Organizovaný zločin

Jan Kubice udělal pořádný krok k rezignaci

Ministr vnitra Jan Kubice v pořadu ČT Otázky Václava Moravce podpořil vládní zamítnutí Národní evidence účtů. Mluvil cosi o Velkém bratrovi a o možném zneužití připojením dalších údajů.

Ministr vnitra ukázal zásadní neznalost Národní evidence účtů. Navíc plédoval pro slučování celorepublikových útvarů kriminální policie.

Jak napravit českou policii

Neměl by se ministr vnitra Jan Kubice chytnout za nos a vypracovat konečně pořádnou zprávu o pronikání organizovaného zločinu do veřejné správy?

Policie je v nedobrém, téměř kritickém stavu, personálně nestabilní, finančně podhodnocená a demotivovaná. Je to jen souhra okolností?

Kauza Ivan Kasperskij aneb Ponaučení z únosu syna ruského miliardáře

Ruskému softwarovému miliardáři Jevgeniji Kasperskému (vlevo) unesli v dubnu syna Ivana. Únosci však naštěstí pro Ivana Kasperského nejednali profesionálně, a proto byl po pěti dnech vysvobozen.

Případ rodiny Kasperských je dokladem, že ani z hlediska bezpečnosti není žádoucí, aby se neúměrně zvyšovaly sociálně ekonomické nerovnosti.

Kdo měl zájem sledovat politiky?

Pointou příběhu jednoho šmudly je předpoklad, že politici se budou snažit ztížit policii možnost využívat telekomunikačních údajů.

Kontrola FAÚ Parlamentem? Proboha, jen to ne!

Odpovídalo 130 vrcholných představitelů firem.

Většina vrcholných manažerů v průzkumu ČESKÉ POZICE nesouhlasí s dohledem sněmovny nad Finančním analytickým útvarem.

Jan Kubice opět mluví o organizovaném zločinu

Ministr vnitra v prvních rozhovorech ve funkci svými tvrzeními „vyrábí“ opět řadu nejasností.

Jihovýchodní Evropa? Centrum pašování drog, zbraní a lidí do EU.

Největší problém představuje dle studie Europolu albánský organizovaný zločin, který pašuje kokain, heroin, syntetické drogy a marihuanu.

Příslušníci al-Kájdy se údajně šikují v Brazílii

Členové teroristické sítě plánují v Jižní Americe zahraniční teroristické útoky, shromažďují finanční prostředky a snaží se získat další členy.

Švýcarsko bojuje s italskou mafií

Italský organizovaný zločin rozšiřuje aktivity ve Švýcarsku. Policejní vyšetřování odhalilo růst vlivu kalabrijské n’dranghety.