Nejvyšší správní soud

Ňadra u soudu aneb Korektní pytlovina

Muži by se prý kvůli svému zdraví měli denně alespoň deset minut laskat pohledem na ňadra. Tuto péči ale nelze kombinovat s úředním výkonem.

Mlčení univerzit: Vzpoura proti právnímu státu?

Rektor vysoké školy polytechnické v Jihlavě Jakub Novotný zveřejnil své příjmy, informace o platech kolegů však poskytnout odmítl.

Přímá volba pootevřela dveře poloprezidentskému systému

Nebyl jsem obhájcem přímé volby, protože jsem si představoval různá úskalí, která s ní budou spojena, konstatuje Jan Kysela.

Pokud si myslíme, že vládnutí v ČR je neefektivní, poučme se v Berlíně, nebo v Paříži, ale neexperimentujme, říká ústavní právník Jan Kysela.

Pokrok: Volba prezidenta nás zbavila ketmanu

Po prezidentské volbě jsme se posunuli k veřejnému sdílení svých pochybností a přesvědčení. Doufejme, že je to začátek nové éry!

Otázka: Co se odehrálo při jednání vlády o střešovické nemocnici? Odpověď: Neprozradíme.

Dozví se veřejnost, jaký byl zesnulého ministra financí Janoty na navýšení rozpočtu na dostavbu a provoz části vojenské nemocnice?

Přímá volba prezidenta v Cimrmanových stopách

Příští generace nám budou vděčné, že jsme během přípravy voleb hlavy státu občany vyznačili slepé uličky, jimž se samy budou moci vyhnout.

Volba prezidenta proběhne v plánovaném termínu

Ústavní soud vedený Pavlem Rychetským rozhodl šalamounsky.

Ústavní soud si vytvořil prostor pro drtivou kritiku zákonů týkajících se prezidentské volby. Okamurovi to ovšem zřejmě nebude nic platné.

To už není ani Kocourkov, vnitro manipulovalo s petičními archy

Odmítnutí tří prezidentských kandidátů provedlo ministerstvo vnitra nezákonným postupem, vyvozuje ve své analýze Vladimír Meier.

Prezidentská volba: Argumentační koktejl pro ústavní soud je namíchán

Nejvyšší správní soud vynesl očekávaný verdikt, minoritní stanovisko tří soudců však může být dobrým základem pro ústavní stížnost.

Jak v Kocourkově vyřadit prezidentského kandidáta IV

Existuje ještě minimálně jeden způsob, jak prezidentského kandidáta odstranit: sbírat pro něho podpisy. Doplatil na něj Tomio Okamura?

Případ Bárta – Škárka: Patří politické intrikaření před trestní soud?

Odvolací soud v případu poslanců Věcí veřejných opět otevřel otázky právní i etické, jakož i otázku zdravého rozumu.

Mají Okamura a Dlouhý ještě šanci?

Prováděcí zákon je nepovedená rychlokvaška, podobně příslušná novela Ústavy. Projdeme-li s nimi bez úrazu volbou prezidenta, bude to úspěch.

Kauza referendum na Praze 7, díl třetí: Zapojení Ústavního soudu

Praha 7 podá ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího správního soudu, který vyhlásil referendum v době prvního kola prezidentských voleb.

Prezidentský experiment s nejasným koncem

První přímá prezidentská volba radikálně změní politický systém v České republice, který může nakročit i k poloprezidentskému modelu.

Petice na Praze 7: Odvolejte starostu, nebo ať odstoupí sám!

Lidem v čele se starostou Markem Ječménkem se ani na druhý pokus nepodařilo vybrat nový objekt pro úředníky sedmé městské části.

Pro odvolání Marka Ječménka (ODS) se uvádí sedm důvodů. Jedním z nich je dosud neúspěšné hledání nového sídla pro radnici po roce 2015.