Multikulturalismus

Jak vykonstruovat nepřítele

Politický myslitel Sarrazin sice vyzývá k věcnosti a střízlivosti při posuzování sebe samého, tento požadavek však neuplatňuje na druhé lidi.

Palestinský stát vzniknout může. Bude-li Izraeli zaručena bezpečnost.

Až se Palestinci začnou ve svém většinově arabském státě chovat slušně k židovské menšině, měla by z něj být stažena izraelská vojska.

Roman Joch 25.2.2014

Švýcarské referendum: Politická elita EU opomíjí fakta

Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že ve volbách Evropského parlamentu posílí extrémisté. Možná i kvůli neochotě řešit problém imigrace.

Švýcaři proti imigraci: Obavy a nostalgie vítězí nad ekonomickými zájmy

Nedělní švýcarské referendum ukázalo sílu, jíž disponuje dobře financovaný populismus ve spojení s přímou demokracií. Jaké budou následky?

Národ, rasa a hranice států znovu ve hře

Neexistuje nadnárodní celek, který by dokázal vytvářet pocit sdílené identity. Ta je však podmínkou úspěšné spolupráce a důvěry obyvatel.

Nový trend? Laboratoře vstřícnější vědcům-gayům.

Podle odborného časopisu Nature mohou akademická pracoviště svým „gay-friendly“ přístupem zvýšit i jejich odbornou výkonnost.

Obrana svobody projevu aneb Hanba novým cenzorům

Tři příklady, jak liberální levice stále více není ochotná snášet kritiku menšinových skupin, například lidí tmavší pleti, muslimů či gayů.

Roman Joch 19.1.2014

Romský místostarosta: Musíme si vybojovat respekt

„Romský problém by byl problémem jen za předpokladu, že by všichni Romové byli stejní,“ domnívá se Váradi.

Problém si vytváříme, když děláme z Romů lidi bez tváře. Já jsem jednotlivec, neponesu odpovědnost za všechny Romy, říká Oto Váradi.

Bude se v Jihoafrické republice vyvlastňovat a znárodňovat?

Smrt exprezidenta Nelsona Mandely se může stát záminkou k útoku na dříve vládnoucí menšinu bílých Afrikánců a ukončit ideu duhového národa.

Martin Riegl 10.12.2013

Generace identity: Vyhlášení války přistěhovalcům a vlastním rodičům

Dle hnutí mladých lidí západní společnost nepřežije, nevrátí-li se do ní důvěra v tradici, evropské hodnoty a kulturu, církev i stát.

Roger Scruton: Poplatnost Bruselu je slabinou Karla Schwarzenberga

„Zeman využil rozvratu pravice a buduje nový typ prezidentství. Jeden by doufal, že alkohol ten problém vyřeší,“ říká anglický filozof.

Do Červeného Újezdu jsem jim Romy nastěhoval na truc!

Rozhovor s Pavlem Fouskem, který do ubytovacího areálu začal stěhovat sociálně slabé Romy. Místní lidé je prý šikanují.

Odklizení lidé a jejich svět za plotem

Charakteristický obrázek z návštěvy areálu v Červeném Újezdu. „Klienti“ Domu na kopci posedávají za pěkného počasí venku.

Červený Újezd: v dobrovolné internaci tu přežívají duševně nebo mentálně nemocní, tělesně postižení, Romové... Vize budoucnosti?

Šéf místní CDU v Berlíně pro ČESKOU POZICI: Vánoce si vzít nenecháme!

„Šílené! Na jednu stranu se tu zakazují náboženské slavnosti, na druhou otvírá Coffee shop, kde se budou prodávat drogy,“ říká Kurt Wansner.

Organizátor pochodů v Duchcově: Já nejsem parazit, paraziti jsou Romové!

Demonstrace „proti systému vyplácení sociálních dávek, proti duchcovské kriminalitě“ v sobotu 24. srpna v Duchcově. Jindřich Svoboda je uprostřed v tmavém tričku s megafonem přes rameno.

Ať Romové nežijí v „našich“ městech, ale mají svá vlastní místa, říká spoluorganizátor duchcovských demonstrací Jindřich Svoboda.