Nord Stream

Smrt plynovodu Nabucco se odkládá

Klíčovou trasu pro neruský plyn mají zachránit investoři do ázerbájdžánského naleziště Sah Deniz II.

Plynovod South Stream: Labutí píseň ruských snah o ovládnutí Evropy

Mapka plynovodu South Stream.

Zemní plyn sice představuje budoucnost evropské energetiky, ale ten z Ruska se stane jedním z mnoha, jež budou na jejím trhu k dispozici.

RWE’s Czech pipeline firm sale clouded by Gazprom declaration

Je jedním z bodů jednání mezi RWE a Gazpromem možnost převzetí společnosti Net4gas?

Czech pipeline owner/operator Net4Gas faces a problem if the Russian giant really intends to bypass Ukraine for all gas supplies

Czech gas firm says supplies safe despite reduced Russian shipments

RWE sees problems in the pipeline if it can’t renegotiate long-term prices

Czech natural gas firm says supplies not threatened during freezing conditions in spite of lower Russian shipments through Slovakia

Břidlicová revoluce změní globální trhy s plynem

Od roku 2030 začne narůstat podíl obnovitelných zdrojů energie a nahrazovat fosilní zdroje, čímž se zvýší globální energetický mix.

Chcete-li nižší účet za plyn, musíte riskovat, paní Kotrlá!

Dovozní cena plynu se podílí z více než 80 procent na konečné ceně, kterou zaplatíme. Energetický regulační úřad může ovlivnit jen zbytek.

Nord Stream online: Russia’s gas export policy reset

V úterý 8. listopadu těsně před polednem otočili v severoněmeckém Lubminu symbolicky obřím kohoutkem první větve plynovodu Nord Stream německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Dmitrij Medvěděv.

The Czech Republic is relatively immune to risks arising from the new Russian gas export route, but its neighbors have cause to worry

Plynovod Nord Stream v provozu: Reset ruské politiky exportu plynu

V úterý 8. listopadu těsně před polednem otočili v severoněmeckém Lubminu symbolicky obřím kohoutkem první větve plynovodu Nord Stream německá kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Dmitrij Medvěděv.

Rizika, jež z tohoto plynárenského projektu vyplývají pro střední Evropu, se nás naštěstí netýkají. Pro okolní státy to však neplatí.

Czech gas system operator mulls Italian connection

The TGL consortium says the pipeline could be completed by 2017

Plans drawn up to connect Czech gas works with the projected transalpine pipeline, with the aim of further diversifying supplies

Co by přineslo klid a mír? Potřeba obou plynovodů: South Streamu i Nabucca.

První závazná dohoda o South Streamu byla podepsána 16. září v Soči. Na snímku zleva generální ředitel francouzské EdF Henri Proglio, za ním jeden ze šéfů neměcké BASF/Wintershall Harald Schwager, uprostřed ruský premiér Vladimir Putin, dále CEO Gazpromu

Rusko boduje ve hře o plyn: Nord Stream je zprovozněn a South Stream už není báchorka. A Evropa? Má jen mrtvé Nabucco.

Český elektrický valčík. Budeme mít energie, až pukneme.

Proč je tempo růstu výroby elektrické energie vyšší než tempo očekávané, zjevně nadhodnocené spotřeby? Nechybí ve státní energetické koncepci nějaká vysvětlující věta, která by tento nepoměr objasnila? Nebo tam není záměrně? Kdo ví.

Uzákonění státní energetické koncepce by umožnilo zrušení těžebních limitů, boom jaderných elektráren a likvidaci nepohodlné konkurence.

Gas pipeline link to Czech border completed

Two strategic gas pipelines bringing Russian gas under the Baltic sea and through Germany to the Czech border have been connected

Chris Johnstone 25.8.2011

Does EPH have a deal with the Russians? If not, SPP buy looks dubious

Energetický a Průmyslový Holding’s (EPH) plan to enter Slovenský plynárenský priemysel (SPP) deserves a closer look

Kacířská myšlenka: Net4Gas by mohl koupit nazpět český stát

Pokud by stát akcie této firmy vložil jako kapitál do státního penzijního fondu, představovalo by to stabilizační prvek důchodového systému.

Nejasné zprávy o prodeji Net4Gas

Je jedním z bodů jednání mezi RWE a Gazpromem možnost převzetí společnosti Net4gas?

Jemné nuance pánů mluvčích: RWE prodá Net4Gas. Hodlá prodat. Bylo rozhodnuto o možnosti prodeje... Ale nebude to dřív než v roce 2013.

Tom Jones 14.8.2011