Nicolas Sarkozy

Tvrdím, že autentická konzervativní pravice ve Francii posílila

Do Národního shromáždění se dostalo i pět politiků, pro něž se označení konzervativci hodí víc než pro Sarkozyho a jeho spolupracovníky.

Francie po volbách: Socialisté, kam se podíváš

Z legislativního hlediska nic nebrání novému francouzskému prezidentu Françoisi Hollandovi splnit svůj předvolební slib – volební právo cizincům trvale žijícím ve Francii. K tomu je však třeba změnit francouzskou Ústavu.

Katastrofické vize o rudé totalitě ohrožující francouzskou demokracii je třeba brát s rezervou.

Cesta Fran?oise Hollanda do reality aneb Jak splnit předvolební sliby

Dle nového francouzského prezident Fran?oise Hollanda je třeba šetřit a být fiskálně odpovědný, ale současně i získat nové finanční zdroje na hospodářské oživení – například vyšším zdaněním zejména bohatých a finančních transakcí či dalšími půjčkami.

Ve francouzských parlamentních volbách, jejichž první kolo se koná 10. a druhé 17. června, zřejmě zvítězí socialisté nového prezidenta.

Hollande zvítězil. Ale to je jen první díl francouzské politické změny.

„Jsem hrdý na to, že jsem vzbudil takové velké naděje!“ byla první slova nově zvoleného prezidenta Françoise Hollanda, sedmého v dějinách francouzské páté republiky.

Chce-li nový prezident Francie prosadit svůj program a opřít se o levicovou vládu, musejí mít socialisté většinu v Národním shromáždění.

Kdo ovládá Murphyho unii? Merde, nebo Moron?

Jak to jde v Bruselu od deseti k pěti aneb Co se v Evropské unii může pokazit, to se pokazí.

How Hollande should handle Merkel

„Jsem hrdý na to, že jsem vzbudil takové velké naděje!“ byla první slova nově zvoleného prezidenta Françoise Hollanda, sedmého v dějinách francouzské páté republiky.

His focus is on EU growth and employment, but can François Hollande – as he prepares to meet Angela Merkel – really make a difference?

Klid, Sarko ještě dobije baterky

Souhrou okolností a vlastních chyb si Nicolas Sarkozy dá v politice pauzu. Ale až dobije baterky, nevydrží být politicky neaktivní. Či ano?

Novým francouzským prezidentem je François Hollande

Podle oficiálních odhadů získal ve druhém kole voleb kandidát socialistů 51,9 procenta hlasů. Jeho soupeř Nicolas Sarkozy jen 48,1 procenta.

Francouzi zřejmě chtějí vyzkoušet jiný způsob vlády

Podle nejnovějších volebních průzkumů by se měl stát novým francouzským prezidentem socialista François Hollande (vlevo). Svého protivníka, současného prezidenta Nicolase Sarkozyho, by měl porazit o šest procent hlasů.

Voliči jsou nespokojení zejména s tím, že Sarkozy nedodržel hlavní slib, jejž dal před pěti lety: „Pracovat víc, vydělávat víc.“

François Hollande míří do Elysejského paláce

Francouzi v neděli 22. dubna ukázali, že se průzkumy příliš nemýlily. Vítězem prvního kola francouzských prezidentských voleb se stal s 28,63 procenta hlasů kandidát socialistů François Hollande. Začněme si zvykat na jeho tvář.

První kolo prezidentských voleb zásadní překvapení nepřineslo. Do finále 6. května postoupili François Hollande a Nicolas Sarkozy.

Francouzský prezident bude známý až 6. května. Ale mrkve jsou už uvařené...

Preference hlavního favorita na francouzského prezidenta, socialisty Françoise Hollanda, se pohybují okolo 28 procent, podobně (byť s o pár procentními body méně) je na tom i kandidát pravice Nicolas Sarkozy. Oba by měli postoupit do druhého kola voleb 6

Favority na postup z prvního kola voleb v neděli 22. dubna jsou socialista François Hollande a současný prezident Nicolas Sarkozy.

Sarkozy prohrál doma, ale drtivě zvítězil v Izraeli

Přízeň krajanů žijících v Izraeli Nicolase Sarkozyho musela potěšit, ale ve Francii mu k obhajobě určitě nepomůže.

Francouzská krajní levice raketově sílí. Ať žije občanské povstání!

Kandidát krajní levice na francouzského prezidenta Jean-Luc Mélenchon na svém předvolebním mítinku 18. března před téměř stotisícovým davem na pařížském náměstí Bastily prohlásil: „V případě volebního vítězství bude svoláno Ústavodárné shromáždění. A to

Jean-Luc Mélenchon, bývalý trockista a socialista a věrozvěst nové revoluce, má v průzkumech už třináct procent.

Nicolas Sarkozy začíná lovit hlasy krajní pravice

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy například slíbil, že v případě znovuzvolení jeho vláda sníží o polovinu počet imigrantů přicházejících každoročně do Francie, zavede na biometrických údajích zdravotní kartu pojištěnce či zvýší trestní postih za reci

Francouzský prezident vyzývá k národní jednotě a k boji s náboženským fundamentalismem, kriminalitou a s ohrožením Francie imigranty i EU.

Na měnových trzích se vede třetí světová válka

Dnes se bojuje o nástupnictví po smrtelně zraněném americkém dolaru. Měnové boje budou mít podobný převratný vliv jako války 20. století.