Petr Lessy

Human factor key to Rath probe success, former anti-corruption police head says

David Rath v policejním autě na cestě ze sídla Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v pražské Dlážděné ulici do pankrácké věznice, poté co ho 16. května soudce okresního soudu v Ústí nad Labem poslal do vazby.

Anti-graft police head who helped set up investigation that caught top Czech politician David Rath tells how the probe evolved

Policie zadržela poslance Ratha údajně po převzetí sedmimilionového úplatku

Vlivný sociálnědemokratický politik a středočeský hejtman David Rath byl zadržen protikorupční policií a obviněn. Soud ho poslal do vazby.

Czech Social Democrat former minister, regional governor detained by police in corruption probe

Top member of Social Democrats held by police in apparent connection with corruption affair

Policejní prezident si vystavil kariérní parte

Policejní prezident se nesmí vyjadřoval k věcem, které jsou předmětem trestního řízení. Petr Lessy (na snímku) tak podle ministra tento týden učinil.

Policejní šéf Petr Lessy se začal chystat na odchod z funkce. Brzy by ho mohl nahradit jihomoravský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Czech police president’s last gambit

Petr Lessy (na snímku) se sejde s Petrem Nečasem. Proč bude mít schůzku kandidát na policejního prezidenta s premiérem české vlády?

Petr Lessy is ready to quit over staff cuts; South Bohemia police chief Tomáš Kužel has reportedly been offered the post

Svědectví: Jak se vybíral policejní prezident Lessy

Zpochybněné výběrové řízení na policejního prezidenta Petra Lessyho (vlevo) nahrává do karet ministru vnitra Janu Kubicemu (vpravo). Ten se snaží Lessyho už půl roku zbavit. Zatím neúspěšně.

Šéf policejních odborů Milan Štěpánek tvrdí, že volba policejního prezidenta Petra Lessyho byla nezákonná a že ji provázely nestandardní kroky.

Policejní odborář Štěpánek: Výběr Lessyho byla „transparentní lumpárna“

Šéf policejních odborářů Milan Štěpánek zpochybnil tendr na policejního prezidenta, který loni v lednu vyhrál Petr Lessy.

Czech interior minister seeks grounds to sack police president

Czech Police president Petr Lessy warns the force cannot continue to function as it has nationwide because of cuts

The Czech Republic’s top policeman is now firmly in the sights of the interior minister, who is seeking grounds for his dismissal

Policejní náměstek Husák bude hlídat politiky. Opět to není vtip.

Vladislav Husák, policejní důstojník s vazbami na politiky a lobbisty, bude šéfem Útvaru pro ochranu ústavních činitelů.

Martin Shabu 25.4.2012

Policejní náměstek Husák si řekl o post šéfa ochranné služby

S odchodem Vladislava Husáka (na snímku) z pozice náměstka počítá policejní prezident do konce prvního pololetí.

Vladislav Husák zkřížil kariérní cestu jinému známému policejnímu důstojníkovi Jiřímu Komorousovi.

Police cleared of wrongdoing in detention of lobbyist Janoušek

Czech Police Inspectorate concludes police who detained Janoušek following his drunk hit and run did not break law   

Tom Jones 16.4.2012

Policejního důstojníka Husáka sledovala na schůzkách s Janouškem BIS

Z materiálu, na nějž odkazuje MF Dnes, vyplývá, že tajná služba monitorovala vazbu Vladislava Husáka na Romana Janouška.

Czech opposition demands police reopen presidential clemency probe

ČSSD deputy leader Lubomír Zaorálek is spearheading his party’s move against President Václav Klaus’ controversial pardons

Opposition Social Democrats (ČSSD) say police should open slander investigation if presidential bribe testimony was false

Proč Lessy převelel vyšetření Janouškovy autonehody do Hradce Králové?

Jsou vysoký policejní důstojník Vladislav Husák a jeho známosti tím důvodem, proč se Janouškův případ stěhuje k vyšetření do Hradce Králové?

Pochyby vyvolává, že policejní náměstek Husák kritizovaný za kontakty s Janouškem spolupracoval i se šéfem královéhradecké policie.

Špatná zpráva: elitní detektiv Vincenz z policie přeci jen odchází

Protikorupční policie definitivně přichází o šéfa operativy Petra Vincenze, který pomáhal dopadnout úplatné soudce z Litoměřic.