Parlament

Politik Havel 1989–2003

Václav Havel: dissident, playwright, statesman and global human rights campaigner (October 5, 1936 – December 18, 2011)

Česká politika se vyvíjela výrazně jinak, než si Václav Havel představoval, ale prý to zvládneme. Díky za důvěru, pane prezidente.

Vzkříšený antisemitismus jako krysa ve vnitřnostech

Britský poslanec Denis MacShane označuje neoantisemitismus za globální ideologii 21. století. Demokratické vlády ho prý podcenily.

Benjamin Kuras 13.12.2011

Kauza s odposlechy posílila na Slovensku vládu partajokracie

Kvůli kauze odposlechů odvolala slovenská premiérka Iveta Radičová (Slovenská demokratická a křesťanská unie-Demokratická strana) ministra obrany Ľubomíra Galka (Sloboda a Solidarita, vpravo). A následně ji do této funkce jmenoval slovenský prezident Iva

Nový systém kontroly umožní politikům zákonně zjišťovat, zda například sponzoři, jež jejich strany tají, nejsou pod dohledem tajných služeb.

Předpověď politického počasí. Klaus versus Babiš?

Futuristický scénář odborového předáka Dufka je možná ještě tím lepším výhledem do politické budoucnosti.

Petr Bušta 29.11.2011

Eurobondy chtějí disciplínu, vy kluci pitomí!

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso v projevu na včerejší tiskové konferenci po zasedání EK mimo jiné řekl: „Na základě nových pravidel bude mít komise víc dohledových pravomocí, a proto nebudeme znovu čelit situaci, kdy selhání jedné země ohroz

„Rozpočtové provizorium“ v unii by měla nahradit „skutečně“ nová „demokracie EU“ – namísto prý nyní vládnoucí demokracie finančních trhů. 

Cenová kouzla s elektřinou kvůli fotovoltaice

Povzbuzeni nálezem Ústavního soudu, který zrušil retroaktivní změny v systému stavebního spoření, začínají majitelé solárních elektráren po státu vymáhat peníze odvedené během prvních tří měsíců platnosti nové daně.

Co stát vybere na dani ze solárních elektráren, zdanění bezplatných povolenek a z poplatků za zábor půdy, vrhne na snížení ceny elektřiny.

Demokracie v EU: Buď ANO, nebo ANO.

Nejkratší komentář, který kdy Patrik Nacher napsal aneb O demokracii v podání Evropské unie a dalších centrálních evropských orgánů.

Patrik Nacher 12.10.2011

Český elektrický valčík. Budeme mít energie, až pukneme.

Proč je tempo růstu výroby elektrické energie vyšší než tempo očekávané, zjevně nadhodnocené spotřeby? Nechybí ve státní energetické koncepci nějaká vysvětlující věta, která by tento nepoměr objasnila? Nebo tam není záměrně? Kdo ví.

Uzákonění státní energetické koncepce by umožnilo zrušení těžebních limitů, boom jaderných elektráren a likvidaci nepohodlné konkurence.

Falešná interpretace Vojtěcha Filipa

To, že by KSČM nyní dle průzkumu Factum Invenio získala ve sněmovních volbách víc než 16 procent hlasů, nic podstatného neznamená.

Kontrola FAÚ Parlamentem? Proboha, jen to ne!

Odpovídalo 130 vrcholných představitelů firem.

Většina vrcholných manažerů v průzkumu ČESKÉ POZICE nesouhlasí s dohledem sněmovny nad Finančním analytickým útvarem.

Ultimátum Věcí veřejných: To budete koukat!

Zdá se, že Věci veřejné improvizují a jsou vnitřní nejednotné. Jejich superguru Vít Bárta (vpravo) měl prý na schůzce K9 3. června činit dojem, že míří s „véčky“ z koalice, zatímco jejich předseda Radek John a první místopředsedkyně Karolína Peake jevili

Čím překvapí VV do 30. června? Pokud by byl některý z jejích představitelů obviněn z korupce, mohlo být to být pro tuto stranu zničující.

Evropa demokracii vytvořila. A také několikrát pohřbila.

John Keane se snaží odpovědět na otázku: Co s dnešní demokracií, kterou oslabuje politická korektnost a moc, jež se vzdaluje občanům?

„Z politiky by měl zmizet český Ku-klux-klan: Klaus, Kalousek, Kmenta.“

Odpovídalo 142 vrcholných představitelů firem.

Dle většiny vrcholných manažerů oslovených v anketě ČESKÉ POZICE by Věci veřejné měly ve vládě skončit.

Hlasování o rozpočtových škrtech se musí zopakovat

Ústavní soud na návrh ČSSD zrušil úspory v sociální oblasti, které loni vláda narychlo protlačila parlamentem. Zůstanou však platné do konce roku.