíjí, nezavírá, pouze diskredituje a omezuje jim svobodu projevu.

Také jeden důvod dluhové krize: Nejsou lidi

Jedna z příčin krize, kterou si však jen málo Evropanů otevřeně přiznává, spočívá v pozvolném poklesu počtu evropských obyvatel.

Lidstvo přeřadilo na turbo režim. Co je přepych a co životní potřeba?

Mahagonové kytary, struny ze střev skotu, vánoční stromečky, býčí zápasy či pravé kožichy jsou v jistém smyslu bioetickými otázkami lidstva.

Pomohou egyptští muslimové zachránit křesťanskou víru?

Papež Benedikt XVI. ví, v čem tkví přežití západní civilizace. Proto ve svém novoročním projevu varoval před tím, co ji trvale ohrožuje.

Doufat v nové dějiny není nic než bláhová iluze

To, co začalo Cortésem, Pizarrem, vyvražďováním tisíců Aztéků a Inků, horečnatou, bezhlavou honbou za objevením mytické zlaté země Eldorado, stěhováním černých otroků, nekončí. Tento příběh pokračuje.

Stejně jako si Ku-klux-klan osvojuje politicky korektní jazyk, naučili se i bolivijští představitelé ekologicky korektní jazyk.

Máme, či nemáme mlčet o norském monstru?

Odpovídalo 134 vrcholných představitelů firem.

Dle 47 procent vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by se o Breivikových myšlenkách a důvodech k jeho činu mělo vážně diskutovat.

Kapitola 43. Zachrání nás vzdělaní černoši?

Z povýšení jazyka může vyrůstat touha po všeobecném vědění, schopnost komunikace a zvyšování sebevědomí a sebedůvěry. S tímto poznáním v roce 2005 založil bývalý lektor Readingské univerzity Tony Sewell vzdělávací institut Generating Genius.

„Gangsta“, antikultura nevzdělaných a demotivovaných teenagerů z rozvrácených rodin se šíří nebezpečným tempem.

Pomůže holešovská policejní škola vybudovat multietnickou policii?

Multikulturalismus v pojetí střední policejní školy je založen na respektování českého právního řádu a na multietnickém respektu.

Breivikův manifest: Popravy žen a multikulturalistů, pak druhá renesance

Myšlenky pachatele norského masakru budou blízké mnoha Evropanům. Rezonují totiž s úzkostmi před světem a s lidskou touhou po jistotě.

Fotbal přátelský k rodině není to pravé

Z „vlažného“ ženského fotbalu, který předvádějí fotbalistky na současném mistrovství světa v Německu, by se neměl stát příklad pro mužské zápasy.

Poselství ženského mistrovství světa: Umravňování fotbalu ve jménu feministických hodnot je špatné pro kopanou i společnost.

Kapitola 30. Zrod masového člověka

Podle politoložky Hannah Arendtové (1906–1975) vedou snahy totalitarismu o ovládnutí Země k destrukci lidství a ničí esenci člověka.

Děsivý zvrat v psychologii masy. Jednotlivci se vzdávají svých osobních a sobeckých zájmů a jednají proti sobě, ve prospěch „hnutí“ či státu.

Kapitola 27: Pomoc Němcům po nacismu přináší relativizaci zla

Židovský psycholog Viktor Frankl (1905–1997) strávil v nacistických koncentračních táborech tři roky. Za přežití vděčí svému psychologickému objevu, že i nejhorší podmínky dokážou přežít ti, kdo v osudu nacházejí konkrétní smysl.

Zneužití nálepky nacista na kdejakou pravicovost ztotožňovanou s rasismem posunuje k politické korektnosti a multikulturnímu sebemrskačství.

Evropa demokracii vytvořila. A také několikrát pohřbila.

John Keane se snaží odpovědět na otázku: Co s dnešní demokracií, kterou oslabuje politická korektnost a moc, jež se vzdaluje občanům?

Kapitola 24. Tvůrčí člověk se neptá, kdo mu co dovolí

Americká spisovatelka a filozofka Ayn Randová se narodila v roce 1905 v carském Rusku. V roce 1925 se jí podařilo uprchnout z leninských světlých zítřků do USA.

Prchej o život před každým, kdo ti říká, že peníze jsou zlo, neboť tento výrok je poplašným zvonkem blížícího se lupiče.

Islámská imigrace: Fatální problém směřuje do Česka

Italský premiér Silvio Berlusconi (vpravo) a francouzský prezident Nicolas Sarkozy v úterý 26. dubna jednali v Římě o vlně imigrantů ze severní Afriky.

Účastí v schengenském prostoru se Česko dostalo pod tlak Evropské unie na „poměrné rozmístění“ imigrantů, které přijala západní Evropa.