Nadační fond proti korupci

Skrytí vlastníci to budou mít těžší

Ministr financí Andrej Babiš.

Sněmovna schválila novelu zákona proti praní špinavých peněz, která míří na anonymní vlastníky firem. Nově je zaevidují soudy. Novelu, kterou předložil ministr financí Andrej Babiš, přitom kritizuje například Nadační fond proti korupci.

Biopaliva v Česku a střet zájmů

Řepka olejka (ilustrační obrázek).

Novela zákona o spotřebních daních, jež by prodloužila daňové zvýhodnění biopaliv, byla kritizovaná, proto že by tato podpora zvýhodnila firmy z impéria ministra financí Andreje Babiše. Nadační fond proti korupci proto zpracoval analýzu.

Mecenáš Winkler: Každá koruna do vědy je dobrá

„Nelibuji si v kupování věcí. Neholduji luxusu, v podstatě mě nezajímá. Zajímá mě věda, kvalitní umění,“ říká finančník Libor Winkler z RSJ.

Karel Janeček: Koho podpořím?

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

„Politickou stranu nezaložím a k žádné se nepřipojím, byla by to hrubá chyba. Snažím se dělat věci nezávisle,“ říká protikorupční bijec.

Karel Janeček: Chci změnit volební systém

„Jakmile se nám podaří zajistit, aby se k moci dostávali morální lidé, tak už obnova přijde automaticky,“ říká zakladatel Nadačního fondu proti korupci v rozhovoru s ČESKOU POZICÍ.

Výplata sociálních dávek: „Nesmrtelný“ OKSystem se má vrátit do hry. Opravdu?

Návrat ke starému dodavateli by popřel pokus o zlevnění systému výplaty dávek a zabetonoval situaci na tři až čtyři roky, píše Jan Vitásek.

Česká televize promluvila s Rittigem. Co jsme se dozvěděli?

Exkluzivní reportáž pořízená přímo u lobbisty v Monaku byla dělaná spíše na efekt, zásadní informace nepřinesla.

Informace o registru administrativních budov? Ano, ale za 60 tisíc korun.

Dle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jde o adekvátní částku za údaje o projektu CRAB požadované společností Acta non verba.

Česká cesta regulace anonymních akcií aneb Lidová tvořivost v praxi

Senátoři navrhli přísnější regulaci anonymních akcií. O návrhu bude hlasovat Poslanecká sněmovna. Hrozí, že nakonec nic neprojde?

Kdopak to chce rekonstruovat stát? Peake i Babák!

Již čtrnáct politiků podpořilo hnutí Rekonstrukce státu. Je mezi nimi i řada poslanců Věcí veřejných a strany LIDEM, například Karolína Peake.

Čezko Forever aneb Kulturní paradoxy v Hurdově Paláci Akropolis

Pavla Hurdu jsme si zafixovali jako pražského kmotra. Karla Janečka jako rytíře pozitivní evoluce. Dohromady je svedla inscenace o lobbingu.

Zákon o úřednících: Ani do třetice to nevypadá na úspěch

Vnitro dalo k připomínkování další verzi zákona, který ovlivní čerpání peněz z EU. Už nyní ale zaznívá, že nejlepší by bylo ho odmítnout.

Zakážou Janečkův protikorupční fond?

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Městský soud v Praze vyzval NFPK k obhajobě obecné prospěšnosti své činnosti. Spor odstartovaly kauzy v dopravním podniku.

Karel Janeček: Potřebujeme nová pravidla, aby féroví lidé měli větší šanci dostat se k moci

„Víte, co mi nejvíc vadí? Že hodně lidí v naší zemi automaticky za každou věcí, která je myšlena dobře, hledá hned něco podezřelého, nějaký zlý úmysl,“ říká v rozhovoru jeden z dvorních protikorupčních „našeptávačů“.

Rozhovor o prezidentských volbách, amnestii, špatné voličské paměti, Pozitivní evoluci, Danielu Landovi a (ne)potrestaných zlojedech.

Je to na demisi, paní vicepremiérko!

Osobnosti z menších stran a protikorupčních iniciativ mají v kauze zamlčených příjmů Karolíny Peake vesměs jasno: jde o minelu hodnou rezignace.