Petr Mach

Kdo sjednotí „Klausovce“?

Přeseda Akce D.O.S.T. Michal Semín (uprostřed) se s nikým o podporu Václava Klause nechce přetahovat, ale ví, že ji jeho hnutí má. Suverentia Jany Bobošíkové prezidentovu podporu neočekává, ale nebránila by se jí.

Akce D.O.S.T. chce být mostem pro spolupráci konzervativních subjektů, Suverenita by je ráda integrovala pod jedno „IČO“.

Divided they stand: Can upstart Czech right parties unite?

Přeseda Akce D.O.S.T. Michal Semín (uprostřed) se s nikým o podporu Václava Klause nechce přetahovat, ale ví, že ji jeho hnutí má. Suverentia Jany Bobošíkové prezidentovu podporu neočekává, ale nebránila by se jí.

Civic group D.O.S.T. hopes to acts as a bridge for conservative group; Sovereignty wants them to unite under one banner

Petr Mach: O oprávněné deziluzi, takzvané pravici a o budoucnosti Václava Klause

Zastání, kterému se u Václava Klause těší Věci veřejné, předseda Strany svobodných občanů nechápe. Podle Petra Macha jsou „veverky“ nejhorším produktem české politiky, který tady kdy byl.

Jaká východiska z naštvání hledá pravičák? Mimo jiné i to komentuje v rozhovoru předseda euroskeptické Strany svobodných občanů.

Czech president hits out at German foundation over speaker ban

Czech head of state threatens to return prize from a center-right German foundation if it has banned a Czech party chairman from a conference

Maďaři vyšli do ulic podpořit politiku premiéra Orbána. Proč to Západ nevnímá?

Podle odhadu maďarského ministerstva vnitra demonstrovalo na podporu politiky premiéra Viktora Orbána 400 tisíc lidí, organizátoři hovořili o milionu, opozice o desítkách tisíc.

Zdá se, že se v západních novinách odehrává soutěž s názvem Kdo dokáže napsat o Maďarsku větší nesmysl.

Václav Klaus’ CEP think tank entrusted money to dodgy brokerage

CEP won’t say how much or into what, exactly, it invested in via the brokerage

Key Investments found a buyer for unsellable assets it managed for Klaus’ think tank; Prague districts 6 and 10 left in the lurch

Think tank Václava Klause točí peníze u Key Investments

Centrum pro ekonomiku a politiku získalo v kauze Key Investments nestandardně...

Pro jinak neprodejné dluhopisy firma Key Investments v případě CEP kupce našla. Jiným investorům se tak dobře nevedlo.

Půjčit, či nepůjčit MMF? V české kotlině to vře.

Postoje k 90miliardové půjčce Mezinárodnímu měnovému fondu na pomoc krachujícím zemím eurozóny jsou v ČR vychýlené ve prospěch odmítavých.

Petr Mach chce vrátit peníze, které údajně půjčoval ODS

Bývalý majitel fotbalové Sparty v rozhovoru pro server iDnes.cz říká, že v 90. letech půjčil občanským demokratům zhruba 11 milionů korun.

Petr Mach vydává knihu: Financoval jsem ODS

V 90. letech byl sympatizantem ODS a Václava Klause. V roce 2001 skončil ve vězení, později byl očištěn. Petr Mach vydává svědectví o svém životě nejen s ODS.

Bývalý majitel fotbalové Sparty přináší svědectví o svém vztahu k politice, nesplacených půjčkách straně z 90. let a pobytu ve vězení.

David Kasl 5.12.2011

Andrej Babiš: V Česku se od revoluce prošustrovalo 2000 miliard korun

Miliardář Andrej Babiš rozdává třaskavé rozhovory: po Hospodářských novinách a Mladé frontě DNES vyprávěl o korupci 45 minut i na České televizi.

Desetisíce lidí si myslí totéž. Jsme jako za komunismu, držíme hubu, mlčíme a bojíme se. Já se taky bojím, říká třetí nejbohatší Čech.

Return of the King: Will Klaus join ODS, Sovereignty or D.O.S.T.?

Pokud by se vrátila ekonomická recese, vzrostlo sociální napětí a prezident Václav Klaus se ztotožnil se Suverenitou Jany Bobošíkové, tato strana by v příštích volbách 15 procent hlasů a snad i víc mohla získat.

Commentator Petr Nováček looks at the paths Czech President Václav Klaus may take to return to politics after his term expires in 2013

Jana Bobošíková and the reset on the Czech right

„Suverenita je velmi často obviňována z populismu. Ale není to pravda. My se jen neobáváme pojmenovávat věci pravými jmény,“ říká předsedkyně strany Jana Bobošíková.

Suverenita Party head Jana Bobošíková talks about a shake-up on the right amid speculation about what role President Klaus may play

Slavia Prague owner tackles questions about club’s future

Alešovi Řebíčkovi se začíná říkat český Abramovič.

Controversial ex-Transport Minister Aleš Řebíček (ODS) speaks of his ambitions as new owner top Czech football club Slavia Prague

Řebíčkovy peníze smrdí víc, než je přípustné. Slavii vše nejlepší!

Odpovídalo 142 vrcholných představitelů firem.

Téměř 40 procent vrcholných manažerů oslovených v průzkumu ČESKÉ POZICE neví, zda Aleš Řebíček vrátí Slavii mezi českou fotbalovou elitu.