Nicolas Sarkozy

Německo spustilo protijaderné tsunami

Bude zajímavé sledovat, jak na výzvu německé kancléřky Angely Merkelové zareaguje francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

To, co zpočátku vypadalo jako diskuse zastánců a odpůrců jádra, se přes noc změnilo v politický diktát.

Francouzské školy přestávají produkovat hlupáky. Platí to i v Česku?

Výsledkem francouzské reformy školství z osmdesátých let je, že žáci nedokážou provádět elementární myšlenkové úkony, vyvozovat závěry a odvodit prostý důkaz. A nejsou ani schopní abstrakce.

Většina francouzských rodičů i učitelů už má dost nivelizace školství sestupným směrem a roste zájem o elitní gymnázia a soukromé školy.

Islámská imigrace: Fatální problém směřuje do Česka

Italský premiér Silvio Berlusconi (vpravo) a francouzský prezident Nicolas Sarkozy v úterý 26. dubna jednali v Římě o vlně imigrantů ze severní Afriky.

Účastí v schengenském prostoru se Česko dostalo pod tlak Evropské unie na „poměrné rozmístění“ imigrantů, které přijala západní Evropa.

Brusel rozhodl: Nejvýkonnější superlaser světa ELI vznikne v Česku

Superlaser ELI by měl navázat na práci českých fyziků v projektu PALS.

Unijní výzkumný projekt Extreme Light Infrastructure (ELI) vyroste v Česku. Poznatky z optiky a fotoniky mají pomoci i hi-tech průmyslu.

Sarkozy vede tři války najednou! To tu ještě nebylo.

Pomůže to francouzskému prezidentovi znovu vyhrát volby, nebo Nicolas Sarkozy alespoň vrátí Evropě její ztracený kredit?

Velitel světa Obama dopřál veliteli Francie Sarkozymu pár minut slávy

Kaddáfího tanky nemohou odolat spojeneckým náletům, které v Libyi pokračují již třetí den.

Obamův zájem nezájem zpochybňuje celou vojenskou akci, jež právě probíhá v Libyi, a je předzvěstí toho, že se mění světový řád.

Míří vymítačka ďábla Marine Le Penová do Elysejského paláce?

Pokud se rozhodne předseda MMF Dominique Strauss-Kahn kandidovat příští rok na prezidenta, podle prognóz jej do druhého kola doprovodí Marine Le Penová a Nicolas Sarkozy ostrouhá.

Šéfka Národní fronty může v nadcházejících prezidentských volbách překonat výsledek svého otce Jeana-Marie Le Pena z roku 2002.

Tibor Pósa 29.3.2011

Sarkozy hrozí diktátorům válkou. Co tím chtěl říci?

Každý vládce, zvlášť arabský, pochopil, že francouzský prezident občas mluví z cesty.

OSN vyhlásila bezletovou zónu nad Libyí

Pro rezoluci hlasovalo deset z 15 členů Rady bezpečnosti, Čína, Indie, Rusko, Německo a Brazílie se zdržely. Kaddáfí pohrozil odvetou.

Havlův zásah v případu Libye: trochu pozdě

Během návštěvy Paříže v prosinci 2007 libyský vůdce Muammar Kaddáfí (vpravo) o svých vztazích s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym prohlásil, že jsou důvěrné.

Exprezident Václav Havel se vyslovil pro zásah v Libyi, možná však měl dřív upozornit politiky i intelektuály, aby nepodlézali Kaddáfímu.

Francouzští diplomaté: Sarkozyho zahraniční politika je amatérismus

Francouzskému prezidentovi Nicolasi Sarkozymu jeho diplomaté na poli zahraniční politiky vyčítají amatérismus, impulsivnost a krátkodobý zájem.

Anonymní skupina diplomatů vyčítá Nicolasi Sarkozymu krach Unie pro Středomoří, reintegraci Francie do NATO či užší spojenectví s USA.

Němečtí ekonomové demaskují pakt konkurenceschopnosti

Pakt konkurenceschopnosti na záchranu eura prosazuje zejména německá kancléřka Angela Merkelová.

Němečtí národohospodářští profesoři sepsali memorandum proti plánu na záchranu eura prosazovaného kancléřkou Merkelovou.

Jediná malá páka na Kaddáfího: uvalení sankcí

Sankce proti Kaddáfímu a spol. vyhlásily USA i Rada bezpečnosti OSN, Evropská unie se zatím pouze „v zásadě shodla na balíku opatření“.

Pakt konkurenceschopnosti? Nečas z 80 procent souhlasí.

Prezident EU Herman Van Rompuy (vpravo) se během návštěvy Prahy 23. února se sešel i s českým premiérem Petrem Nečasem.

Premiér Petr Nečas ani během návštěvy prezidenta Evropské unie Hermana Van Rompuye Prahy pakt konkurenceschopnosti jednoznačně nepodpořil.

Německo a Francie chystají manévry před měnovým summitem EU

Jsme odhodláni učinit rok 2011 rokem nové důvěry v euro, tvrdí svorně německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Angela Merkelová si snaží vyjednat podporu šéfů velkých zemí eurozóny pro svůj plán na koordinaci hospodářských politik EU.