Multikulturalismus

Rezignoval Benedikt XVI. kvůli své kritice islámu?

Odstupující papež označil islám za iracionální a nesmířlivé náboženství. A oznámil kanonizaci mučedníků z otrantského masakru v roce 1480.

Svatořečení je předčasné. Kníže není volbou pro konzervativce.

Karel Schwarzenberg nepředstavuje křesťanské a konzervativní hodnoty ve veřejném životě, píše Michal Semín.

Štědroň, potlač, krystyndle a všechny dary světa

Fenomén dávání darů není žádným dáváním, ale vyžaduje si oplácení téhož. Něco se dává za něco; vlastně i o Vánocích a v případě dětí.

Konec světa: Šifra Mistra Erika Arthura Blaira

Datum není rozhodující. Ani si pod pojmem konec světa nelze představovat jadernou či vesmírnou katastrofu, tak to Mayové nevymysleli.

Proč hájit vrcholnou kulturu Západu

Zánik nejkvalitnějších kulturních výkonů by znamenal pád do barbarství. Jejich předávání je povinností, k níž se musíme probudit.

Benjamin Kuras 10.12.2012

Odebráním tří dětí v Rotherhamu došla Britům trpělivost

Pěstouni se domáhají očištění od nařčení z rasismu a sankcí proti jeho autorům v rotherhamské správě. Nedomáhají se však návratu dětí, protože jim nechtějí způsobit další trauma.

Místní správa jako důvod uvedla, že jejich pěstouni jsou členy „xenofobní“ strany UKIP. Ta díky tomu uspěla v tamních doplňovacích volbách.

Jak Thilo Sarrazin narušil intelektuální lenost

Chceme-li odmítnout kontroverzní myšlenky německého bankéře, je třeba aspoň minimálně argumentovat.

Pozdvižení v Německu: Divadelní ztvárnění Breivikovy obhajovací řeči

Obhajovací řeč před norským soudem Anderse Behringa Breivika, který loni 22. července při teroristických útocích v Oslu zavraždil 77 lidí, na jevišti ve Výmaru a poté v Berlíně pronesla herečka Sascha O. Soydanová.

Dle kritiků evropské civilizace, jako je norský masový vrah, ztrácíme něco ze svého kulturního dědictví. To je ale náš problém, ne muslimů.

Evropa se stále víc odklání od svých duchovních kořenů

Nová Evropa nebude vulgárně ateistická jako sovětská říše. Spirituální agendu jí zajistí náboženský synkretismus na bázi „prolínání světů“.

Michal Semín 29.10.2012

Z ghetta není úniku

Dva filmy o Romech žijících v uzavřených komunitách dospívají k závěru, že na bezvýchodné situaci se podílí rasismus.

„Dalajlámismus“ a vášnivé odmítání vlastní kultury

Dalajlámovým darem není náboženská tolerance, ale světonázorový relativismus, který je odrodilým obyvatelům křesťanské Evropy stále bližší.

Všimněme si, svět funguje i bez EU. Přišel čas pacifické oblasti!

Austrálie a ekonomicky perspektivní pacifická sdružení jsou příkladem efektivity a zdravého rozumu. Evropa by se měla vzpamatovat.

Německý islám, nebo islámské Německo?

Hamburg uzákonil tři islámské svátky. Zůstane německé povýšení náboženských svátků na státní jen u islámu, nebo obejme všechna náboženství?

Bláhové snění (26.) Multikulturalismus fungovat může

Periklés roku 461 před naším letopočtem uvádí do chodu civilizační zázrak, který bude navždy známý jako „zlatý věk Atén“.

Periklés uvádí do chodu civilizační zázrak. Co bylo jeho podstatou?

Ruská diplomacie začíná uplatňovat jemnou sílu

Dle šéfa federální agentury Rossotrudničestvo Kosačova je dnes obraz Ruska stejně důležitý jako vojenský potenciál nebo nerostné bohatství.

Gábor Stier 8.8.2012