Nicolas Sarkozy

Konečně i Marine Le Penová!

Nová témata i nové argumenty v projevech Marine Le Penové, její umírněnější diskurz bez primitivního antisemitismu a islamofobie, nic neubírají na letitém programu strany Národní fronty, jejíž je šéfkou.

Dle předsedkyně Národní fronty Francii nejvíc neohrožuje socialistický kandidát Françoise Holland, ale současný prezident Nicolas Sarkozy.

Reálný pohled z venku: Evropo, postarej se o sebe sama!

Nad „starou dobrou“ Evropou se nikdo nedojímá. I evropští lídři si začínají uvědomovat, že vnější svět jí nepomůže.  

Francie: Čekání na nového Charlese de Gaulla

Hlavní body programu Françoise Hollanda se od cílů současného francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho příliš neliší.

Pokud nenastane překvapení, měl by se prezidentem stát buď socialista François Hollande nebo dosluhující hlava státu Nicolas Sarkozy.

Znamenité rozhodnutí: Ve Francii zrušen zákon proti popírání genocidy

Francouzská Ústavní rada však nejspíš bude muset smést i opakovaný pokus o uzákonění pohledu na dějiny.

Czechs and world leaders bid farewell to Václav Havel

Václav Havel: dissident, playwright, statesman and global human rights campaigner (October 5, 1936 – December 18, 2011)

Czechs bid farewell to Velvet Revolution leader, president Václav Havel at state funeral held on third day of official mourning

To si snad Řecko dělá legraci...

Řekové prý musejí ještě něco uhrát v pokeru. Ten se ovšem hraje v Las Vegas a jinde v hernách. Do seriózní politiky hodinu po dvanácté nepatří.

Evropská komise v pondělí 6. února oficiálně oznámila, že termín pro nespuštění bankrotu Řecka skutečně tentokrát (?) vypršel.

U Atén se nebojuje za Prahu

Rituální tance okolo Evropské fiskální unie a jejích počestných úmyslů problém nevyřeší – nenahradí vypořádání starých dluhů.

Dohoda o rozpočtové disciplíně bez nás. Je to problém?

Neúčast ČR v rozpočtové unii vyřešení dluhové krize neohrozí. Stejně jako naše neúčast v eurozóně neohrozí existenci eurozóny.

Měla by manželka Strausse-Kahna vést velký mediální projekt?

Uznávaná novinářka Anne Sinclairová má řídit redakci francouzské mutace webu The Huffington Post, přičemž podporuje svého manžela DSK.

Jak finančníci drží politický systém v šachu aneb Krutost bez hranic

Velké ratingové agentury, ty samé, které nyní hodnotí evropské země, oceňovaly i ty nejrizikovější hypoteční úvěry ratingem AAA.

O současnosti a budoucnosti evropských zemí nerozhodují jejich demokraticky zvolené parlamenty, ale ratingové agentury, bankéři a úředníci.

Pardon, trhy už se rozhodly. Uvěřily v euromarku.

Po setkání v pondělí 9. ledna v Berlíně německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy společně prohlásili: „Je velká šance, že dluhovou brzdu a vše, co s ní souvisí, bychom mohli podepsat už v lednu, nejpozději v březnu.“

Někteří komentátoři doporučují obehnat Řecko plotem či zdí, aby se nákaza jeho finančními problémy nešířila. Na to je však už pozdě.

EU budgetary integration threatens to topple Czech coalition

Životaschopnost kabinetu zásadním způsobem ovlivňuje nedostatek autority všech tří předsedů koaličních stran.

Czech foreign minister vows his TOP 09 party will exit the government if PM Petr Nečas refuses to sign EU budgetary integration deal

Tom Jones 13.1.2012

Novoroční projev, nikoli však prezidentův

Spolupracovník ČESKÉ POZICE v alternativním oslovení svých spoluobčanů jim v roce 2012 především přeje najít sílu přežít další rozvoj ČR.

French president to attend Havel funeral

Nicolas Sarkozy has announced attendance at Václav Havel’s funeral

France’s Nicolas Sarkozy is the latest head of state to declare his participation at Václav Havel’s funeral

World pays tribute to Václav Havel as Czechs mourn

Ordinary Czech pay tribute to Václav Havel on Sunday evening

Havel honored for all his roles: as dissident, dramatist, president and plain-speaking citizen who couldn’t be deflected from the truth

Chris Johnstone 19.12.2011