Nicolas Sarkozy

„Sarko“ zachránil rating AAA, ale pořád je horko

Nálada na finančních trzích se zlepšila, ale zůstává napjatá. Koruna zatím zachovává klid a vůči euru i dolaru se drží.

Francie: Politika jako abiturientský večírek

Pokud francouzský prezident Nicolas Sarkozy vyrazí ve Francii „do terénu“, na policií vyhrazených místech jsou výhradně předem vybraní členové vládní strany UMP, které na ně za peníze daňových poplatníků dopravují desítky autobusů.

U francouzských politiků lze pozorovat pokles vzdělanosti, zvulgárnění, zhloupnutí a závratný úpadek psaného i mluveného projevu.

Udrží si Francie rating AAA?

Mezinárodní měnový fond upozornil Francii, že musí snížit výdaje, aby v roce 2013 dosáhla tříprocentního deficitu státního rozpočtu.

Odveta staříků

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy se ve volební kampani v roce 2007 zaměřil především na starší voliče a podbízel se jejich snům, přáním, či potlačeným přáním. A v podstatě to fungovalo. V generaci voličů nad 60 let dosáhl výsledku nad 60 procent.

Ve Francii se podařilo mladé natolik ideologicky zmanipulovat, že konformistická a bezduchá mládež se na žádnou vzpouru nezmůže.

Chudák řecký lid! Ale už probůh žádnou solidaritu!

Řekové se bouří proti úsporným opatřením, jimiž EU a MMF podmiňují další finanční pomoc zemi.

Z potíží eurozóny jsou nejméně osočováni sociální inženýři, jejichž myšlenky však ničí západní civilizaci od konce první světové války.

Pár poznámek k nejasnostem v kauze DSK

Dominiqua Strauss-Kahna čeká v New Yorku 18. července další soudní přelíčení v případu údajného sexualního napadení pokojské. Již v pátek byl však propuštěn z domácího vězení kvůli nevěrohodnosti domnělé oběti.

Zvrat v případu exšéfa MMF: prokurátoři zřejmě celé obvinění Strauss-Kahna odpískají. Přijde i kandidatura na francouzského prezidenta?

Je Lagardeová jako šéfka MMF sázka na správnou kartu?

Francouzka Christine Lagardeová nastoupí do čela klíčové globální finanční instituce 5. července.

Pokud se Řecko a eurozóna ukážou jako větší problém, je z pohledu USA nutné mít v čele MMF někoho silného: Christine Lagardeovou.

Soumrak eura nezpůsobili Řekové, ale nezodpovědní eurotechnokrati

Kancléřka Angela Merkelová je schopná napůl veřejně uznat, že Francie a Německo poskytují Řecku prostředky svých daňových poplatníků na splácení úvěrů německým a francouzským bankám. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy však mlčí.

Evropská pomoc Řecku je v podstatě sanováním zejména německých a francouzských bank, které vlastní velký objem řeckého dluhu.

Řecký flám. Řecký bankrot. Fatální rizika.

Odpovídalo 133 vrcholných představitelů firem.

Dle 76,5 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by Mezinárodní měnový fond a EU měly nechat Řecko padnout.

Rozhoupaná koruna se přes hranici 24 Kč za euro nedostala

Čtvrteční odborářská stávka neměla na obchodování s českou měnou vliv.

Blíží se vyvrcholení řecké tragédie?

Do druhého záchranného programu by se měli dobrovolně zapojit i soukromí investoři. Splatnost řeckých dluhopisů se zřejmě prodlouží.

Ať se prezidentem stane kdokoli jiný než Sarkozy!

Kdo vyhraje příští rok ve Francii prezidentské volby? Socialista François Hollande (vlevo), konzervativní Nicolas Sarkozy nebo třeba zástupkyně krajní pravice Marine Le Penová?

Útok z vlastních řad: Už i exprezident Jacques Chirac hodil svého někdejšího oblíbence přes palubu. Starý konzervativec by radši volil socialisty.

Vina, nebo podraz? Jde Strauss-Kahn cestou Sarkozyho?

Dominique Strauss-Kahn by měl být dnes propuštěn do domácího vězení.

Očištění v kauze sexuálního napadení by mohlo být pro ex-šéfa MMF divokou kartou ve francouzských prezidentských volbách.

Obama chce během návštěvy Evropy zlepšit transatlantické spojenectví

Americký prezident se bude snažit i o podporu svého plánu na urychlení demokratických reforem v Tunisku a Egyptě a zúčastní se summitu G8.

Libération: Šéf MMF Strauss-Kahn zmanipulovanou aféru předvídal

Šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Straus-Kahn se obával nečisté kampaně kvůli velké šanci zvítězit ve francouzských prezidentských volbách v roce 2012.

Člen Sarkozyho strany Svaz pro lidové hnutí Jonathan Pinet zřejmě věděl o Strauss-Kahnově skandálu dřív, než se stal veřejně známým.