Nejvyšší správní soud

Odměny na ministerstvu spravedlnosti: za Kovářové bylo lépe

Podle deníku Právo se odměny, které nejbližším spolupracovníkům vypláceli Jiří Pospíšil a Daniela Kovářová, lišily dvojnásobně.

Eva Jarešová 6.9.2011

Získá Vlastimil Rampula novou munici?

Do právní bitvy mezi Vlastimilem Rampulou (vlevo) a Jiřím Pospíšilem může výrazně promluvit Ústavní soud.

Ústavnímu soudu leží na stole důležitý návrh. Vyhoví-li mu brzy, může to pomoci Vlastimilu Rampulovi v jeho sporu s Jiřím Pospíšilem.

Zakázat komunisty nemá smysl

KSČM umí dobře maskovat své sporné aktivity. A vybavena schopnými právníky, dokázala po listopadu 1989 až dosud vždy své stanovy, programové dokumenty a politickou praxi operativně přizpůsobit rámci platných zákonů.

KSČM může zeslábnout, až bude ČSSD natolik stabilizovaná, aby její levicovější část dokázala komunistům přetáhnout část příznivců.

Obrana českého občana stojí za malou právní válku s Evropou

Penzijní spor s Evropským soudním dvorem může vstoupit do dějin evropského práva. Paní Marie Landtová už do něj vstoupila.

Oportunistická debolševizace senátora Štětiny

Možná by bylo naprosto nejpříhodnější, kdyby si senátor Jaromír Štětina za trest sám pozastavil vlastní frenetické aktivity.

Senátor neusiluje o ukončení, ale pozastavení činnosti KSČM, dokud neodstraní například název strany a adoraci marx-leninistického násilí.

Jan Schneider 15.7.2011

Kdo je v zemi zdejší nejarogantnější? Přeci Nejvyšší kontrolní úřad!

Žádost o zodpovězení otázek ČESKÉ POZICE odbyl Nejvyšší kontrolní úřad odkazem na neexistenci mluvčího.

Místo odpovědí na otázky přišlo z NKÚ překvapivé sdělení: nemáme tiskového mluvčího. Originální metoda, jak odbýt dotěrné novináře.

Odfláknutý zákon hraje do karet Bártovi a jeho půlmilionové obálce

Pokud se prokáže, že Vít Bárta - jak tvrdí - poskytl Kristýně Kočí hotovostní půlmilionovou půjčku, a nikoli úplatek, zřejmě nepůjde o porušení zákona.

Dle judikátu Nejvyššího správního soudu se limit na bezhotovostní transakce nevztahuje na smlouvu o půjčce.

Přijdou manažeři, kteří sedí na dvou židlích, i o důchod?

Dle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu nemají manažeři v důsledku souběhu funkcí nárok na nemocenskou. A co jejich penze?