Mitt Romney

Donald Trump je symptomem krize elit

Jeden z kandidátů na prezidenta Donald Trump

Republikánský kandidát na prezidenta Donlad Trump je populista a oportunista, ale podmínky a zázemí pro témata, jichž se chopil, existují v USA již delší dobu. Otázkou pak je, o kolik by byl horším prezidentem než Barack Obama či George W. Bush mladší s jejich zkušenostmi a příslušností k establishmentu.

Jak by volil byznys? Lepší Kalousek než Šlouf.

V průzkumu ČESKÉ POZICE, koho budou volit v prezidentské volbě oslovení vrcholní manažeři, přesvědčivě zvítězil Karel Schwarzenberg.

Znovuzvolení Baracka Obamy přeformulovalo podstatu rasismu

V americké prezidentské kampani na rozdíl od té před čtyřmi lety nemohl nikdo relevantní nadhodit otázku výběru mezi černochem a bělochem.

Přestanou už USA konečně dělat světového četníka?

Barack Obama zatím nepředstavil skutečnou vizi nastiňující nové místo USA v měnícím se světě.

Barack Obama vnímá realitu 21. století lépe než republikáni, nicméně si není příliš jistý, jak se v tomto měnícím se světě chovat.

Proč bude další čtyři roky americkým prezidentem Barack Obama?

Nad tím, co z Obamova vítězství v prezidentských volbách vyplývá pro současnost i budoucnost USA, se zamýšlí Roman Joch.

Nechá se Barack Obama opět vydírat republikány?

Znovu zvolený americký prezident vstupuje do druhého volebního období s mandátem, který by mu mohlo mnoho politiků závidět. Co s ním udělá?

Igor Lukeš 11.11.2012

Obama versus Romney: Jak výsledek duelu dopadne na americkou vzdělanost?

Vysoké školství v USA má závažné fiskální problémy. Čeho se mohou americké vysoké školy dočkat od obou prezidentských kandidátů?

Barack Obama není dobro. A Mitt Romney zlo.

Ze staronového prezidenta USA se stal symbol. A těm se stává, že je lidé používají jako zbraně a kokardy, přičemž zapomenou jejich obsah.

Ve třetí debatě zvítězil Obama. Znovu zvolen však být nemusí.

Současný americký prezident Obama se utkal potřetí v televizní diskusi se svým republikánským protivníkem Romneym 23. října na Floridě.

Stane se prezidentem USA republikán Mitt Romney a jeho viceprezidentem demokrat Joe Biden? Takový pár by byl v Bílém domě k nezaplacení.

Romney, nebo Obama? Bez ideologie už si vybrat nelze.

Mitt Romney (vlevo) byl jednoznačným vítězem první prezidentské debaty. Druhé klání ale ukázalo, že Barack Obama stále žije a zprávy o jeho politickém odchodu byly předčasné.

Kdyby Američané volili podle předností, a nikoli stranické příslušnosti kandidátů, byli by dnes všichni v kategorii nerozhodnutých voličů.

Kupuje si TOP 09 „lajky“ v Asii?

Pokud TOP 09 mluví pravdu a asijští fandové koupení nejsou, Schwarzenberg, Kalousek a spol. mohou příště s klidem kandidovat třeba v Manile.

První americká prezidentská diskuse: Mitt Romney na cestě k vítězství?

Současný prezident Barack Obama působil v první diskusi 3. října s republikánem Romneym unaveně. Jako by nabyl dojmu, že USA ho nejsou hodné.

Prezident Obama podal slabý výkon, jeho vyzyvatel nečekaně dobrý. Viceprezident Biden se choval v debatě s kongresmanem Ryanem teatrálně.

Je status USA jako supervelmoci udržitelný? A záleží to na Američanech?

Pro malé země, jež nemají možnost mluvit do řízení chodu světa, bude multipolární transformace představovat pozitivum.

Étienne Lovas 14.10.2012

Chtějí Američané v Bílém domě prezidenta, nebo herce?

Ve středu 3. října se v první televizní diskusi před americkými prezidentskými volbami 6. listopadu střetl kandidát Republikánské strany Mitt Romney (vlevo) se současným prezidentem Barack Obama, který svůj post obhajuje za demokraty.

Výkon Mitta Romneyho v první debatě neměl nic společného s realitou. Barack Obama byl pasivní, protože se možná chtěl chovat jako prezident.

Igor Lukeš 10.10.2012

Barack Obama prohrál televizní debatu, nikoli volby

Mitt Romney zapůsobil na diváky lépe než prezident a v jednom z průzkumů se hned poté dostal do vedení. Volební show má novou zápletku.

Pavel Pokorný 10.10.2012