Petr Mlsna

Zastaví někdo Zemana?

Naše zákonodárce a „tribuny lidu“ jsme nevolili proto, aby se nechali dostrkat na porážku jako bezmocné stádo, píše Petr Nováček.

Fraška ministra Kubiceho: Zákon o úřednících

Ministerstvo vnitra má údajně na doporučení Legislativní rady vlády upravit zákon o úřednících. Není jeho snaha marná?  

Šumava se nehroutí. Tak proč ten spěch se zákonem, pane ministře?

Ani slovní eskapády nepomohly ministru Tomáši Chalupovi vyvrátit, že jeho zákon o Šumavě má závažné vady a je na štíru s Ústavou.

Šumavu by měl chránit raději Schwarzenberg

Oč mohl být vládní návrh „zelenější“, kdyby ministr Chalupa nesmetl připomínky ministerstva zahraničních věcí.

Šumava: Divoké srdce Evropy dostalo další zásah

Vláda schválila návrh zákona o Šumavě, který umožňuje ohrožování tamní přírody, a mohl by i zpochybnit smysl národního parku v srdci Evropy.

Zákon o úřednících, třetí pokus: Zdrcující kritika pokračuje

Výhrady ministerstev a státních institucí z připomínkového řízení k návrhu úřednického zákona nastolují otázku: Vznikne další varianta?

Vládní úspory: Vysněné miliardy

V polovině ledna si vláda naplánovala, že na státní správě ušetří 8,6 miliardy korun. Již dnes je jasné, že některým úřadům se to nepodaří.

Zapomeňte na abolici: Úskalí Klausovy amnestie tkví v detailech

Jan Schneider s tříměsíčním odstupem přemítá o amnestii Václava Klause a vysvětluje, proč by mohla získat přízvisko „hanebná“.

Rušno kolem Štiřína. Hrozila insolvence, o zámek se zajímá policie.

Ministerstvo zahraničních věcí je ve věci prodeje barokního zámku informačně skoupé. To však neznamená, že se na Štiříně nic neděje.

Zákon o úřednících: Ani do třetice to nevypadá na úspěch

Vnitro dalo k připomínkování další verzi zákona, který ovlivní čerpání peněz z EU. Už nyní ale zaznívá, že nejlepší by bylo ho odmítnout.

Podivný způsob, jak pomoci státnímu rozpočtu: prodej zámku Štiřín

Ředitel příspěvkové organizace Zámek Štiřín Václav Hrubý se domnívá, že částka 329 milionů korun je asi desetkrát nižší, než by mohl stát získat.

Materiál schválený vládou vyčísluje úsporu z transakce na 329 milionů korun. Dle odhadů mají ale nemovitosti hodnotu kolem třech miliard.

Odvolání Vlastimila Rampuly: Rozkladová komise vznesla výtky

Právníci, kteří rozhodují o rozkladu žalobce Vlastimila Rampuly proti odvolání, navrhují ministrovi Pospíšilovi „procesní opatrnost“.