Nicolas Sarkozy

Netanjahu je lhář aneb Nakolik bylo Sarkozyho faux pas škodlivé?

Obama se nezastal izraelského premiéra, když se do „Bibiho“ opřel francouzský prezident. Ovlivní to americko-izraelské vztahy?

Pavel Pokorný 10.11.2011

Kapitola 49. Barbarství s lidskou tváří

Francouzský myslitel Bernard-Henri Lévy prokoukl totalitní sklony populárního levičáctví už ve dvaceti za studentských bouří 1968.

Bernard-Henri Lévy: Optimistická levicová hesla falšují tragédii revolučních dějin, všechny revoluce 20. století se proměnily v tyranie.

Kapitola 50. Nová totalita v masce antitotalitarismu

Francouzský myslitel Alain Finkielkraut se narodil v roce 1949 ve Francii polským židovským rodičům. Na snímku s Íránským byznysmanem Amirem Jahanchahim během protestů na podporu íránské opozice v Paříži v červnu 2009.

Z pokrokářství a multikulturalismu, dvou léků na nacionalistický šovinismus, se staly masové ideologie směřující k totalitarismu.

Další Papandreovo levantské smlouvání: Zůstane Řecko v eurozóně?

Řecký premiér Jorgos Papandreu chce zřejmě změnu již dohodnutých podmínek záchranného plánu pro svou zemi.

Politici EU si mysleli, že budou mít chvíli klid, ale řecký premiér jim jej nedopřál. Navrhl referendum o setrvání Řecka v eurozóně.

Eurozóna? Trochu jako tající sněhulák na Sahaře.

Dosud nikdo nezveřejnil náklady na řízené rozpuštění EMU. Přitom jsou jistě spočítané, přepočítané a konečné. Těžké ztráty, ale k přežití.

Za kým půjde příště Sarkozy s prosíkem?

Francouzský prezident žádal osobně Baracka Obamu o pomoc Evropě, ale u amerického prezidenta nepochodil.

Pokles porodnosti Západu: Muslimové konečně dobývají Evropu?

Dle zprávy Fondu OSN pro otázky populace Západ zažívá demografickou zimu. Dnes počet obyvatel na Zemi roste, ale západní národy vymírají.

Luděk Bednář 31.10.2011

Lévy: Kaddáfího lynč je zlomový bod

Libyjci se chodili osobně přesvědčit do mrazícího boxu obchodu v Misurátě, že vystavené mrtvé tělo uprostřed jsou skutečně pozůstatky Muammara Kaddáfího.

Francouzský filozof považuje nechutnou smrt diktátora za klíčovou událost pro budoucnost Libye.

Sarkozy volá Peking. Pošlete peníze?

Evropská unie žádá Čínu, aby investovala do záchranného fondu. Vůči čínským firmám se však často chová protekcionisticky.

Bude Evropa francouzská, nebo německá? O to se hraje.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy sází na německý strach. A Němcům v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou v podstatě říká: Pokud nepřijmete francouzský plán přeměny EFSF na banku, zničíte Evropu a odsoudíte budoucí generace ke konfliktům a válkám. To

Evropa musí nejprve vyřešit, čím je, a až poté se může rozhodnout, co udělá, například v případě Evropského fondu finanční stability.

Konečná podoba eurovalu se nerýsuje, potřeba budou aspoň dva summity EU

Napětí na finančních trzích nesvědčilo středoevropským měnám, které byly v uplynulém týdnu pod prodejním tlakem a strhly s sebou i korunu.

Ani Sověti nebyli tak naivní

Socialismus se definitivně znemožnil. Nestačil k tomu krach východního bloku, potřebovali jsme ještě eurozónu.

Czech unions warn Škoda Auto plans production cuts

The auto sector was named as one of the most promising for job growth.

Unions at the Czech Republic’s biggest car producer, Škoda Auto, say output is being curbed in preparation for another downturn

Czech PM raises oil pipeline link to German refinery

PM Petr Nečas raises possibility of extending Czech end of Druzhba pipeline to massive Total refinery at Spergau, Germany

Eurozóna nepadne: Řecká rozbuška zastavena. Zatím.

Řecké odbory jsou vždy připravené na generální stávku. Další vyhlásily na 5. října.

Lídři Evropské unie oddalují řešení sebevraždy jménem Řecko a nechávají si ho schvalovat jedním národním parlamentem za druhým.