Ministerstvo pro místní rozvoj

To není apríl aneb Jak obelstili nová pravidla veřejných zakázek

Zadavatelé veřejných zakázek vypisovali na poslední chvíli omezená výběrová řízení. Ani nové regule však nejsou vůči manipulacím odolné.

Cinknutá jihočeská losovačka aneb Jak se hejtman Zimola mýlil

Zabavení losovacího zařízení během tendru Jihočeského kraje na opravy silnic odstartovalo odhalení 36 nestandardních „losovaček“.

Kdy začne vláda brát závěry NKÚ vážně?

Poté, co Nejvyšší kontrolní úřad opustil bývalý prezident František Dohnal, začala vláda opět vést rozpravu k auditům NKÚ. Stačí to?

Vážná překážka pro vznik elitních výzkumných center

Neosiří laboratoře? Skeptici se ptají, zda má Brno stovky vědců, kteří hi-tech laboratoře využijí.

Znění nové vyhlášky k zákonu o veřejných zakázkách by mohlo zdržet stavbu center excelence, jež už tak mají napjatý harmonogram.

Martin Rychlík 29.3.2012

Zarazit losovačky nestačilo. Rathův kraj našel objížďku.

Středočeský kraj nahradil losovačky výběrem finalistů dle kvalifikačních kritérií. Do finále tendrů však pouští stále jen pět firem.

Brusel dočasně stopnul proplácení dotací

Pokud Česká republika do června neodstraní zásadní výtky Evropské komise, přijde o stovky miliard ze strukturálních fondů.

Ministerstvo pro místní rozvoj zřejmě vnitru přetáhne unijní miliardy

Chyby při čerpání eurodotací připustil i náměstek ministra vnitra pro informační technologie a projektové řízení Radek Šmerda. Za spoluviníka označil i ministerstvo pro místní rozvoj.

Podle informací ČESKÉ POZICE by se měly peníze z Integrovaného operačního programu, jejž administruje vnitro, převést na MMR už v březnu.

Církevní restituce: „Véčka“ něco zatajila

Náklady na vypořádání církevního majetku budou v poměru k HDP takové, jako kdyby rodina s 20tisícovým měsíčním příjmem vydala 400 korun.

Kam se losovací mašiny pro veřejné zakázky hrabou na forbes v hospodě

Zákon neupravuje, co musí losovací zařízení splňovat, ani jakými testy má projít. Přitom „spolurozhoduje“ o vítězi veřejných tendrů.

Jedeme dál! Středočeský kraj inzeruje i několik losovaček denně.

Zadavatelé veřejných zakázek pokračují bez ohledu na šetření protikorupční policie v pořádání losovaček a utrácejí rozpočty na příští rok.

Národní digitální knihovna: Vše mělo skončit v pátek 13. Jenže pachuť zůstává.

Národní knihovna chtěla smartphone, dostala mobil.

Co říkají na projekt Národní digitální knihovny ministerstva vnitra a pro místní rozvoj? A co na to za dva roky Evropská unie?

Ministerstvu vnitra mohou vyschnout eurodotace

Evropská komise kritizuje resort Jana Kubiceho kvůli častým změnám důležitých úředníků, kteří mají na starosti čerpání evropských peněz.

Co si to Brusel dovolil? Kritizovat nás za čurbes v eurodotacích?

České ministerstvo bagatelitzuje kritiku, která se na Česko snesla kvůli chybně vynakládaným penězům EU.

Martin Shabu 18.11.2011

Tendry z Langerovy éry mohou udělat citelnou díru do rozpočtu vnitra

Podle nálezu auditorů ministerstva pro místní rozvoj hrozí, že vnitro přijde o dotaci EU na vybudování IT infrastruktury pro státní správu.

PPP – pytel plný problémů? V Česku to platí beze zbytku!

Partnerství veřejného a soukromého sektoru na regionální úrovni funguje, příkladem jsou smlouvy za 50 miliard. O patro výš to ale drhne.