Ministerstvo dopravy

Vládní úspory: Vysněné miliardy

V polovině ledna si vláda naplánovala, že na státní správě ušetří 8,6 miliardy korun. Již dnes je jasné, že některým úřadům se to nepodaří.

Další rána pro ovzduší: Filtry se už odmontovávají i z kamionů

Kamiony bez filtrů pevných částic vypouštějí oblaka jedovatého dýmu, přesto mohou vjíždět do nízkoemisních zón a platit nižší mýto. Jak to?

Jan Charvát 7.4.2013

Proč ministr Stanjura nechce PPP projekt na dálnici do Budějovic

Ministr dopravy hodlá na výstavbu jednoho z úseků D3 zadat klasickou veřejnou zakázku a čerpat na ni evropské dotace.

Ministři NKÚ peníze na nákup vlastního sídla nedali. V Sazce nebude.

Vláda na svém zasedání kontrolorům slíbila budovu, jež by se měla uvolnit na konci příštího roku. Budou řešit stejnou situaci jako dnes?

Vzkříšení metody PPP se nekoná, dálnici do Budějovic chce stavět stát

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura pokus o resuscitaci partnerství soukromého a veřejného sektoru při budování silniční infrastruktury zastavil.

Ministr dopravy Stanjura stopnul přípravu PPP projektu na části dálnice D3. Od roku 2003 při ní stát utopil již nejméně 120 milionů korun.

Potvrzeno: Liberalizace železnic prozatím končí

Ministerstvo dopravy v pátek zamítlo odvolání společnosti Arriva. Historicky první tendr na dotovanou rychlíkovou trať tak bude zrušen.

Prasárna: Vzduch zamořují diesely s odmontovanými filtry

Firmy na internetu nabízejí odstranění filtrů, které zachycují emise z motoru. Způsobené znečištění tím vzroste až o dva řády.

ČD Cargo & Slamečka: Jak dopadne firma, kterou řídí politický trafikant

Skoro to vypadá, že se někomu hodilo, aby společnost neměla dobré hospodářské výsledky.

Zrušení dotací na jízdné pro studenty má vyřešit volný trh

Ministerstvo dopravy se chystá zrušit studentskou slevu ve výši čtvrtiny ceny jízdenky. Dopravci ji mají pokytovat dobrovolně. Učiní to?

Liberalizace železnic prozatím skončila

První veřejná zakázka na rychlíkové tratě bude nejspíš zrušena poté, co ministerstvo dopravy z tendru vyřadilo společnost Arriva. 

Superministerstvo hospodářství: Další čerstvá potrava pro „modré ptáky“?

Polovina vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ považuje za správné sloučení ministerstva dopravy s resortem průmyslu a obchodu.

Kapitán Josef Dvorský: Jak se s prastarou brigou dobývá svět

„Vlastně to celé začalo takovým hodně vzdáleným klukovským snem z četby nejrůznějších dobrodružných knížek,“ vzpomíná na první zážitky Josef Dvorský.

Příběh výjimečné plachetnice La Grace, kde nechybí poctivé řemeslo, drhnutí podlahy, pirátské přepadení ani ztroskotání.

Stát se chystá pomoci ztrátovému ČD Cargu

Ministerstvo dopravy chce snížit poplatky za koleje, a ještě více tím otevřít nákladní přepravu soukromníkům.

Evropa zrovnoprávnila bicykl jako dopravní prostředek

Začlenění mezinárodní sítě cyklistických tras EuroVelo mezi ostatní dopravní koridory je pro ni cestou k miliardám eur z unijního rozpočtu.

Jan Charvát 8.1.2013

Boj o dotované vlaky začíná

RegioJet získal údaje o dotacích na jednotlivé vlakové linky ČD. Soukromí dopravci mají o důvod víc, proč se těšit na připravované tendry.