Multikulturalismus

Česko je k pravicovým extremistům shovívavé

Otázka nad osvobozením tří rapperů či komiksem Kachny kontra slepice: Kdo jsou pravicoví radikálové? Jen členové organizovaných skupin?

Krize v Japonsku bortí tradice aneb Do naha, cizinče!

Jak se nechovat v japonských lázních onsen – instruktáž, na niž klient v Ósace narazí hned při vstupu.

Ósaka je prvním japonským městem, kde do veřejných lázní provozovatelé otevřeně zvou zahraniční klientelu. Ondřej Hýbl šel příkladem.

Ondřej Hýbl 10.7.2012

Nad Evropou hřmí muslimská bouřka. Anders Breivik je „začátek odporu“.

Anders Breivik 22. července 2011 usmrtil 77 Norů. Proč se také netvrdí, že muslimští pachatelé čtyř teroristických útoků 7. července 2005 v Londýně, byli šílenci?

Od 16. dubna se koná soud s norským atentátníkem. Je to vrah, ale výstřední lidé často vidí do budoucna. Až bude v Evropě ještě víc muslimů.

Václav Vlk 29.4.2012

Islám je jakýsi patchwork – jedna látka, ale sestavená z různobarevných kousků

Juan Goytisolo během Festivalu spisovatelů Praha v roce 2012.

Nejsem zastáncem multikulturalismu, ale přimlouvám se za určitou formu inteligentní integrace, říká v rozhovoru spisovatel Juan Goytisolo.

Jiří Kasl 26.4.2012

Od Kanta a vodky na vrchol polské politiky

S hesly, jako je legalizace měkkých drog a registrovaného partnerství homosexuálů, vede Janusz Palikot třetí nejsilnější stranu v polském Sejmu – Palikotovo hnutí.

Rozhovor ČESKÉ POZICE s Januszem Palikotem: O marketingu v politice či o tom, že svět byznysu je etičtější.

Gábor Stier 2.3.2012

Dámy do extra kupé, páni do dobytčáku!

Oklikou přes politickou korektnost docílíme přechodu k islámskému právu a apartheidu.

V Evropě se rodí opozice – vůle ochránit národní identitu

V roce 2001 bylo 40 procent obyvatel Londýna jiného než britského původu.

Člověk si ze své přirozenosti uvědomuje, že někam patří. Touží být členem společenství, jež vykonalo velké skutky a chce dokázat velké věci.

Dožijeme se předpovědi idealisty Václava Havla?

Více než 45 procent vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ souhlasí s prvním českým prezidentem, že ČR je před otřesem k dobrému.

Kapitola 54. Intelektuální terorismus

Spoluúčast západních médií na šíření protiizraelské a protižidovské propagandy neštítící se vymýšlet rafinované lži považuje Pierre-André Taguieff za jeden z nejostudnějších aspektů „zlevicovělé“ kultury. Důkazem jejich morálního kolapsu byl takzvaný „dž

Největší současná hrozba pro západní civilizaci? Globální spojenectví vzteklých a nenávistných.

Kapitola 50. Nová totalita v masce antitotalitarismu

Francouzský myslitel Alain Finkielkraut se narodil v roce 1949 ve Francii polským židovským rodičům. Na snímku s Íránským byznysmanem Amirem Jahanchahim během protestů na podporu íránské opozice v Paříži v červnu 2009.

Z pokrokářství a multikulturalismu, dvou léků na nacionalistický šovinismus, se staly masové ideologie směřující k totalitarismu.

Divoký sever Čech je šancí pro národovce a populisty

Střetnou se příští rok v krajských volbách v Ústeckém kraji Jiří Čunek a Jiří Paroubek? Prvního, který kdysi „vyřešil“ situaci s Romy ve Vsetíně, láká na kandidátku Suverenita Jany Bobošíkové, pro Paroubka a jeho vcelku přívětivou politiku pro sociálně v

Suverenita a Severočeši.cz volí proti Romům strategii „tvrdé ruky“. Jiří Paroubek se ve svém programu sociálně vyloučených spíše zastává.

Kapitola 46. Pět fází kolosálního úspěchu Západu

Francouzský filozof Philippe Nemo je vášnivým stoupence ideje evropanství, se vší rozmanitostí a kulturním bohatstvím jednotlivých národů. Brání svou milovanou Evropu před destruktivní politikou Evropské unie.

Filozof Philippe Nemo je vůdčí osobností francouzského pravicového prozápadního myšlení, které si též říká „atlanticismus“.

Benjamin Kuras 11.10.2011

Budou po norských útocích následovat další?

Krajně pravicové evropské strany se staly součástí hlavní politické scény, čímž se extrémisté, jako je Breivik, ocitli mimo jejich vliv.

Máme, či nemáme mlčet o norském monstru?

Odpovídalo 134 vrcholných představitelů firem.

Dle 47 procent vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by se o Breivikových myšlenkách a důvodech k jeho činu mělo vážně diskutovat.

Klausův projev ve Washingtonu: Ctrl C, Ctrl V

Média skočila po krmení: prezident v USA varoval před omezováním svobody. Téměř stejný projev ovšem pronesl už v červenci v Austrálii.