Patrik Nacher

Pražský primátor Hřib neřeší problémy města. Dělá si jen laciné PR

Poslanec Patrik Nacher.

V celostátních volbách i preferencích si hnutí ANO drží náskok před ostatními, v Praze to ale neplatí. Nejviditelnější aktér opozice z ANO Patrik Nacher se v rozhovoru domnívá, že se pověst hnutí rehabilituje.

István Léko 18.11.2019

Změní ANO pražského lídra? Nachera by mohl nahradit Stuchlík

Patrik Nacher (ANO).

Patrika Nachera by na pozici jedničky pro komunální volby mohl nahradit podnikatel Petr Stuchlík. Hnutí ANO ke změně lídra může přimět analýza, kterou má k dispozici a která konstatuje, že Nacher je málo známý. S nápadem na výměnu prý přišel sám Andrej Babiš. Ten však situaci nechce komentovat.

Eliška Nová 12.7.2018

Zadara nefunguje ani charita. Natož finanční poradenství.

„Finanční poradci se nám neustále snaží namluvit, že to máme zcela zdarma. Tato kouzelná a nepravdivá věta pomáhá na počátku otevírat dveře, na konci pak i naše peněženky,“ upozorňuje Patrik Nacher.

ČNB, co si nám to udělala?

„Mávání inflací, která se prý nebezpečně snižuje, je už jen pověstným provokováním býka červeným hadrem,“ reaguje na nedávné zahájení devizových intervencí Patrik Nacher.

Když veřejné podniky nakupují (bez kontroly)...

Veřejné podniky ročně nakoupí zboží a služby za 313 miliard korun. Hádejte, kolik z této částky se vysoutěžilo ve veřejných zakázkách...

Banky, poplatky a krize aneb Peníze mizí a mizí...

O světové finanční krizi se již moc nepíše, její důsledky jsou však patrné pro běžné smrtelníky, ale i pro podnikatele na každém kroku. Co bylo na počátku, co bylo příčinou, připomíná Patrik Nacher v mimořádném dílu videoseriálu Bez řečí.

Všechno, co běhá, je třeba zdanit. A pokud se to ještě hýbe...

Politici jsou placeni z peněz daňových poplatníků mimo jiné za to, že rozhodují o distribuci cizích peněz tam, kde je to zapotřebí. Co je výsledkem?

Proč nelze státní dluh nikdy splatit, ani teoreticky?

Stát vydá dluhopisy, banky je koupí nebo si na ně půjčí u centrální banky a peníze jsou na světě. A aby banky nezkrachovaly, musí je někdo zachránit. Kdo asi?

Víme, co jíme? Co třeba takový... povidlový koláč!

O jídle nikoli ve smyslu složitého kuchařského umění, ale z hlediska rozboru „obyčejné“ pochoutky našich babiček.

Co znamená, když politik řekne „přebírám plnou odpovědnost“?

V novém dílu videoseriálu Bez řečí Patrik Nacher překládá „ty nejčastější obraty politiků, které trhají uši, nedají se už poslouchat a tak nějak urážejí inteligenci voličů“.

Patrik Nacher 30.6.2013

Bez peněz do důchodu nelez aneb Nepovedená penzijní reforma

Proč politici chtějí, abychom vstoupili do takzvaného II. pilíře penzijní reformy? Do systému, ze kterého nejde vystoupit? Odpovídá Patrik Nacher.

O projektu sKarta bez řečí

„Od počátku bylo jasné, že je to zbytečné, nabubřelé, neefektivní,“ konstatuje o projektu sKarta Patrik Nacher.

Co se stalo s penězi: Nevodí nás někdo za nos?

Co jsou peníze, jak a proč vznikly, k čemu slouží a jak to, že dnes v zásadě fungují jen peníze virtuální či elektronické, na něž si nelze sáhnout?

Bez řečí o povodních: K čemu je Vltavská kaskáda?

„Proč se voda neodpouštěla dlouho dopředu, když se vědělo, že bude tolik pršet?“ ptá se v mimořádném dílu videoseriálu Bez řečí Patrik Nacher.

O jalové snaze našich politiků zrušit anonymní akcie

Majitel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher natočil první díl ze série videí Peníze až na prvním místě.

Patrik Nacher 25.3.2013